Łukasz Szewczyk30.01.2018 (13:24)3 komentarze

IMM: Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym medium w 2017 roku. Kto w Top 15?

Rzeczpospolita zwyciężyła w rankingu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" w 2017 roku. Za dziennikiem "Rzeczpospolita" uplasowało się Radio Zet i RMF FM - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów podsumowującego 2017 rok w mediach.
Prasa wciąż prowadzi w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W 2017 roku media najczęściej powoływały się na dziennik Rzeczpospolita. Drugie i trzecie miejsce zajmują główne stacje radiowe - RMF FM oraz Radio Zet. W pierwszej piątce mediów opiniotwórczych znalazła się także Gazeta Wyborcza oraz telewizja TVN24, która prowadzi wśród stacji telewizyjnych. Z kolei wśród portali prowadzi Onet.pl.
press prasa / Fot. Pexels.com
press prasa / Fot. Pexels.com
Rok 2017 został zdominowany przez tematy polityczne. Media często poruszały temat przeprowadzenia referendum w sprawie zmiany konstytucji, gorącym tematem w tym roku była też sprawa reformy sądownictwa. Często wracano do tematów afery reprywatyzacyjnej w Warszawie i tematu ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Badanie przeprowadzono na podstawie 75 978 przekazów z mediów (wycinków prasowych, programów radiowych i telewizyjnych) z okresu od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r. Dziennikarze odnosili się do wiadomości z łamów innych mediów 77 136 razy (36 996 razy w prasie, 29 651 w telewizji i 10 489 w radio).
IMM

Komentarze (1 - 3 z 3)

Ciekawe dlaczego na tej liście nie ma tvpis? Czyżby paski grozy nie były opiniotworcze dla wyborców jaśnie nam panującego Jarosława?
 4  
Ciekawe dlaczego na tej liście nie ma tvpis? Czyżby paski grozy nie były opiniotworcze dla wyborców jaśnie nam panującego Jarosława?
Może dlatego,że "lista" nie jest pełna. Pan redaktor Łukasz Sz. wymienił tylko 5 z 15 miejsc :-)________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1  
Kupuje i czytam To&Owo
 1