Łukasz Szewczyk13.12.2017 (18:21)31 komentarzy

TD: Kara dla TVN24 to walka władzy z krytykującymi ją mediami, kolejnym krokiem będzie odbieranie koncesji

Wysoka kara dla TVN24 wprowadza nową jakość w walce władzy państwowej z krytycznymi wobec niej mediami - tak uważa Towarzystwo Dziennikarskie, które obawia się, że kolejnym krokiem będzie odbieranie koncesji.
pilot i telewizor
Oświadczenie Towarzystwa Dziennikarskiego:

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TVN karę w wysokości 1 479 000 zł za "propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu". Rada ukarała tak stację za sposób relacjonowania wydarzeń, jakie miały miejsce w Sejmie i przed jego gmachem między 16 a 18 grudnia ubiegłego roku.
To najwyższa kara, jaką kiedykolwiek wymierzono stacji telewizyjnej w Polsce, i w dodatku nałożona za relacjonowanie wydarzeń na żywo. Nigdy też sankcje wobec nadawcy telewizyjnego nie miały tak jednoznacznie partyjnego charakteru - karania za pokazywanie niekorzystnych dla rządu wydarzeń. Relacjonowano bowiem protesty przeciw łamaniu konstytucji przez rządzącą większość parlamentarną.

Horrendalna kara dla TVN wprowadza nową jakość w walce władzy państwowej z krytycznymi wobec niej mediami. Do tej pory odcinano je od ogłoszeń spółek skarbu państwa i instytucji kontrolowanych przez rząd oraz grożono im werbalnie. Teraz władza stosuje cenzurę represyjną, próbując terroryzować niezależne media karami.

Wszystko wskazuje na to, że kolejnym krokiem będzie zabieranie telewizyjnych koncesji. Bowiem antydemokratyczne reżimy nie są w stanie współżyć z wolnymi mediami. PiS zapewnił sobie kontrolę nad prokuraturą i sądami, więc zaczyna się rozprawiać z wolnością prywatnych mediów.

Bez wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa nie może istnieć demokratyczne państwo i społeczeństwo. Obronić je może tylko solidarny obywatelski protest i odwaga dziennikarzy"


Towarzystwo Dziennikarskie

Komentarze (1 - 10 z 31)

A ciemny lud z PiSneylandu przyklaskuje rozwijającej się dyktaturze...
johnyB - ten prawdziwy 13.12.2017 (18:32:22)
 15  
to my im odbierzemy władze i znowu będą niczym............
 2  
I słuszna decyzja, z tym że kara powinna być dziesięciokrotnie wyższa.Gadzinowy, skarlały twór polskojęzycznych manipulatorów raz na zawsze powinien zniknąć z polskiej przestrzeni medialnej.Odebrać koncesję i wypad z kraju.
 21  
Taaa, niech wszystko będzie państwowe, jak za komuny. Przecież to właśnie za tym tęsknicie.
johnyB - ten prawdziwy 13.12.2017 (18:56:03)
 2  
@Hahahahaha.Tak,tak oczywiście.Z najnowszego sondażu Kantar Public wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować aż 50 procent wyborców! Na drugą w notowaniu Platformę Obywatelską chęć głosowania wyraziło zaledwie 17 proc. respondentów...i teraz hahahahaha
 7  
Dlaczego KRRiT jest tak pobłażliwa w stosunku do TVN? Skoro nie dochowali zobowiązań koncesyjnych to powinno się im zabrać koncesję. Prawo i przepisy powinny być przestrzegane przez wszystkich.
 8  
Za jakiś czas ci pożyteczni idioci z Krajowej Rady Kakofonii i Patafonii będą się kajać, że wykonywali tylko rozkazy zakompleksionego faceta ( ? ) z kotem. Że oni myśleli inaczej , tylko zmuszono ich. I że oni już nigdy zamachnąć się na wolność słowa nie odważą. Oczekuję od przyszłej władzy pohańbienia tych wazeliniarzy. Na wzór ustawy deubekizacyjnej - w ustawie depislamizacyjnej należy ich uwzględnić.
 0  
Ta decyzja ma zapadać regularnie, raz w miesącu. Tak długo aż sowieci zwiną manatki i wyprowadzą się za ural.
 5  
TVN 24 może mieć też koncesję na nadawanie np. w Czechach, Litwie, itp. Wtedy kkrit nic nie wskóra!
 11  
Wiadomo komu sprzyja tvn i jak bardzo nienawidzi prawej strony.. żyjemy w demokratycznym kraju w którym za rządów Tuska można było karać rozgłośnię Rydzyka, to i tvn można.. a co?? :-) Amerykańcy szczekają bo zabulą z własnej kieszeni. Przecież wiadomo,ze nie tak dawno kupili tvny. Niech obciążą odpowiedzialnych za te stronnicze relacje i będzie po kłoPOcie ;D
 2