Łukasz Szewczyk31.01.2018 (14:36)20 komentarzy

UPC Polska: Przejęcie sieci Multimedia. W planach dekoder 4K, usługi mobilne, Horizon na Smart TV

Dopiero w 2019 roku do UPC Polska zawita technologia 4K i usługi mobilne - wynika z zapowiedzi prezesa największego operatora kablowego w Polsce. Operator jest także coraz bliżej przejęcia sieci Multimedia Polska.
Siedziba UPC
Zakończył się internetowy czat z prezesem UPC Polska, który na platformie Społeczności UPC odpowiadał na pytania abonentów. Co ciekawego można było się dowiedzieć?

Abonenci byli zainteresowani kiedy lider kablowego rynku w Polsce bardziej wkroczy w świat nowych technologi, oferując m.in. dostęp do treści wyższej rozdzielczości. - 4K będzie dostępne na naszej następnej platformie, którą planujemy uruchomić w 2019 roku. W tej chwili uruchomiliśmy 4K w innych krajach i to jest początek drogi - zapowiedział Frans- Willem de Kloet, prezes UPC. Jednocześnie operator pracuje nad udostępnieniem, jeszcze w 2018 roku, aplikacji Horizon GO również w Smart TV oraz na platformy Android TV, Apple TV i Amazon Fire.
Także w przyszłym roku UPC Polska planuje wprowadzić usługi telefonii komórkowej oraz internetu mobilnego. - Pracujemy nad technicznym uruchomieniem usługi i mamy nadzieję, że wystartujemy w pierwszym kwartale 2019 roku - zapowiedział szef UPC Polska. Przypomnijmy, że jesienią 2017 roku UPC Polska podpisało umowę z Play na świadczenie usług komórkowych.

Abonenci pytali także o dostęp do internetowych serwisów VOD za pośrednictwem dekoderów. - Wierzę, że rolą operatorów kablowych jest łączenie treści w najkorzystniejszych pakietach. Jestem przekonany, że serwisy takie jak Netflix i Showmax będą częścią naszej oferty - stwierdził Frans- Willem de Kloet. Zaznaczył jednak, że najważniejsza dla operatora jest jednak własna platforma VOD. - Rozwój oferty na żądanie, to jeden z naszych strategicznych celów. Koncentrujemy się na wzbogacaniu naszej oferty filmowo-serialowej dostępnej w pakiecie MyPrime, ponieważ coraz więcej klientów oczekuje większej swobody dostępu do danych treści w formule na żądanie - dodał.

Obecnie na celowniku UPC Polska jest przejęcie sieci Multimedia Polska. Mimo wydłużającego się oczekiwania na decyzję UOKiK w tej sprawie, wiele wskazuje na to, że do fuzji dojdzie. - Jesteśmy pozytywnie nastawieni co do decyzji UOKiK, nie mogę komentować szczegółów przebiegu tego procesu i oferty dla klientów Multimediów - poinformował Frans- Willem de Kloet. Dodatkowo operator wciąż szuka kolejnych możliwości konsolidacji kablowego rynku w Polsce. - Przyglądamy się możliwościom rozwoju poprzez akwizycję innych operatorów i rozbudowę naszej sieci, włączając w to domki jednorodzinne - dodał. Celem operatora jest dotarcie do 6 mln gospodarstw domowych. Obecnie w zasięgu UPC Polska jest 3,3 mln gospodarstw

Abonenci pytali także o możliwość wprowadzenia bardziej elastycznej oferty, która umożliwiałaby wybór kanałów, za które klient chce płacić. - Dostajemy sporo pytań odnośnie elastyczności w doborze programów i jest to coś nad czym myślimy, jakkolwiek umowy z naszymi dostawcami treści obecnie na to nie pozwalają. Osobiście myślę, że rynek płatnej telewizji będzie podążał w tym kierunku i taki sposób dostarczania treści będzie elementem naszej oferty - twierdzi szef UPC Polska.

Klienci narzekali także, że niektóre ogólnodostępne kanały z naziemnej telewizji cyfrowej (np. Metro TV, Nowa TV, Zoom TV czy WP TV) dostępne są tylko w droższych pakietach. - Zawsze startujemy z nowymi kanałami w pakiecie Max i jeśli przyjmą się na rynku to możemy udostępnić je w innych pakietach. Jednocześnie okresowo udostępniamy je także w ramach otwartych okien - wyjaśnił szef UPC Polska.

Abonenci pytali także o poszerzenie oferty o brakujące kanały Grupy Polsat. Mowa m.in. o kanałach Polsat Doku HD czy Polsat Sport Fight HD. - Mamy to w planach. Polsat jest jednym z naszych najważniejszych partnerów biznesowych. Cenimy sobie bardzo tę współpracę - zaznaczył. Operator prowadzi także rozmowy w zakresie uzupełnienia oferty o Eleven Sports 4. - Ciągle przyglądamy się nowym kanałom. To kiedy pojawią się w naszej ofercie zależy od wielu czynników, m.in. od oferty dostawców treści - dodał prezes UPC.

Komentarze (1 - 10 z 20)

NOWE KANALY POLSATU --MAMY TO W PLANACH KIEDY ,,W 2030 ,, 4K ZA DWA LATA,,,SMIALO MOZNA ZREZYGNOWAC Z OFERTY UPC ,,NA AMC HD,,H2 HD ,,,NIE MA SZANS,,,,,,,,,,,,A 13 STREETHD,,SCFI HD,,NIGDY,,,,,,,,,,,,,,,,,POWIEM OTWARCIE POCALUJCIE MNIE W ROWA
 27  
Tak naprawdę wiele nie wniósł ten "czat" z Prezesem. Nieco wykrętne odpowiedzi takie same jak konsultanci i obsługa na facebooku, a ponadto Prezes uciął kompletnie temat nowych kanałów muzycznych odpowiadając że jest dużo,a więc możemy zapomnieć o konkretach jak VH1 Classic czy Eska ROCK TV - czyli pozostaje nam disco-szajs i tylko Stars.TV na pocieszenie... Dużo osób też dopytywało o kanał 2x2 i tu padła odpowiedź równie wykrętna że niby jest wiele treści dla dzieci (kanały+vod) i temat ucięty, w ogóle nie zwrócono uwagi na argumenty jakie podawali pytający o 2x2 TV pisząc o innych treściach niż wszędzie np Anime czy możliwości włączenia napisów. A prawda jest taka że dla dzieciaków to akurat jest sporo braków - oprócz 2x2 nie ma Duck.TV, Cbeebies, Baby.TV, Nickelodeon HD (wkrótce NickToons), bajka... Czyli dla dzieciaków chyba też nic nie wrzucą w najbliższym czasie. Szkoda. Ciekawe czy choć zapowiadany Boomerang HD podmieni wersje SD? Z odpowiedzi wynika też że nie ma co liczyć na uzupełnienie pakietu FilmBox (m.in. o DocuBox, FightBox) oraz na Canal+NOW w paczce Canal+. LIPA.
 16  
Po tym czacie już się nie łudzę. Widać że oferta telewizyjna jest traktowana strasznie po macoszemu bo 99% i tak jest "zadowolona" i co tam ten 1% śledzących rynek tv i pytających o nowości oraz konkretne wzmocnienia oferty o kanały wartościowe a nie chłam... Ale za to nie mam już wątpliwości i wiem co robić po zakończonym zobowiązaniu. Dobrze że mam jeszcze 3 innych operatorów w budynku.
 14  
NA H,U,J,A KOMU W UPC NETFLIX CZY SHOWMAX KAZDY TE APLIKACJE MA W SMART TELEWIZORA,,,NAJWAZNIEJSZE DLA PREZESA JEST PRZEJECIE MULTIMEDIA I W,Y,J,E,B,A,N,I,E CEN W KOSMOS,,,,,,,,,,,,,,,MAM TAKIE PRZECZUCIE ZE TE PYTANIA ZADAWALI SAMI PRACOWNICY UPC A INNE NIEWYGODNE PYTANIA PRZEZ INNYCH BYLY BLOKOWANE,,,,NIE CHCE MI SIE WIERZYC ZE NIKT NIE ZAPYTAL O --- H,U,J,A,Z,O,N,A--- CZEMU TO JEST TAKI SZAJS ,,,SAM MAM UPC DO 14 LUTEGO I REZYGNUJE , ZOSTAWIAM TYLKO INTERNET I PRZECHODZE DO POLSATU ,,MYSLALEM O CUDZIE PRZED TA KONFERENCJIA ALE NIE MA NA CO CZEKAC TRZEBA UCIEKAC
 12  
Ha ha ha ha ! Totalna porażka. Co mi za roznica czy to sam pezes czy podrzedny pracownik infolinii jak oboje te same frazesy opowiadają byle zbyc czlowieka... mamy tylko placic i nic w zamian. Dobrze ze wypowiedzenie nie dawno im wysłałałem :-)
 15  
"...podpowiadał na pytania..."
 7  
O ile z początku padały jeszcze jakieś jako-takie odpowiedzi, o tyle z każdym kolejnym pytaniem zaczynało pachnieć botem z facebooka. Jeśli to były autentyczne odpowiedzi Prezesa UPC to ja dziękuję bardzo za taki czat. Nie mogli posadzić Pani sprzątaczki? Przecież tam wszyscy mówią w kółko jedne i te same regułki. Moim zdaniem ten czat, tych co jeszcze się łudzili /zwłaszcza na poszerzenie oferty tv / ostatecznie pozbawił złudzeń i ci co wiernie tkwili przy UPC mimo wielu wad, teraz już odejdą naprawdę. Sam to planuje. Może kiedyś po latach wrócę, ale nie będę tkwił u operatora, który stoi w miejscu i śmieje się ludziom w oczy bo on jest LYDER RYNKU i ma wszystko gdzieś bo nawet jak ludzie odpłynom to se przejmą kogoś (np MM) i wyrównają statystki. Żałosne podejście i tyle. A tymczasem osiedlowa kablówka ma wszystko czego potrzebuję - czyli dobre wartościowe kanały, knały zagraniczne, Eleven w podstawie i FULL Canal+ za 40 zeta bez jakichś hurizonów tnących się co chwila.
 16  
Dekoder 4K dopiero w 2019 ale z drugiej strony nie ma co się spieszyć bo w 4K nadają raptem 2-3 kanały można przypuszczać że dokonca roku będzie ich kilkanaście i zbyt będzie lepszy na tę dekodery.Powinno 4k się lepiej przyjąć niż 3D gdzie były jeszcze potrzebne do oglądania tv specjalne okulary.
 6  
Znając UPC to ten dekoder 4K to pewnie będzie taki sam bubel jak Horizon...
 13  
Po co im 4K jak Canal+NOW to nie chca dodac..
 10