Łukasz Szewczyk18.01.2018 (17:14)2 komentarze

Krzysztof Zalewski poprowadzi autorską audycję w radiowej Trójce

Ramówkę radiowej Trójki wzbogaci nowa audycja "Zalef Zgiełku" Krzysztofa Zalewskiego. Wokalista zastąpi w nocnym, piątkowym pasmie Monikę Brodkę, która po prawie półtora roku kończy współpracę ze stacją z Myśliwieckiej 3/5/7.
Począwszy od września 2016 roku Monika Brodka na antenie radiowej Trójki prowadziła w piątkowe noce swoją autorską audycję "Lamenty i odmęty". Ale już w najbliższy piątek 19 stycznia o godz. 22.05 Monika Brodka pożegna się ze słuchaczami i przekaże oficjalnie, "na antenie", radiowy mikrofon Krzysztofowi Zalewskiemu, który w ten sposób zadebiutuje jako dziennikarz muzyczny. Pierwszy "samodzielny" odcinek jego cyklu już w kolejny piątek 26 stycznia.
- Wychowywałem się na Trójce i dorastałem z nią, dlatego niezmiernie mi miło, że będę mógł przez godzinę, co tydzień, zawładnąć trójkowymi falami i zostać, choć na chwilę, władcą eteru - mówi Krzysztof Zalewski. - W audycji "ZALEF ZGIEŁKU" prezentować będę słuchaczom muzykę bliską mojemu sercu, czyli obracać się będziemy głównie w obrębie rocka (we wszelkich jego odmianach), z domieszką folku i techno. Liczę też, że te radiowe spotkania będą dla mnie świetną okazją do poszukiwań nieznanych mi jeszcze brzmień i poszerzania muzycznego spektrum - dodaje wokalista, który postanowił nadać swojemu muzycznemu cyklowi oryginalny, autorski wymiar.

Pierwszy odcinek audycji "Zalef Zgiełku" na antenie Programu 3 w piątek - 26 stycznia 2018 roku o godz. 22.05. Emisja kolejnych w piątki o godzinie 22.05.


Krzysztof Zalewski / Fot. Polskie Radio
Krzysztof Zalewski / Fot. Polskie Radio
Krzysztof Zalewski-Brejdygant (ur. 24 sierpnia 1984 w Lublinie) jest muzykiem, kompozytorem, wokalistą, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Laureat drugiej edycji programu "Idol" (2002/2003) debiutował w lokalnym zespole Loch Ness, później nagrywał jako Zalef (m.in. płyta "Pistolet" z 2004 r.). Współtworzył lub współpracował z zespołami: Nie-bo, Japoto i Muchy. Od kilku lat nagrywa z powodzeniem pod własnym imieniem i nazwiskiem. Ma na koncie albumy: "Zelig" (2013), "Złoto" (2016), a 26 stycznia ukaże się jego nowa płyta "Zalewski śpiewa Niemena". Piosenki Zalewskiego wielokrotnie zajmowały pierwsze miejsca "Listy Przebojów Programu 3". Jest również laureatem "Mateusza Trójki" w 2017 roku w kategorii "Muzyka Rozrywkowa - Wydarzenie".

Komentarze (1 - 2 z 2)

Fajny pomysł z prezenterami (redaktorami) muzykami, lubię muzykę Pana Krzysztofa, tez fajnie gada (z sensem). Pamiętam od występu Szansa na S.....s.
 1  
Z trójki to poważni dziennikarze raczej uciekają, nikt nie chce być d...lizem władzy...
johnyB - najprawdziwszy 18.01.2018 (17:39:20)
 1