Łukasz Szewczyk03.01.2018 (18:08)brak komentarzy

E-sport debiutuje w Sportklubie. ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo z udziałem Polaków

Debiut e-sportu na antenie Sportklubu. I to debiut spektakularny, bo od 12 do 28 stycznia stacja transmitować będzie prestiżowe zawody ELEAGUE Major Boston 2018 - dwunasty turniej Counter-Strike: Global Offensive rangi major, w którym znajdą się mocne polskie akcenty.
E-sport debiutuje w Sportklubie. ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo z udziałem Polaków
W tym roku turniej po raz pierwszy w historii odbywa się w dwóch miastach. W dniach 12-15 stycznia w Atlancie przeprowadzone zostaną kwalifikacje, 19-22 stycznia, również w stolicy stanu Georgia, odbędzie się faza grupowa, a 26-28 stycznia już w Bostonie decydująca rozgrywka play-off. Każdego dnia rywalizacji Sportklub rozpocznie swoją transmisję o godz. 23.00. Każda z nich będzie liczyła co najmniej trzy godziny, w sumie widzowie zobaczą więc z ELEAGUE Major Boston 2018 ponad 30 godzin transmisji z najważniejszych spotkań. Jednocześnie cały turniej transmitowany będzie na specjalnie dedykowanym kanale w serwisie Twitch. Tam każda transmisja rozpoczynać będzie się już o godz. 16.00 i towarzyszyć będzie widzom do godz. 2.00

Tegoroczna pula nagród w imprezie wynosi milion dolarów. Połowę tej kwoty otrzymają zwycięzcy, a walczyć będą o nią łącznie dwadzieścia cztery zespoły: osiem najlepszych i osiem pozostałych ekip z PGL Major Kraków 2017 oraz osiem drużyn z kwalifikacji regionalnych (rangi Minor). Pierwsza ósemka przystąpi do rywalizacji od fazy grupowej, pozostałych szesnaście teamów w dniach 12-15 stycznia walczyło będzie w kwalifikacjach. Te składają się z czterech etapów - każdy rozegrany zostanie jednego dnia, a do fazy grupowej New Legends awansuje najlepsza ósemka. Tam czekać już będą na nich rozstawieni: Gambit Esports, 100 Thieves, Astralis, Virtus.pro, BIG, Fnatic, North oraz SK Gaming. Kwalifikacje oraz faza grupowa zostaną rozegrane systemem szwajcarskim

Faza grupowa to pięciostopniowa rozrywka, z której awans do play-off uzyska najlepsza ósemka. Tak wyłonieni uczestnicy rywalizować będą między sobą systemem pucharowym - w ćwierćfinałach, półfinałach i wielkim finale. Wszystkie najważniejsze spotkania turnieju na żywo w Sportklubie. Transmisje z Atlanty i Bostonu każdego dnia od godz. 23.00.
Kibice w Polsce trzymać będą kciuki za dobry występ teamu Virtus.pro. Drużyna, w skład której wchodzą: Wiktor "TaZ" Wojtas, Filip "Neo" Kubski, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, Janusz "Snax" Pogorzelski i Paweł "byali" Bieliński jest legendą Counter -Strike i jedną z najlepszych drużyn w historii - ma na koncie kilka bardzo znaczących sukcesów, w tym zwycięstwo w Majorze. Tylko w ubiegłym roku polski team wygrał w DreamHack Masters Las Vegas 2017 i Adrenaline Cyber League, zajmował drugie miejsca w ELEAGUE Major 2017 i EPICENTER 2017, a rywalizację w PGL Major Kraków 2017 zakończył na półfinale. W Bostonie podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego będą walczyć o główne trofeum.

ELEAGUE Major Boston 2018 na antenie Sportklubu:
• 12-15 stycznia - kwalifikacje (na żywo od godz. 23.00)
• 19-22 stycznia - faza grupowa (na żywo od godz. 23.00)
• 26-28 stycznia - play-off (na żywo od godz. 23.00)