Łukasz Szewczyk01.01.2018 (17:02)8 komentarzy

TVP1 rozpoczyna emisję telenoweli historycznej "Korona królów" (wideo)

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję historycznej telenoweli o panowaniu jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski - Kazimierza Wielkiego. "Korona królów" to jednocześnie pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski.
"Korona królów" / Fot. Marcin Makowski / TVP
"Korona królów" / Fot. Marcin Makowski / TVP
Jest rok 1333. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny żyjący syn - Kazimierz. Czy zdoła utrzymać z takim trudem zjednoczone królestwo?

Serial "Korona królów", którego akcja rozpoczyna się w 1325 roku, opowiada o kulisach władzy oraz kreśli losy jednego z najwybitniejszych władców w dziejach Polski. Mówi o wyzwaniach, którym musiał sprostać młody król, o jego sukcesach i słabościach. W tym - o jego kobietach walczących o serce Kazimierza i koronę królowej.
Perypetie bohaterów są okazją do pokazania średniowiecza, które wbrew obiegowym poglądom nie było wcale mroczne i zacofane. Wawel był miejscem spotkań ludzi różnych kultur i rycerzy wielu narodów, a panowanie Kazimierza było początkiem budowania siły Polski i przekształcania słabego, rozbitego kraju w jedną z europejskich potęg, w silne i nowoczesne, jak na owe czasy, państwo.

"Korona królów" to opowieść o naszych przodkach, którzy 700 lat przed nami musieli, tak jak my, podejmować trudne wyzwania, którzy ulegali takim samym, jak my, emocjom. Walczyli o dobre życie dla swoich dzieci i współtworzyli potęgę chrześcijańskiej Europy.


Emisja serialu "Korona królów" od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30 (od 1 stycznia 2018 roku) na antenie TVP1.

Komentarze (1 - 8 z 8)

W roli głównej każdego króla Jarosław K.
 0  
Jak już TVP porwała się na 'superprodukcję' z gatunku sklejka zaksięgowana jako heban z dialogami rodem z docusoap to mogła przynajmniej zaangażować paru 'artystów' kabaretowych i spróbować naśladować "Czarną Żmiję".
 2  
Dla ludzi zainteresowanych historią z pewnością będzie ciekawy. Początek oceniam pozytywnie, zobaczymy co będzię dalej.
 0  
Masakra. Nie dałem rady do końca! Najsmutniejsze w tym wszystkim są dialogi. Już sobie darowałem.
Ps
Wtedy w Królestwie lepsze pralki mieliśmy niż inni.
 1  
Pisowski aparatczyk od bubli legislacyjnych wyznał szczerze:
"Co do serialu Korona... Poczekajcie na 3 odcinek i dialog o śniadaniu w czasie postu. Zgniłem jak to zobaczyłem :(" – napisał na Twitterze wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
Widać nawet wśród narodowych socjalistów obrzydzenie jest :D :D :D
 0  
"Co do serialu Korona... Poczekajcie na 3 odcinek i dialog o śniadaniu w czasie postu. Zgniłem jak to zobaczyłem :(" – napisał na Twitterze zagorzały pisowiec -wiceminister kultury Paweł Lewandowski.
 0  
Powiem krótko dali d.... zrobili gniota . Kogo ten Kurski zatrudni do realizacji tego serialu .
 0  
Serial musi być super skoro tutaj taka anty nagonka. Konkurencja gotuje się ze złości :-)
 0