Łukasz Szewczyk16.01.2018 (13:26)13 komentarzy

Pyeongchang 2018: Polska ramówka Eurosport 1, gwiazdy ekspertami

Eurosport, jako oficjalny nadawca igrzysk olimpijskich, wzmacnia zespół ekspertów i reporterów, którzy będą przybliżać kibicom wydarzenia zbliżających się XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018.
Eurosport, wyłączny partner telewizyjny Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jako nadawca igrzysk olimpijskich zaoferuje kibicom transmisje każdej sekundy startów najlepszych sportowców świata. - Igrzyska olimpijskie to najważniejsza impreza sportowa roku, która jest przede wszystkim świętem kibiców. Poprzez cztery tysiące godzin transmisji na różnych platformach, w tym 900 godzin na żywo, dajemy im możliwość śledzenia każdej sekundy występów ich idoli. Chcemy zaoferować także coś dodatkowego - jak najszerszy dostęp do gwiazd sportów zimowych i możliwość wczucia się w atmosferę igrzysk. Przygotowaliśmy specjalne programy olimpijskie, pokażemy drogę sportowców do Korei, a w trakcie samych igrzysk będziemy dostarczać kibicom wiadomości z pierwszej ręki dzięki naszym znakomitym reporterom, ekspertom i komentatorom - powiedział Adam Widomski, Eurosport Channel Director.

Jakub Kot, Michał Korościel i Tomasz Sikora / Fot. Eurosport
Jakub Kot, Michał Korościel i Tomasz Sikora / Fot. Eurosport
Podczas rozpoczynających się 9 lutego 2018 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 jednym z ekspertów Eurosportu będzie Tomasz Sikora. Wybitny polski biathlonista, wicemistrz olimpijski z Turynu oraz trzykrotny medalista mistrzostw świata przeprowadzi kibiców przez całe igrzyska jako gość codziennego studia. Będzie mu towarzyszył m.in. Jakub Kot - skoczek narciarski, starszy brat Macieja, który w Korei Południowej powalczy o medale.

Igrzyska olimpijskie to jednak nie tylko sportowa rywalizacja, ale także niezwykła otoczka i okazja do poznania historii i kultury kraju organizującego imprezę. Kibicom Eurosportu w Polsce przybliży je Ewa Bilan-Stoch - fotografka, menedżerka i żona Kamila Stocha, który w lutym będzie bronił dwóch złotych medali wywalczonych cztery lata temu w Soczi.

Krzysztof Gonciarz, jeden z czołowych polskich youtuberów będzie podczas igrzysk olimpijskich tworzył relacje wideo z Korei Południowej, dostarczając widzom Eurosportu unikalne treści. Znany podróżnik i vloger od kilku lat na stałe mieszka w Japonii i przemierza całą Azję, odkrywając jej nieznane aspekty. Na miejscu będzie tworzył treści wideo wraz ze swoją współpracowniczką, znaną youtuberką - Kasią Mecinski.

W trakcie igrzysk olimpijskich Eurosport będzie produkował wiele materiałów wideo na potrzeby strony eurosport.interia.pl oraz aplikacji mobilnej Eurosportu. Dedykowane digitalowi treści będzie dostarczał specjalny reporter w Pjongczangu - Łukasz Przybyłowicz.

- Materiały z pogranicza sportu i lifestyle'u przybliżą igrzyska olimpijskie szerszej publiczności. Chcemy docierać także do młodszych widzów, dlatego dajemy możliwość śledzenia transmisji w każdym miejscu i o każdej porze za pośrednictwem Eurosport Playera. Dodatkowo, po raz pierwszy w historii pokażemy kibicom całą, wspaniałą otoczkę największej imprezy sportowej na świecie. Dzięki Ewie i Krzysztofowi nasi widzowie zobaczą nietuzinkowe materiały, a każdy znajdzie coś dla siebie - dodał Adam Widomski.

Igrzyska olimpijskie skomentują uznani eksperci i komentatorzy Eurosportu m.in. biathlonowy duet Tomasz Jaroński - Krzysztof Wyrzykowski, czy specjaliści od skoków narciarskich - Igor Błachut i Marek Rudziński. W Pjongczangu pracował będzie także Kacper Merk, który oprócz komentowania biegów narciarskich będzie pełnił funkcję jednego z reporterów. Do Korei Południowej pojedzie kilkanaście osób z polskiej redakcji Eurosportu, a kolejnych kilkadziesiąt będzie zaangażowanych w obsługę igrzysk w Warszawie i Paryżu. W sumie stacja wyśle do Korei ok. 1000 osób z całej Europy.

Polscy widzowie mogą liczyć także na analizy i komentarze uznanych, międzynarodowych ekspertów Eurosportu, takich jak Sven Hannawald, Martin Schmitt czy Bode Miller. W trakcie igrzysk olimpijskich w zespole Eurosportu znajdzie się blisko 60 Olimpijczyków, mających na koncie 75 medali olimpijskich, w tym 28 złotych.

Po raz pierwszy w historii ramówka Eurosportu 1 zostanie całkowicie zlokalizowana i dostosowana do oczekiwań polskich widzów. Kibice obejrzą tam przede wszystkim starty Polaków i najpopularniejsze dyscypliny takie jak skoki i biegi narciarskie, czy biathlon, a także podsumowania i analizy ekspertów. Eurosport 2 pokaże z kolei inne, popularne i emocjonujące dyscypliny olimpijskie, na czele z hokejem na lodzie.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Eurosport oferuje operatorom 3 dodatkowe kanały Eurosport 3, Eurosport 4 i Eurosport 5 które będą nadawały w dniach od 9 do 25 lutego. Pytanie gdzie będą dostępne...???
 17  
Skąd masz pewność że będą dodatkowe kanały eurosportu??
 2  
VECTRA dzisiaj dodała. Na razie 5 osobnych i są plansze reklamowe.
 10  
a jaka cena ?
 2  
Bardzo pięknie Eurosport... TVP Korea Północna w takim razie dla mnie nie istnieje.
johnyB - ten prawdziwy 16.01.2018 (17:29:26)
 2  
Kocham tylko TuSSka PRL24:)
johnyB - ten prawdziwy 16.01.2018 (22:38:08)
 1  
w cyfrowym polsacie eurosporty bda kosztowac 40 czy 50 zl ? wie ktos moze juz bedzie promocja i beda polsat wezmie 39 od kazdego ?
 4  
około 230 godz. transmisji live i bez reklam na ARD/ZDF (720p) z 19*E
 2  
Szwabow nie ogladamy
 2  
masz pilota - masz wybór :)
 5