Łukasz Szewczyk12.01.2018 (16:37)25 komentarzy

TVP szuka polskiego reprezentanta na Eurowizję 2018

Trwa nabór do Krajowych Eliminacji 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. W marcu 2018 podczas Koncertu Krajowych Eliminacji zostanie wybrany reprezentant Polski na finałowy konkurs, który odbędzie się 12 maja 2018 w Lizbonie.
Eurovision 2018
W Krajowych Eliminacjach 63. Konkursu Piosenki Eurowizji może wziąć udział każdy artysta powyżej 16 roku życia. Autor oraz wykonawca piosenki nie muszą posiadać polskiego obywatelstwa.
Wykonawca powinien zgłosić premierowy utwór, który trwa nie dłużej niż 3 minuty oraz nie został wyemitowany na łamach anten radiowych i telewizyjnych, a także nie został wykonany publicznie (chociażby w wersji "demo") przed 1 września 2017. Termin zgłaszania kompozycji upływa 1 lutego 2018. Piosenka może być przygotowana w dowolnym języku. Koncert Krajowych Eliminacji odbędzie się w marcu tego roku.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do Krajowych Eliminacji, telewidzowie oraz jury wspólnie wybiorą zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę podczas finału 63. Konkursu Eurowizji w Lizbonie. Portugalia miano gospodarza finału zawdzięcza Salvadorowi Sobralowi, którego utwór "Amar pelos dois" okazał się bezkonkurencyjny podczas organizowanego w Kijowie finału Eurowizji 2017.

Eurowizja to corocznie organizowana od 1956 roku europejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców. Jest to widowisko telewizyjne z udziałem publiczności, w którym reprezentant każdego kraju uczestniczącego wykonuje na żywo swój utwór połączony z prezentacją sceniczną. O zwycięstwie decydują głosy przyznawane przez profesjonalne jury oraz telewidzów z kraju każdego uczestnika. Regulamin konkursu jest dostępny na eurowizja.tvp.pl.

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się w dniach 8, 10 i 12 maja 2018 w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena.

Komentarze (1 - 10 z 25)

powinien wystapic bard wolski - zenek martyniuk. i to bez eliminacji. ewentualnie moze byc maryla.
kto pamieta jak na euro widzowie wydymali maryle i wybrano koko euro spoko. potem lesne dziadki z tv i pzpn zakazaly kobitkom spiewac ta piosenke na euro.
 4  
To konkurs kiczu, tandety i promowanie lewactwa.
 12  
Kolejny blamaż i to wcale nie z powodu marnego wykonawcy i marnego kawałka- Polski w Europie nie lubią i nikt na nią nie głosuje,jeszcze kilka lat temu na 10-12 pkt. można było liczyć od Niemców,ale to już zamierzchła historia- ktokolwiek tam nie pojedzie to i tak dupa mokra
 3  
proponuję Tercet Egzotyczny w składzie:

Holecka - Wolski - Duda
 15  
Petru + Thun + Simply Red - ten polski...
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 7  
A może dadzą szansę musze ze szrekiem... w duecie zaśpiewają baranim głosem-pucz,pucz.Wtedy napewno cała Jeuropa na nich zagłosuje:D:D:D
 1  
"Producenci "M jak Miłość" szokują nietypowym wątkiem, który pojawi się w najbliższych odcinkach! Widzowie będą świadkami lesbijskiego romansu! Nie spodziewacie się, kto będzie w samym centrum wydarzeń! Czy skończy się na niewinnych pocałunkach?".

Kurski wcześniej mówił: "Randki gejów są niezgodne z Konstytucją RP"

#kurwizjazaorana xD
 0  
Przecież lesbijki to nie geje- czyli można pokazywać w Qrvizji
 2  
@johnyB-POdszywacz:ojej,żebyś od tego newsa nie POpuścił czasem w majtki z wrażenia:D:D:D.No widzisz jednak ten PIS nie taki zaściankowy ciemnogród i średniowiecze:D
 1  
Ale z założenia ma nim właśnie być ;D
 1