Łukasz Szewczyk16.01.2018 (13:07)12 komentarzy

10 najbardziej dochodowych gwiazd TV w 2017 roku. Na czele Gessler i Urbański

Która z telewizyjnych gwiazd przysporzyła swojej stacji najwięcej reklamowych pieniędzy w 2017 roku?
Magda Gessler
Dom mediowy MullenLowe MediaHub przygotował kolejną odsłonę autorskiego raportu nt. gwiazd TV, na których stacje telewizyjne zarabiają najwięcej reklamowych pieniędzy. W 2017 roku w okolicach szczytu rankingu mocno zamieszał Hubert Urbański z powracającym formatem o zobowiązującym tytule "Milionerzy". Wyprzedziła go tylko wieloletnia liderka zestawienia - Magda Gessler - jej "Kuchenne rewolucje" zarobiły blisko 200 mln. Zł.
Top 10 programów TV według przychodów w 2017 roku
Magda Gessler od kilku lat króluje w rankingu przygotowywanym przez dom mediowy MullenLowe MediaHub. W 2017 roku "Kuchenne rewolucje" (TVN) zarobiły 196,7 mln zł. Kolejność pierwszej piątki rankingu wyglądała by bardzo podobnie w stosunku do roku 2016 gdyby nie powracający format "Milionerzy" (TVN), który zdeklasował format "Nasz nowy dom" (Polsat), prowadzony przez Katarzynę Dowbor do miejsca trzeciego (109,9 mln. zł.). To właśnie teleturniej, którego twarzą jest Hubert Urbański znalazł się na drugiej pozycji zestawienia z przychodami 127,1 mln zł.

- Dobry wynik liderki rankingu jest m. in. wynikiem "primetime'owej" pory powtórek (soboty, 18.00). Odświeżony przez TVN format "Milionerzy" stał się w minionym roku sporym hitem. Na jego korzyść zadziałała pora emisji oraz częstotliwość - od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55. Dzięki temu ma oglądalność na wysokim poziomie - wśród wszystkich analizowanych przez nas programów ma największą średnią oglądalność spotu - mówi Michał Bakalarczyk, ekspert ds. TV w MullenLowe MediaHub.

Sztandarowy talent show Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo", który firmują Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Bartek Kasprzykowski, Paweł Królikowski i Maciej Dowbor zajął czwarte miejsce z przychodami reklamowymi 91,2 mln. zł.

Pierwszą piątkę zamyka serial kryminalny z Bronisławem Cieślakiem "Malanowski&Partnerzy" (Polsat), który przysporzył stacji Solorza 86,2 mln. zł.

Z rankingu zniknął "Taniec z gwiazdami" (Polsat), który był na piątej pozycji rankingu w 2016 r. z przychodami ponad 66 mln. zł. W 2017 r. spadł na pozycję 18 z ponad dwukrotnie niższymi przychodami (30,2 mln. zł.). Niewątpliwie powodem tego spadku była liczba edycji - w 2016 r. widzowie mogli oglądać dwie: wiosenną i jesienną. W 2017 r. Polsat wyprodukował tylko wydanie wiosenne.
MullenLowe MediaHub

Komentarze (1 - 10 z 12)

Nie lubię tego gesslerowego babsztyla.
 13  
Bardzo ją lubię odkąd powiedziała,że generalnie ma pisowskie poglądy. Mam z tego powodu niesamowitą beke z tveniaków. To też pokazuje,że jednak kasa ważniejsza od ideologii. A Maggie może sobie mówić co chce ;D


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 0  
bit.ly/2DovPhX ;D
 2  
dzięki jej widać jak się sprawuje sanepid że syf w restauracjach i w ogóle....
 1  
jedna jaskółka wiosny nie czyni... tym bardziej,że nie można wykluczać, iż to była zwykła szydera - mnie się już nic nie mieści nigdzie... inkwizycja ;D A ty głupi jasiu wiesz co to była ta "inkwizycja"?

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
A za te wPiSy tutaj dostanę od mojej partii prawie 7 złotych.
Buhaahahahahaha
 0  
PiS po 7 zł płaci za wPiS?
Ja pierdziu :)
 2  
To się nachapałem...
buahahahahahahahahahahaha
 0  
Na niszowym POraliczku pisząc z bandą wielonikowców 7 zet płacą? ;D Bitch,please!! Daj namiary, chętnie połączę przyjemne z pożytecznym. A tak poważnie, ja zapytam, kto tobie płaci pachołku z M2?? :lol

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
.Nowociasna i PaletaObronna leeeepiej płacą... cen nie znasz
 2