Łukasz Szewczyk10.01.2018 (11:52)6 komentarzy

Wirtualna Polska zamyka platformę do blogowania. "Zmiany na rynku mediów"

Wirtualna Polska wyłączy serwis do blogowania Bloog.pl. Na przeniesienie swoich danych użytkownicy mają czas do końca marca 2018. Decyzję podjęto z powodu spadającej popularności usługi i zmian na rynku mediów.
WP.pl
Platforma Bloog.pl zostanie wyłączona z końcem marca 2018 roku. - Chcemy, by osoby zainteresowane dalszym blogowaniem miały jak najwięcej czasu na przeniesienie swoich treści - mówi Monika Modrzejewska, dyrektor działu zarządzania kontentem w Wirtualnej Polsce. - Platforma Bloog.pl powstała w 2005 roku. Przez 12 lat oczekiwania odbiorców zmieniły się. Z czasem dodatkową alternatywą dla czytelników blogów stały się media społecznościowe - dodaje.
Platforma Bloog.pl największą popularnością cieszyła się na początku 2011 roku. Miała wtedy prawie 4 miliony użytkowników. Od tego czasu liczba aktywnie blogujących sukcesywnie malała. W ciągu ostatnich miesięcy spadła do kilkuset osób.

Wszyscy użytkownicy otrzymali mailowe powiadomienie o planowanym wyłączeniu. Kolejne zostanie wysłane na cztery tygodnie przed wyłączeniem platformy. Komunikat informujący pojawi się także po wejściu na dowolny blog na platformie.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Onet blog.pl też zamyka...
 3  
Żadna strona. Są bardzo dobre i popularne np. blogi.pl
 0  
"strata"
 0  
Coś czuję, że Wirtualna Polska za jakiś czas upadnie. Skoro zamknęli wrzutę, zamykają blogi oraz likwidują programy na WP 1, to oznacza jedno: spółka ma problemy finansowe.
 0  
Tacy są mili, że dają czas na przeniesienie bloga. Tylko niestety nie pokazują w jaki sposób to zrobić. Pewnie ich zdaniem mam posty z wielu lat w liczbie ponad 1000 zgrywać po jednym.
W necie można znaleźć szczegółowe info jak eksportować bloga z platformy Onetu. Niestety WP to nie dotyczy.
 0  
Oni są niepoważni. Każda normalna platforma blogowa daje możliwość zaimportowania całej zawartości bloga, a oni każą sobie bloga "skopiować"...
Na szczęście mój blog to tylko 200 postów. Kończę kopiowanie i wynoszę się stąd. Pocztę też zlikwiduję, bo tam tylko spam i spam...
 0