Łukasz Szewczyk08.01.2018 (14:58)8 komentarzy

BBC Worldwide wzmacnia dział programowy w Polsce

BBC Worldwide Polska ogłosiło powołanie lokalnego zespołu programowego dla swoich marek kanałowych BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle i BBC HD.
BBC Worldwide wzmacnia dział programowy w Polsce
Nowy, składający się z pięciu osób, zespół w pełnym składzie zagości w warszawskim biurze do połowy stycznia 2018 r. Nowe role zostały stworzone tak, by jak spełniać założenie dostarczania polskim widzom nie tylko treści o najwyższej jakości, ale także dopasowanych do potrzeb lokalnego rynku. Zmiany kadrowe wspierają też bardziej zregionalizowane podejście do zarządzania kanałami.
W zespole programowym znajdzie się Senior Programming Manager, którym został Tom Balfour dotychczasowy programista kanału BBC Brit, który przenosi się do polskiego biura z centrali BBC Worldwide w Londynie. Do zarządzanego przez niego lokalnie zespołu dołączą: Joanna Rathe jako Programming Manager, Aleksandra Graczak i Konrad Lesiewicz jako Presentation & Media Planners oraz Urszula Żukowska - Programming & Presentation Assistant. Zespół będzie podlegał i raportował bezpośrednio do Director of Programming, Branded Services na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w centrali BBC Worldwide w Londynie.

Joanna Rathe wcześniej pracowała jako Manager ds. Programowania w firmie nc +, opiekując się kanałami Kuchnia +, Domo +, Planete +, a ostatnio jako Manager ds. Zakupów Programowych w Metro. Konrad Lesiewicz dołączy do zespołu z IPG Mediabrands - U2 Media, gdzie pracował jako Senior Communication Planner. Aleksandra Graczak ma ponad trzy lata doświadczenia w pracy dla międzynarodowych nadawców płatnej telewizji, w tym Viacom i Discovery, gdzie pracowała jako Planner Programowy i Koordynator Produkcji On-Air. Urszula Żukowska, która będzie asystować nowemu zespołowi, wcześniej pracowała jako Koordynator Języka dla SDI Media dla klientów, w tym Discovery, Sony i Netflix.

Oprócz nowego lokalnego zespołu programowego, Dorota Tomas dotychczas piastująca stanowisko Research Managera, przejmuje szerszą odpowiedzialność jako Head of Business Development, Strategy and Research. W październiku do jej zespołu jako Insight Executive dołączyła Tatiana Breslavskaia, która wcześniej pracowała jako starszy analityk w dziale operacyjnym CIB w The Royal Bank of Scotland.

Od stycznia 2018 powiększony zespół BBC Worldwide Polska zmieni też biuro, nadal będzie znajdowało się ono na Placu Bankowym 1.

Komentarze (1 - 8 z 8)

No to baj baj ciekawe programy.
Polaczek lubi kierowców tirów, śmieciarzy, złomiarzy. Tania sensacja jak i tania rozrywka na poziomie 0.
Jedyna paczka kanałów z ciekawymi programami i masz.
 6  
Jeszcze chwila i nekręcą program .. Lichwiarze PL.
 5  
Czyli już mogę te kanały wykasować ze swojej listy.
 3  
jedne z lepszych kanalow w polsce
 5  
BBC hd aktualnie to jeden z najlepszych kanałów- doskonałe brytyjskie seriale i zero reklam- proszę nie zmieniajcie przynajmniej tego!!!
Kiedyś nadejdą zmiany 8.01.2018 (20:06:37)
 2  
Kiedy BBC HD w telewizji światłowodowej ??
 1  
taaa. Programming Manager i Senior Programming i tak wyjdzie z tego Nieoglądaming.
 5  
i co to da dobrego dla widzow? beda nowe ciekawe filmy seriale i filmy dokumentalne z wielkiej brytanii?
Arkadiusz Pieńkowski 10.01.2018 (2:12:21)
 1