Łukasz Szewczyk31.01.2018 (13:40)12 komentarzy

Autorka "Korony królów" pisze nowy serial historyczny dla TVP

Scenarzystka Ilona Łepkowska pracuje nad nowym serialem kostiumowym. Jego akcja ma się toczyć w czasach I wojny światowej, produkcja jest związana z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Ilona Łepkowska
Ilona Łepkowska jest autorką scenariusza telenoweli "Korona królów", która 1 stycznia zadebiutowała na antenie Telewizji Polskiej. Produkcja ta opowiada o losach państwa polskiego za czasów panowania Kazimierza Wielkiego, ostatniego króla z dynastii Piastów. Jednocześnie scenarzystka pracuje nad nowym projektem, bezpośrednio związanym z przypadającą na 2018 rok setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
- Pracuję nad scenariuszami serialu, który też będzie dotyczył historii, pokazanej poprzez zwykłych ludzi, będzie się zaczynał w dniu wybuchu I wojny światowej - mówi Ilona Łepkowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Łepkowska zakończyła też pisanie scenariusza do trzeciej części filmu "Kogel-mogel" i ma nadzieję, że najpóźniej w czerwcu rozpoczną się zdjęcia do tej produkcji. Pierwszy film z tego cyklu, w reżyserii Romana Załuskiego, miał premierę w 1988 roku, drugi pojawił się na ekranach polskich kin rok później. Scenarzystka powoli pracuje także nad swoją drugą powieścią, zapewnia jednak, że nie będzie to kontynuacja historii opowiedzianej w wydanej w marcu 2017 roku książce "Pani mnie z kimś pomyliła".

- Będzie to inna historia, ale być może też zahaczająca o to, co znam najlepiej, czyli o media, o świat celebryctwa, bo myślę, że trochę na ten temat wiem, uczę się codziennie nowych rzeczy, m.in. obserwując reakcję mediów na nową produkcję, przy której pracuję - mówi Ilona Łepkowska.

Scenarzystka nie zna jeszcze potencjalnej daty premiery. Jest dopiero na początku pracy nad książką, nie wiąże jej także umowa z wydawnictwem. Łepkowska twierdzi, że nie ma zwyczaju zawierania umów przed zakończeniem pisania, nie musi się bowiem przejmować ewentualnymi terminami oddania maszynopisu.

- Nigdy nie wiem, jak się ułożą moje inne zobowiązania, także dlatego że jeśli będzie do niczego, to nikomu tego nie pokażę. Tak było z "Pani mnie z kimś pomyliła" - po prostu pokazałam to w wydawnictwie dopiero wtedy, kiedy było skończone - mówi Ilona Łepkowska.

Komentarze (1 - 10 z 12)

Oby zrobili 26 odcinków i na litość, niech one kalką m jak miłość tylko w innych czasach, bo zrobi się z tego parodia, a nie serial historyczny.
 9  
Polećmy klasykiem: youtube com watch?v=25C8xGm-Pl4
 4  
Po tym, jak wyszła Korona Królów, nie spodziewam się czegoś wiele lepszego. Może trochę będzie, jeśli ktoś wnioski wyciągnie i nie będzie chciał polować na łatwą widownię, która będzie to oglądała głównie dla kolejnej beki. Bo nie oszukujmy się, Koronę chyba mało kto na poważnie ogląda... DNO pod każdym względem. Scenografia, wątek, dialogi, gra aktorska, tak bieda, że to zaszczyt, że to leci o tak dobrej porze. Po północy to puścić, niech oglądają ci, którym zależy i widzą w tym coś wartościowego. Ciekawe ile wtedy miałoby to wiernych fanów ;) Jakiś promil... cierpiących na bezsenność lub będących na nocnej zmianie, co to puszczą dla zabicia czasu.
Tego nowego serialu, to aż się boję. Już całkiem z naszej historii będzie szopka... a to ciut bardziej wrażliwy temat, więc lepiej uważać ze scenariuszem, żeby już całkiem gniota nie zrobić. Tych Królów już pal licho. Mało kto wie, jak tam było i czy ten serial choć trochę w ogóle oddaje rzeczywistość.
antyfan polskiego kina 31.01.2018 (15:02:44)
 12  
Ale czego się spodziewać po kobiecie z takim wyrazem twarzy... Pisze z nudów, telewizja to kupuje, obie strony zadowolone. Świetnie udało jej się wkręcić, że teraz wystarczy już samo nazwisko, a to co napisze nie ma znaczenia. Na zawołanie stworzy byle co, co jej ślina na język przyniesie, nawet nie ma co dawać przykładów o czym, bo jak będzie potrzeba, to każdego serialu można się spodziewać. Teraz przyszła pora na historyczne... niby coś ambitniejszego, tylko wyszła z tego, jakaś parodia naszej historii... no chyba, że taka była i guwna bata nie ukręcisz ;) , co najwyżej możesz się posiłkować innymi serialami i robić coś na wzór "Białej Królowej" czy "Białej Księżniczki". Kto te seriale oglądał, to wie... i tylko się można pośmiać z próby przeniesienia postaci i zrobienia naszej białej księżniczki i Henryka, też miejmy swoich, jest szansa, że się to dobrze sprzeda.
antyfan polskiego kina 31.01.2018 (15:17:11)
 10  
Panie - nie pisz tych koszmarów..najwyżej donos może napisac a nie scenariusz..beznadziejne badziewie.
 3  
Kiedy wreszcie jakaś saga rodu Kaczyńskich? Punktem wyjścia mógłby być moment jak praprzodek Ojca Narodu zabija tyranozaura i wynajduje ogień :D :D :D

A tak serio: kolejny gniot nadchodzi.
 5  
Akurat tak się składa, że Łepkowska ma na swoim koncie wiele scenariuszy, które okazały się hitami lub przynajmniej znanymi i lubianymi pozycjami - więc radzę zluzować gacie... w szczególności tacie ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuahaaahahahahah!!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 8  
Akurat tak się składa, że Łepkowska ma na swoim koncie wiele scenariuszy, które okazały się hitami lub przynajmniej znanymi i lubianymi pozycjami - więc radzę zluzować gacie... w szczególności tacie ;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuahaaahahahahah!!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

Z pisowskim gównem nie dyskutuję.
Musiałbym zjechać na parter, wyjść przed budynek, wykopać dołek a i tak poziom byłby dla ciebie śmieciu za niski :D :D :D
Won ode mnie gnido :D
 4  
miął niemiłą okazje obejrzeć kilka minut KK jeżeli cały serial trzyma poziom tych kilku minut to pani łepowksa powinna udać się na emeryturę, a nie pisać kolejne marne scenariusze, tylko kogo by znalazł kurski do pisania kolejnych bubli za państwową kasę
 4  
Z pisowskim gównem nie dyskutuję.
Musiałbym zjechać na parter, wyjść przed budynek, wykopać dołek a i tak poziom byłby dla ciebie śmieciu za niski
A to ciekawe co piszesz, bo kiedyś rozmawiałeś, ba... nawet pierwszy zaczepiałeś!! ;D A teraz tylko masz ochotę odreagować pod innymi wcieleniami komuszy bohaterze ;D Zabrakło odwagi,czy może argumentów merytorycznych? ;D Mam z ciebie niebywałą beke.

Piszesz o poziomach? ty reprezentujesz poziom ZERO! ZERO klasy, ZERO honoru i ZERO humoru ;D


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 1