Łukasz Szewczyk18.01.2018 (9:01)brak komentarzy

Faza grupowa ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo w Sportklubie

Od 19 do 22 stycznia 2018 roku w Atlancie rozegrana zostanie druga faza turnieju ELEAGUE Major Boston 2018. W New Legends udział weźmie szesnaście drużyn: siedem rozstawionych i dziewięć wyłonionych z kwalifikacji. Transmisje z każdego dnia zawodów w Sportklubie
Faza grupowa ELEAGUE Major Boston 2018 na żywo w Sportklubie
Tegoroczny ELEGAUE Major Boston rozpoczął się w poprzedni weekend fazą New Challengers, w której udział wzięło szesnaście drużyn. Najlepsza dziewiątka awansowała do kolejnej rundy, w której czeka już siedem rozstawionych ekip, wśród nich złożony z polskich graczy Virtus.pro. W kwalifikacjach najlepiej spisały się Cloud9 i G2 Esports, które wygrały po trzy pierwsze mecze i pewnie uzyskały promocję do turnieju głównego. W kolejnych dniach stawkę tę uzupełniły: FaZe Clan (3:1), Space Soldiers (3:1), Vega Squadron (3:1), mousesports (3:2), Natus Vincere (3:2), Quantum Bellator (3:2) oraz Team Liquid (2:3). Ostatnia z nich musiała rywalizować w barażach, organizatorzy zdecydowali się na nie, gdy okazało się, że jedna z legend, brazylijskie 100 Thieves, wskutek problemów z uzyskaniem wiz do USA, musi wycofać się z imprezy.
New Legends stage (19-22 stycznia), podobnie jak poprzednia runda, rozegrana zostanie system szwajcarskim. Awans do fazy play-off (26-28 stycznia) uzyska najlepsza ósemka, w niej rywalizacja odbywać się już będzie systemem pucharowym. Wszystkie mecze turnieju z polskim komentarzem widzowie mogą oglądać na Twitchu na kanale Gamer - tam transmisje rozpoczynają się już o godz. 16.00. Ponadto każdego z dnia o godz. 23.00 równoległą transmisję przeprowadzi Sportklub.

Pierwszy etap ELEAGUE Major Boston 2018 cieszył się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Przez cztery dni rywalizacji kanał Gamer zanotował blisko 800 tysięcy wyświetleń, a stronę odwiedziło ponad 200 tysięcy unikalnych użytkowników. W nadchodzący weekend liczby te powinny jeszcze wzrosnąć, do gry wejdzie bowiem złożony z polskich graczy Virtus.pro (Wiktor "TaZ" Wojtas, Filip "Neo" Kubski, Jarosław "pashaBiceps" Jarząbkowski, Janusz "Snax" Pogorzelski i Paweł "byali" Bieliński), który w Bostonie walczyć powinien o główne trofeum.

W swoim premierowym meczu w fazie New Legends Virtus.pro zmierzy się z rosyjskim Quantum Bellator Fire. Pozostałe pary pierwszego dnia rundy grupowej tworzą: Gambit Esports - Natus Vincere, Astralis - mousesports, BIG - Team Liquid, Fnatic - FaZe Clan, North - Vega Squadron, SK Gaming - Space Soldiers i Cloud9 - G2 Esports.

ELEAGUE Major Boston 2018 w Sportklubie:
od 19 do 22 stycznia 2018 roku - faza grupowa
od 26 do 28 stycznia - play-off

Transmisje:
od godz. 16.00 Twitch / kanał Gamer
od godz. 23.00 Sportklub