Łukasz Szewczyk11.01.2018 (15:14)1 komentarz

"9-1-1", powrót "The Walking Dead 8" i "Chirurgów 14" - luty na antenie FOX

W lutym 2018 roku widzowie kanału FOX będą mogli oglądać nowy serial "9-1-1" z Angelą Bassett w jednej z głównych ról. Dodatkowo na antenie zagości druga połowa 8. sezonu świat " The Walking Dead".
Serial "9-1-1" / Fot. FOX
"9-1-1" (we wtorki o godz. 22.00, od 6 lutego na antenie FOX) to nowy serial Ryana Murphy'ego i Brada Falchuka.. Widzowie będą podglądać zapierającą dech w piersiach pracę policjantów, strażaków, ratowników medycznych, a także osób odbierających zgłoszenia pod tytułowym numerem 911, którzy pod presją czasu niejednokrotnie narażają swoje życie, aby ratować innych. Fabuła serialu skupia się na tych osobach, które na miejscu zdarzenia pojawiają się jako pierwsze. W pierwszym odcinku serialu poznajemy przedstawicieli służb ratunkowych, w tym detektyw Athenę Grant (Angela Basset), strażaka Bobby'ego Nasha oraz dyspozytorkę Abby Clark, która spędza całe dnie odbierając zgłoszenia w centrali telefonicznej oraz żywo interesuje się tym, co dzieje się po wysłaniu przez nią pomocy na miejsce zdarzenia.
"9-1-1" inspirowane jest prawdziwymi zdarzeniami, które miały miejsce w różnych miastach w USA. Sam Murphy w jednym z wywiadów przyznał jak wpadł na pomysł stworzenia produkcji. - Mój syn Ford miał 11 miesięcy i pewnej nocy przestał oddychać. Od razu zadzwoniliśmy pod numer 911, byliśmy z żoną spanikowani, nie wiedzieliśmy co robić. Po przyjeździe ratownicy starali się nas uspokoić, a ich praca zrobiła na mnie ogromne wrażenie - mówił producent. Po tym wydarzeniu Murphy postanowił przeprowadzić szereg rozmów z ratownikami, strażakami, policjantami, aby lepiej poznać ich pracę, a także wykorzystać niektóre historie podczas produkcji serialu.

W serialu zobaczymy znane z wcześniejszych produkcji Ryana Murphy'ego gwiazdy, czyli nominowaną do Starring Academy i nagrody Emmy oraz zwyciężczynię Złotego Globa Angelę Bassett, nominowanego do nagrody Emmy i Złotego Globa Petera Krause, czy nominowaną do nagrody Emmy Connie Britton.


"The Walking Dead" / Fot. FOX
To nie koniec premier. Na antenę powraca najpopularniejszy serial świata. Premiera drugiej części ósmego sezonu "The Walking Dead" (w poniedziałki o godz. 22.00, od 26 lutego) zadebiutuje na antenie FOX kilkanaście godzin po jej emisji w Stanach Zjednoczonych. Najnowsza część tej kultowej produkcji zostanie wyemitowana na ponad 125 rynkach, na których obecna jest telewizja FOX, zaledwie 24 godziny po premierze w Stanach Zjednoczonych, co wpisuje się w przyjętą przez Fox Networks Group strategię jednoczesnych globalnych premier. Jak Rick poradzi sobie po śmierci Carla? Czy uda się jeszcze jemu zorganizować i powrócić do spokojnego życia bez Negana i jego Zbawców?

"Grey’s Anatomy: Chirurdzy" / Fot. ABC Studio
Drugi miesiąc 2018 roku to także powrót 14 sezonu serialu "Grey`s Anatomy: Chirurdzy". Premierowe odcinki będzie można oglądać na antenie FOX w środy o godz. 22.00, od 7 lutego 2018 roku.

Także w lutym kanał FOX rozpocznie emisję serialu Castle" (od poniedziałku do piątku o godz. 17:20, od 19 lutego). Richard Castle (Nathan Fillion), popularny autor kryminałów, pomaga detektyw Kate Beckett (Stana Katic) z wydziału zabójstw nowojorskiej policji w ściganiu najgroźniejszych przestępców w mieście. Znudzony własnym sukcesem Castle dowiaduje się, że prawdziwy morderca-naśladowca dokonuje zabójstw, wzorując się na jego powieści. Po tym, jak zostaje przesłuchany przez detektyw z nowojorskiej policji Kate Beckett, znaną z prowadzenia swoich spraw twardą ręką, poszukujący inspiracji Castle otrzymuje pozwolenie na przyłączenie się do jej zespołu. Choć oboje natychmiast się ze sobą ścierają, po jakimś czasie zaczyna rodzić się między nimi osobista więź.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A kiedy Fox Polska pokaże wreszcie ostatni sezon Synów Anarchii?
 0