Łukasz Szewczyk12.02.2018 (16:15)3 komentarze

Nowy sezon "Kocham Cię, Polsko" w TVP2. Kammel i Królikowski w nowych rolach (wideo)

W marcu 2018 roku na antenę TVP2 wraca teleturniej z gwiazdami "Kocham Cie, Polsko!". Właśnie pojawiły się spoty promujące najnowszą, jedenastą edycję programu "Kocham Cię, Polsko!". Antek Królikowski i Tomasz Kammel odgrywają w nich sceny nawiązujące do kultowych polskich komedii, zachęcając do oglądania nowych odcinków.
"Kocham CIę, Polsko"
W pierwszej zapowiedzi nowego sezonu "Kocham Cię, Polsko!" kapitanowie drużyn wcielają się w bohaterów niezapomnianej sceny z filmu "Dzień Świra". Antkowi ewidentnie nie idzie odmiana angielskiego czasownika posiłkowego. Pada sugestia, że nawet polska koniugacja będzie stanowić problem dla opornego ucznia. Aby zmotywować chłopaka do intelektualnego wysiłku, Tomasz wręcza mu znane z rundy "Urodziny" kolorowe pudło z tykającą bombą, czyli prezent, którego uczestnicy zawsze starają się pozbyć ze swoich rąk za wszelką cenę. Czy to pomaga?


Drugi z promujących 11. edycję "Kocham Cię, Polsko!" spotów to nawiązanie do komedii, której akcja toczy się podczas II wojny światowej. Antka przesłuchuje wcielający się w oficera Gestapo Tomek. Przechwycone rzekome plany ataku okazują się kalamburami (Antek ćwiczy przed kolejnym sezonem programu). Przesłuchiwany musi się też tłumaczyć ze swoich relacji z kobietą, której zdjęcie wyciąga na biurko oficer. - To nie baba, to szatan. Spędzamy razem sobotnie wieczory - wyznaje i zaprasza, by do nich dołączyć.

W "Kocham Cię, Polsko!" rywalizują ze sobą dwie drużyny gwiazd. Biorą udział w grach towarzyskich, quizach i rozwiązują zagadki muzyczne. Sprawdzają też swoją wiedzę o Polsce, odpowiadając na pytania m.in. z zakresu historii, geografii, języka, literatury, kultury i obyczajów. Członkowie obu zespołów zmieniają się w każdym odcinku, a uczestnikom niezmiennie towarzyszą jedynie prowadzący. Program łączy w sobie elementy show rozrywkowego i teleturnieju. Ma również charakter edukacyjny.

Polska wersja show została oparta na holenderskim pomyśle "I love my country". Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2). W Polsce wyłączne prawa do formatu posiada firma producencka Rochstar SA.

11 edycja programu "Kocham Cię, Polsko!" od 3 marca 2018 roku na antenie TVP2.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Najlepszy program telewizyjny dla całej rodziny . Uczy bawi , Maciej Kurzajewski wróć...
 3  
czekam na zaoranie TV.N , TVPiSuar i Trfam !!
mariusz maxx golonko 12.02.2018 (23:10:56)
 5  
Królikowscy wychodzą już chyba z każdej lodufki
 1