Łukasz Szewczyk12.01.2018 (17:40)15 komentarzy

"Geniusze zbrodni", "Pokot", "mamy2mamy", "Gdybym była chłopcem" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Geniusze zbrodni", "Pokot", "mamy2mamy", "Gdybym była chłopcem", "Dalida. Skazana na miłość",
mamy2mamy
Canal+
Canal+
Filmowy weekend premier w Canal+ rozpocznie "Geniusze zbrodni" (12 stycznia). Troy (Nicolas Cage), Mad Dog (Willem Dafoe) i Diesel (Christopher Matthew Cook) właśnie opuścili mury więzienia po wieloletniej odsiadce. Wyszli na wolność ze świadomością, że jeśli popełnią kolejne przestępstwo to trafią za kratki na resztę życia. Niespodziewanie pojawia się jednak okazja, by wykonać misję, która może zapewnić im spokojną przyszłość. Mężczyźni decydują się zaryzykować, a gdy prosty z pozoru plan uprowadzenia dziecka lokalnego gangstera bierze w łeb, nie cofną się przed niczym, by wydostać się z kłopotów.
Sobotnią premiera jest "Dalida. Skazana na miłość" (13 stycznia). Zachwycająca opowieść o życiu pełnym wzlotów i upadków. Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, jednak przeciwnie było w jej w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości - zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Niedzielną premierą będzie "mamy2mamy" (14 stycznia). Historia matki i córki, które w tym samym momencie zachodzą w ciążę. Dla Mado (Juliette Binoche) jej 47 lat, to nowa 20-tka! Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy o motorze i różowym kasku, by podbić ulice Paryża i serca przystojnych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej - 30-sto letniej Avril (Camille Cottin). To wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że obie mieszkają razem, a córka wychowuje i pilnuje matkę, lecz nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało - obie zachodzą w ciążę, jedna w bardziej, druga mniej planowaną. Szykuje się burza hormonów i armagedon rodzinnych animozji.


Niedzielną Megapremierą będzie film "Pokot" (14 stycznia). Janina Duszejko (Agnieszka Mandat) to emerytowana inżynierka, która mieszka w małej wiosce w Sudetach. Kobieta uczy angielskiego w miejscowej szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej zimowej nocy Duszejko znajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności jego śmierci są wyjątkowo tajemnicze. Z czasem sytuacja staje się coraz bardziej niepokojąca, a w mieścinie zaczynają pojawiać się kolejne zwłoki. Widząc bezradność policji, emerytka wszczyna własne śledztwo. Nominowana do Oscara Agnieszka Holland oraz jej córka Kasia Adamik przedstawiają intrygującą adaptację powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". Reżyserki zręcznie mieszają gatunki i budują sugestywny, niepokojący klimat. Obraz jest jednocześnie czarnym kryminałem, thrillerem, baśnią oraz satyrą społeczną. Twórczyniom udaje się uchwycić ducha polskiej prowincji i pokazać zepsucie wpływowych przedstawicieli lokalnej społeczności.


Cinemax
Cinemax
Premierowy weekend na antenie Cinemax rozpocznie film "Wyjście z tunelu" (12 stycznia). Joaquín (Leonardo Sbaraglia) jest sparaliżowanym inżynierem komputerowym, który nie oczekuje zbyt wiele od życia. Pewnego dnia postanawia wynająć część swojego domu młodej i atrakcyjnej Bercie (Clara Lago) oraz jej córce Betty (Uma Salduende). Dzięki nowym lokatorkom Joaquín zaczyna bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. Którejś nocy odkrywa jednak, że gang złodziei kopie tunel pod jego domem. Ich celem jest dostanie się do pobliskiego banku. Co gorsza, mężczyzna uświadamia sobie, że Berta jest zamieszana w sprawę. Zdesperowany, postanawia działać.

Sobotnią premierą Cinemax2 jest "Gdybym była chłopcem" (13 stycznia). Joaquín (Leonardo Sbaraglia) jest sparaliżowanym inżynierem komputerowym, który nie oczekuje zbyt wiele od życia. Pewnego dnia postanawia wynająć część swojego domu młodej i atrakcyjnej Bercie (Clara Lago) oraz jej córce Betty (Uma Salduende). Dzięki nowym lokatorkom Joaquín zaczyna bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość. Którejś nocy odkrywa jednak, że gang złodziei kopie tunel pod jego domem. Ich celem jest dostanie się do pobliskiego banku. Co gorsza, mężczyzna uświadamia sobie, że Berta jest zamieszana w sprawę. Zdesperowany, postanawia działać.

Niedzielną premierą kanału Cinemax będzie "Kobiety i XX wiek" (14 stycznia). Koniec lat siedemdziesiątych XX wieku. Dorothea Fields (Annette Bening) to ekscentryczna rozwódka po pięćdziesiątce, która jest właścicielką wielkiego domu w Santa Barbara. Kobieta wychowuje samotnie nastoletniego syna Jamiego (Lucas Jade Zumann). Nie jest to jednak łatwe zadanie. Dorastający chłopak coraz bardziej się od niej oddala. Zdesperowana matka prosi o pomoc swoją sublokatorkę Abbie (Greta Gerwig) oraz przyjaciółkę syna Julie (Elle Fanning).

Z kolei Cinemax2 pokaże "Posmak tuszu" (14 stycznia). Vincent (Kévin Azaïs) to zbuntowany dwudziestoczterolatek, który jest liderem zespołu rockowego. Jego wielką pasją są tatuaże. Ma już nimi pokryte pół ciała. Na szyi sprawił sobie nawet wizerunek taty (Nathan Willcocks), z którym łączy go bardzo skomplikowana relacja. Kiedy pewnego dnia jego ojciec zaczyna spotykać się z nową dziewczyną - Julią (Monia Chokri) - więzy krwi zaczynają mieć dla chłopaka coraz mniejsze znaczenie. Zafascynowany kobietą, postanawia ją zdobyć, nie zważając na nic. Pełen silnych emocji dramat obyczajowy, który opowiada o skomplikowanej relacji ojca i syna. Między dwóch mężczyzn wchodzi atrakcyjna, trzydziestoletnia kobieta, która burzy całą pozorną stabilizację.

Komentarze (1 - 10 z 15)

C+ wymiata.
Zaraz przybiegnie jakis pacan i zacznie płakać, że go nie stać na 25 zł za C+, ale jego strata.
johnyB - najprawdziwszy 12.01.2018 (18:14:38)
 7  
Nuda, panie, nic się nie dzieje.
 10  
Tak jak kiedyś pisałem, dla nowych abonentów era nc+, to kraina mlekiem i miodem płynąca... dla "starych wyjadaczy" z czasów Cyfry+, to klasa B, a może nawet C?

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
Ja polecam swoje rozwiązanie, tv smart tv i na nim na spółkę Netflix (4 osoby/rodziny pakiet za 52pln wychodzi po 13 pln na rodzinę), HBO GO za 25 w Netii z pakiętem Na start daje 40 plus net razem daje 49, czyli w sumie za 62pln mam super pakiet Premium VOD, dziękuję ;)
 1  
Obawiam się, ze w dwa miechy posiadania Netflixa obejrzałem wszystkie sensowne seriale.
Części brakuje polskich napisów, część ostatnio zniknęła.
Obawiam się, ze to jeszcze nie to, przynajmniej w naszym kraju.
johnyB - najprawdziwszy 13.01.2018 (17:48:19)
 1  
Obawiam się, ze w dwa miechy posiadania Netflixa obejrzałem wszystkie sensowne seriale.
Części brakuje polskich napisów, część ostatnio zniknęła.
Obawiam się, ze to jeszcze nie to, przynajmniej w naszym kraju.
To oglądaj taki kontent "premium" jak w artykule powyżej. Jeśli Canal+ utraci kolejne prawa sportowe to wtedy się okaże ilu widzów hołubi ich ofertę filmową. W ciągu max. 3 lat padną na pysk.
 4  
Teraz canal to dno. Oferta filmowa cieniutka. Jadą na samym monolicie universalu i foxie. Brak filmow z Kinoswiat bardzo widoczny.
 2  
Patrząc tylko na suche fakty.
Czy Canal+ puszcza prawie połowę nowych filmów kinowych zanim zrobi to jakakolwiek inna stacji? Tak.
Czy HBO puszcza prawie połowę nowych filmów kinowych zanim zrobi to jakakolwiek inna stacja? Tak.
Więc niewątpliwie są to kanały premium. Pod względem filmowym żaden z nich już nie urośnie bez osłabiania drugiego. W jednym pakiecie są ofertą bez konkurencji. Stąd ceny.
 2  
i kolejny do kolekcji :-)


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 0  
Kreatywność nigdy nie była twoją mocną stroną ;) Nawet porządnie skopiować nie umiesz..

#jakmiprzykro... ;D________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 2