Łukasz Szewczyk10.01.2018 (22:45)42 komentarze

KRRiT uchyliła 1,5 mln zł kary dla TVN24. Przy radzie powstanie Medialny Okrągły Stół

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uchylił decyzję z grudnia 2017 roku w sprawie nałożenia na TVN gigantycznej kary 1,5 mln zł. Jednocześnie zapowiedział stworzenie Medialnego Okrągłego Stołu.
Po zapoznaniu się ze stanowiskami strony społecznej oraz dodatkowych analizach i argumentach przedstawionych przez TVN przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji postanowił uchylić decyzję z dnia 11 grudnia 2017 roku.
Telewizja TVN w wydanym oświadczeniu odrzucił oskarżenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji twierdząc, że oskarżenia sformułowane przez KRRiT opierają się na skrajnie nieobiektywnym i niestarannym raporcie sporządzonym na zlecenie Rady przez osobę związaną z telewizją Trwam i Wyższą Szkołą Kultury Medialnej w Toruniu. W ocenie TVN nałożona kara była bezpodstawna. Decyzję KRRIT ostro skrytykowały nie tylko polskie i światowe media, ale także różne organizacje.

Jednocześnie Witold Kołodziejski, zauważając niezwykłą wagę problemu brutalizacji życia publicznego, narastającej agresji kierowanej także przeciwko dziennikarzom, propagowania mowy nienawiści i dezinformacji tzw. fake news, zapowiedział stworzenie Okrągłego Stołu Medialnego przy KRRiT z udziałem środowisk dziennikarskich, naukowych, ale przede wszystkim z aktywnym uczestnictwem nadawców. Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wolność słowa oznacza odpowiedzialność za nie i dlatego tak pilna staje się potrzeba wspólnego wypracowania form samoregulacyjnych w mediach.

Komentarze (1 - 10 z 42)

Ja karam tiewałen codziennie. Po prostu Nie oglądam ich.
 13  
Tylko że barachło z KOD'u i Ubywateli prl ubliżało dziennikarzom TVP info, w stosunku do pseudo dziennikarzyn z tvn'u nikt bluzgów i siły nie używał. O jakim medialnym okrągłym stole mowa . Żart.
 10  
Kolejne ustępstwa ??? Skąd to znamy ???? Michnik Wałęsa i spółka .....wa mać !!!!
 9  
Zaczyna się.Pejsaci i TW stanali murem.TVN z wami by się nie cackał.
 8  
Niech KRRiT jeszcze dopłaci TVN 24 za kłamstwa:)
johnyB - ten prawdziwy 10.01.2018 (23:20:02)
 8  
Kiedyś była modna w polityce tzw. teoria konwergencji - według której systemy kapitalistyczny i komunistyczny w miarę upływu czasu miały się upodobniać. U nas PiS zaczyna ewoluować w stronę PO:D
 0  
Ja karam tiewałen codziennie. Po prostu Nie oglądam ich.
Ja oglądam wszystkie kanały informacyjne nawet ta komunistyczną TV Republikę
 4  
Niech KRRiT jeszcze dopłaci TVN 24 za kłamstwa:)
Podaj mi interpretacje kłamstwa. TVP Info co jak za komuny patrzy na ręce opozycji. Media mają patrzeć na władze nie na opozycje jak oglądam TVP Info mam wrażenie ze nadal rządzi PO. jeszcze to określenie totalna opozycja przy totalne władzy jest totalna opozycja normalka
 8  
Tylko że barachło z KOD'u i Ubywateli prl ubliżało dziennikarzom TVP info, w stosunku do pseudo dziennikarzyn z tvn'u nikt bluzgów i siły nie używał. O jakim medialnym okrągłym stole mowa . Żart.
To ja może Ci przypomnę coś Puchatku, bo widać rozumku brakuje.
Operator Polsat News Wojciech Zdanowicz pojechał wraz z ekipą do Puszczy Białowieskiej, aby przekonać się, czy nadal prowadzona jest tam wycinka drzew. Znalazł się w szpitalu w Hajnówce z wykręconym kręgiem szyjnym – napadło go dwóch pracowników parku pracujących przy zrębie. Kiedy zobaczyli kamerę, próbowali ją wyrwać. Jeden uderzył operatora w głowę i powalił na ziemię, w tym czasie drugi zabrał sprzęt wraz z nakręconym materiałem. Zostawili leżącego na ziemi. Kilkaset metrów dalej wyrzucili kamerę bez karty pamięci - to najnowsze.
A tu nieco starsze z 11.07.2011
Podczas pielgrzymki rodziny Radia Maryja, krewki katolik pobił reporterkę stacji Polsat News. Kijami został również poturbowany kamerzysta wspomnianej stacji.
A może obwiesiu poszukać Ci tego więcej?
 11  
a kiedy kara dla tego z tv trwam i odebrani koncesji dla tej niby tv bo widać czym ona jest....
 8