Łukasz Szewczyk26.01.2018 (12:58)6 komentarzy

Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 na antenach Polskiego Radia

Polskie Radio jest jedyną w naszym kraju radiofonią z wyłącznymi prawami do Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.
Dokładnie 9 lutego 2018 roku, w południowokoreańskim Pjongczang zapłonie znicz olimpijski - symbol rozpoczęcia XXIII Zimowych Igrzysk. To święto szlachetnego współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów oznacza mobilizację nie tylko dla kibiców na całym świecie, lecz także dla ekip dziennikarskich, którym powierzono relacjonowanie wydarzeń z koreańskich aren olimpijskich. Nie zabraknie wśród nich ekipy Polskiego Radia - nadawcy towarzyszącego Igrzyskom od 1936 roku.
- Obsługa Igrzysk Olimpijskich jest jednym z najważniejszych zadań wpisanych w misję Polskiego Radia jako nadawcy publicznego, odpowiedzialnego za budowanie wspólnotowych przeżyć i propagowanie idei honorowej rywalizacji - mówi Jacek Sobala, prezes Polskiego Radia. - Dla naszych ekip dziennikarskich jest to również zadanie prestiżowe, gdyż wielki sport od lat otoczony jest miłością zarówno słuchaczy, jak i całego Polskiego Radia. Ta dobra atmosfera wokół tematyki sportowej sprawia, że Polskie Radio ciągle przyciąga najzdolniejszych dziennikarzy. Nasi sprawozdawcy sportowi zawsze uchodzili za mistrzów w swoim fachu, a ich barwne relacje i profesjonalne komentarze mają miliony entuzjastów - dodaje.

O występach naszej reprezentacji olimpijskiej opowiedzą doświadczeni dziennikarze publicznego nadawcy. Szefem ekipy jest kierujący naczelną redakcją sportową Cezary Gurjew. Oprócz Gurjewa (łyżwiarstwo szybkie i short track) Igrzyska relacjonować będą: Sylwia Urban (biathlon, bobsleje, saneczkarstwo i narciarstwo alpejskie), Tadeusz Kwaśniak (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie), Krzysztof Klepczyński (skoki narciarskie i snowboard) i Marek Solecki (skoki narciarskie, bobsleje, biegi narciarskie), Tomasz Gorazdowski (reporter Trójki), Witold Banach (reporter). Od strony realizacyjno-technicznej wspierać ich będzie inżynier Michał Jakubik.

Sylwia Urban, Cezary Gurjew, Marek Solecki, Tadeusz Kwaśniak i Krzysztof Klepczyński poprowadzą specjalne Studio Olimpijskie Polskiego Radia w Pjongczang. O wydarzeniach i przebiegu Ceremonii Otwarcia XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich opowiedzą słuchaczom Cezary Gurjew i Marek Solecki, zaś o Ceremonii Zamknięcia - Cezary Gurjew i Tadeusz Kwaśniak.

Reporterzy Polskiego Radia będą obecni podczas wszystkich finałów. Meldunki z Korei złożą się na specjalną audycję "Prosto z Pjongczang", nadawaną z Korei codziennie "na żywo", co godzinę od godz. 4.00.
Codziennie od jednej do 2,5 godz. będzie trwało w Jedynce "Studio Pjongczang 2018", prezentujące najważniejsze wydarzenia i bohaterów Igrzysk, podsumowujące kolejne finały i omawiające rezultaty we wszystkich olimpijskich dyscyplinach.

Słuchacze radiowej Trójki będą spotykać się z Tomaszem Gorazdowskim. Codziennie w godz. 7.40 i 16.20 będzie on relacjonować Igrzyska w Trójkowym "Studiu Olimpijskim", serwisach informacyjnych oraz w audycji "Trzecia Strona Medalu" w niedziele w godz. 17.00-19.00.

Dużo uwagi XXIII Igrzyskom Olimpijskim poświeci też radiowa Czwórka. I tak np. jej popołudniowe przeglądy sportowe przekształcą się w "Czwórkowy Przegląd Olimpijski" (od poniedziałku do piątku o godz. 16. 45, sob.-niedz. o 22.00), zaś w audycji "Strefa sportu" obecne będą informacje i materiały dotyczące Igrzysk. Antena planuje również wejścia "na żywo" przy startach czołowych polskich reprezentantów oraz spojrzenie na Igrzyska pod kątem kulturowym ("Stacja Kultura") i muzycznym ("TOP"). Dla swoich słuchaczy informacje z aren olimpijskich przygotowuje również PR24 - w ramach "Magazynu Olimpijskiego" emitowanego codziennie w godz. 13.05-13.15.

Od 9 do 25 lutego zmagania sportowe w Korei Południowej można będzie też śledzić na stronach portalu PolskieRadio.pl w specjalnie z tej okazji przygotowanym serwisie. W serwisie każdego dnia dziennikarze prowadzić będą relację na żywo z Igrzysk. Pojawią się w niej najbardziej aktualne i najbardziej interesujące dla Polaków informacje ze wszystkich aren. Codzienne sprawozdania uzupełnią materiały dźwiękowe przygotowywane przez dziennikarzy Polskiego Radia, pracujących na miejscu w Pjongczang. Na bieżąco będą zamieszczane też pilne wiadomości napływające z Korei, ciekawostki, galerie zdjęć, komentarze ekspertów, wywiady z zawodnikami i trenerami, eksperckie analizy. W serwisie znajdą się też sylwetki każdego z reprezentantów Polski. Na stronach Polskiego Radia łatwo będzie uzyskać dostęp do terminarza poszczególnych zawodów. W specjalnej zakładce zostały opisane obiekty olimpijskie, gdzie toczyć się będzie walka o medale. W serwisie będą również publikowane relacje dziennikarskie z radiowej Jedynki i Trójki.

XXIII Zimowym Igrzyskom Olimpijskim na antenach Polskiego Radia poświęcona zostanie kampania promocyjna, obejmująca TVP Sport, TVP INFO, Polsat Sport oraz TV Republika. Kampanię przygotowała Agencja Promocji Polskiego Radia.

Komentarze (1 - 6 z 6)

Super, bendem oglądał.
 1  
Super, bendem oglądał.
i to uczucie gdy łączę się z tobą w "bulu i nadzieji", że przyjdzie moment gdy odrosną ci cojones ;D

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
Muszę zjeść porządny "obiat" bo zgłodniałem.
 0  
znalezione w necie ;D

"Jestem @tati i mieszkam na Czerskiej. Nie lubię jak ktoś ma inne poglądy - choć jak wiadomo, uwielbiam wycierać sobie mordę wolnościowymi sloganami, itp.. Jeśli ktoś uważa inaczej niż ja,
to robię sobie nicki i trolluję z kilkunastu kont :D :D :D Niestety jestem też śniętą gapą i @johnyB przyłapał mnie, gdy to robiłem.. A myślałem,ze jestem taki sprytny bluzgając johnyego z innego nicka :D :D :D Sprawa sie rypła, gdy wkleił screen.. :( :( :("


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
Johnny B. Jak wiele trzeba Ci
Byś przetarł swój wzrok, posłuchał mnie gdy.
Światło „JEDŹ” w czerwone zmienia się.
Oh, czemu wciąż śnisz. Oh, Johnny B.

youtube.com/watch?v=YKy4riaOBMk

buuuuuuuhahahahahahahahahahahaha
 0  
Johnny B. Jak wiele trzeba Ci
Byś przetarł swój wzrok, posłuchał mnie gdy.
Światło „JEDŹ” w czerwone zmienia się.
Oh, czemu wciąż śnisz. Oh, Johnny B.

youtube.com/watch?v=YKy4riaOBMk

buuuuuuuhahahahahahahahahahahaha
zmień tłumacza ignorancie ;D

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 0