Łukasz Szewczyk19.12.2017 (21:06)74 komentarze

Kurski: TVP jest bliższa prawdy i sprzyja PiS, TVN i Polsat piorą mózgi

Od kilku miesięcy spada oglądalność i zaufanie widzów do Telewizji Polskiej. Jacek Kurski, były polityk PiS a obecnie prezes TVP, nie daje za wygraną. W rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną przekonuje, że to TVP jest bliżej prawdy, a TVN i Polsat piorą mózgi.
Kurski: TVP jest bliższa prawdy i sprzyja PiS, TVN i Polsat piorą mózgi
Telewizja Polska pod sterami Jacka Kurskiego nie ma dobrego okresu. Od wielu miesięcy jest mocno krytykowana i uważana za tubę propagandową jednej partii. Innego zdania jest szef publicznej telewizji. - TVP jest wyważona, obiektywna i uczciwa. Oczywiście bardzo się różni od Polsatu i TVN - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jacek Kurski, prezes TVP. - Gdybyśmy byli nierzetelni, to by nas nie oglądano. A jesteśmy najbardziej oglądaną telewizją w Polsce - dodaje.
Jednak wyniki oglądalności pokazują co innego. Od dawna główne kanały TVP przegrywają z Polsatem i TVN pod względem średniej oglądalności. Podobnie jest w segmencie programów informacyjnych. W okresie "dobrej zmiany" w mediach publicznych "Wiadomości" TVP1 straciły ponad milion widzów oraz pozycję informacyjnego lidera. Duży spadek widzów zanotował także "Teleexpress". Spada także zaufanie Polaków do samej Telewizji Polskiej.

- Chcę, żeby ludzie poddawani praniu mózgu przez Polsat i przede wszystkim TVN, mieli prawo do prawdziwej informacji. W telewizji publicznej dostają co innego niż tam - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Jacek Kurski. - Nawet jak nie jesteśmy ideałem prawdy, to jesteśmy jej bliżsi niż tamci - dodaje.

Co ciekawe, w wywiadzie Kurski z jednej przekonuje, że gdyby TVP uprawiała propagandę, to nikt by jej nie oglądał. Z drugiej strony przekonuje, że to pokazywanie w TVP informacje sprzyjają rządzącej partii PiS, która notuje rekordowe poparcie w sondażach wyborczych. Dlaczego? - Zasługą tego, że TVP mówi prawdę o Polsce. A ludzie z tej prawdy wyciągają wnioski dla siebie i swoich wyborów - twierdzi Kurski. - Pokazywanie prawdy pomaga ludziom w ocenie rzeczywistości. Jesteśmy elementem normalności w Polsce - dodaje.

Prezes TVP odniósł się także do pasków kanału TVP Info, które od wielu miesięcy nie tylko wzburzają widzów, ale są pośmiewiskiem w mediach społecznościowych. - Na paskach jesteśmy więźniami skrótów - tłumaczy Kurski dodając, że w TVP panuje "wolność dziennikarska".
Dziennik Gazeta Prawna/wł

Komentarze (1 - 10 z 74)

Oj Jacek, Jacek. Ciągle wierzysz, że ciemny lud to kupi?
 101  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
Coś za mało ostatnio Neumana i Rycharda opowiadającego o podwyższonym wieku emerytalnym,sprywatyzowaniu(sprzedaniu za bezcen) reszty majątku narodowego,pontonach z muzelami.To są ich prawdziwe programy i trzeba to ładnie wyeksponować.Nawiązać oczywiście jakie będzie to miało skutki dla społeczeństwa.Mniejsze emerytury, zamrożone płace pracownicze,bezrobocie, watachy muzeli pobierające wysokie zasiłki ustalone przez Eurosovkomów,jednym słowem powrót ośmiornicolecia, plus bagnocześnie.
 45  
Ty debilu weź się wogole nie wypowiadaj. Pokazaliscie na finale wośp swoją prawdę i kto jest bliżej prawdy i to co pokazujecie w wiadomościach to co pasuje i jest na korzyść przygłupów co siebie rządzącymi nazywają
 67  
On sam nie wierzy w to co mówi. Polacy nie gęsi swój rozum mają Polsat i TVN chętniej oglądają. TVP musi być sprywatyzowana bo jak nasza historia pokazuje jest tuba polityków a nie spełnia żadnej misji prócz politycznej.
 61  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
@Analityk.TVN to jest przyczynek do psucia mediów w Polsce. Media publiczne poszły w jej ślady.
TVP zaczęło być takim TVN a rebour. Przed 2015 r. TVP był zresztą "sojusznikiem" TVN w nawalaniu
na PiS - tylko nie tak ostentacyjnie i nachalnie.
 45  
Czy ten klakier PIS ma wszystkich Polakow za idiotow? Przecierz to on z TV Publicznej zrobil tzw tube propagandowa PIS. NIE OGLADAM PRZEZ TO TEJ TV OD 2 LAT.
Treść edytowana 1 raz (ostatnio 19 grudnia 2017 o 22:23:07 przez arkadiusz.pienkowski).
Arkadiusz Pieńkowski 19.12.2017 (22:22:28)
 51  
Treść komentarza ukryta z powodu zbyt niskiej oceny - kliknij by wyświetlić
TVP wcale niej jest kierowane dla wyborców PiS gdyż nie ma takiej potrzeby, tylko właśnie do wyborców Platformy dlatego nadaje na takim samym poziomie jak TVN, no może bez przesady, bo jeszcze nie rysują zielonych mapek, nie stają butami na stercie dokumentów, żeby oglądający zrozumiał czego dotyczy sprawa, ani nie przynoszą świńskich ryjów do studia. Tak więc, żeby przejąć trochę elektoratu platformy, trzeba zwracać sie zrozumiałym dla tej grupy językiem, co daje efekty jako ze PiS-owi rośnie poparcie:D ale myślę że można by jeszcze bardziej dostosować poziom do możliwości intelektualnych wyborcy platformy żeby notowania jeszcze wzrosły. Pomyśleć o jakiś gadżetach, sprawdzony pomysł :D
 49  
Nie wiem czy śmiać się czy podjąć. Ale wybieram to pierwsze, bo zetorze dla pokoju ducha.


Ps. Zlikwidować KRRiTv!
 18  
Kurski kpisz dziennikarze tylko zaprzyjaźnionych mediów żeby powiedzieć mediów PIS bo obie sa finansowane przez PiS lub icxh senatora. Kto wie czy nawet media Fratrii nie sa finansowane z pieniędzy ukradzionych ze skoków. W studiu potrafi siedzieć nawet trzech dziennikarzy Sieci czy wPolityce a nawet jak nie to Sieci wPolityce i GP Gdzie pluralizm sie pytam czasami jest Andrzej Stankiewicz tylko ze ma przeciw siebie dwóch lub trzech PIS dziennikarzy
@Analityk.TVN to jest przyczynek do psucia mediów w Polsce. Media publiczne poszły w jej ślady.
TVP zaczęło być takim TVN a rebour. Przed 2015 r. TVP był zresztą "sojusznikiem" TVN w nawalaniu
na PiS - tylko nie tak ostentacyjnie i nachalnie.
Co znaczy nawalanie na PIS? Wymień co niby mówili. Naprawdę trudno być obiektywnym by nie zaatakować PiS
 20  
"tvp bliższe prawdy" najbliżej im do trzeciej Tischnera
 23