Łukasz Szewczyk12.02.2018 (16:21)10 komentarzy

"Pożar w Burdelu" wkracza do telewizji. Autorskie widowisko na początek wiosny w TVN

Jedna z najpopularniejszych grup teatralno-muzycznych "Pożar w Burdelu" przygotowała autorskie widowisko dla telewizji TVN - "Fabryka Patriotów". Oprócz Burdeltrupy, gościnnie wystąpią w nim Katarzyna Nosowska oraz Andrzej Seweryn, a także gość specjalny.
Pożar w Burdelu przedstawia Fabrykę Patriotów
Ekipa "Pożaru w Burdelu" zadebiutuje w telewizji. Autorski projekt przygotowany specjalnie dla widzów TVN z przymrużeniem oka, inteligentnym humorem oraz dystansem skomentuje aktualną sytuację w kraju.
Nazwa programu "Fabryka Patriotów" nawiązuje do jednego ze spektakli z repertuaru grupy. W przygotowanym show znajdą się m.in. pieśni patriotyczne, narodowa terapia oraz torturowanie celebrytów. Galę otwarcia "Fabryki Patriotów" poprowadzi Burdeltata (Andrzej Konopka), szef "Pożaru w Burdelu".

- Powstała z inicjatywy rządu Fabryka Patriotów, to przyszłość polskiej gospodarki, polskiej kultury, a także gwarancja bezpieczeństwa wobec zmasowanego ataku wrogich Polsce ośrodków. Rewolucyjne metody leczenia bezpłodności, rozwiązanie problemów rynku pracy, szansa dla polskiego eksportu, a także zwiększenie potencjału obronnego. Znowu możemy być potęgą - mówi Maciej Łubieński, współzałożyciel Pożaru w Burdelu i współautor scenariusza.

"Pożar w Burdelu", teatralno-muzyczna trupa działająca od 2012 roku. Ich przedstawienia to mieszanka skeczy, roastów, piosenek i materiałów filmowych. Dla jednych kabaret, dla innych teatr, musical. "Pożar w Burdelu" zaczynał w małej piwnicy w klubie Chłodna 25 grając dla 70 osób. Dziś krąży po najlepszych teatrach Warszawy wypełniając największe widownie.

W "Burdelu" gościnnie występowali między innymi: Magda Cielecka, Maciej Stuhr czy Andrzej Seweryn. W stałym zespole aktorskim są znani z seriali oraz filmów: Tomasz Drabek ("Diagnoza"), Andrzej Konopka ("Wataha", "Córki Dancingu", "Powidoki"), czy muzyczna gwiazda Internetu Karolina Czarnecka ("Hera, koka, hasz"). W 2016 "Pożar w Burdelu" otrzymał "Kryształowe Zwierciadło" miesięcznika Zwierciadło, nagrody Grand Prix Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie. W 2017 roku Róży Gali 2017 w plebiscycie tygodnika Gala. W tym roku twórcy zostali nominowani do "Paszportów Polityki".

Premierowy odcinek "Pożaru w burdelu" - "Fabryka patriotów" zostanie wyemitowany w poniedziałek (26 lutego 2018 roku) o godzinie 21:30 na antenie TVN.

Komentarze (1 - 10 z 10)

Cudownie, uwielbiam ich.
Na YT warto ich posłuchać, 100% prawdy.
 9  
Niech zgadnę - najbardziej podoba się walenie w prawą stronę sceny politycznej? Podejrzewam,że tak ;) Oczywiście Pożar w Burdelu idealnie pasuje do Tvnu. Ale racz zauważyć, że śnięta antypisowska szydera jest przewidywalna i już dawno się przeżarła.... Najlepszym przykładem jest ucho prezesa, które przecież miało zniszczyć ten rząd [ experty pisały ;D]

Co do samej "sztuki", to imo raczej kabareton, niż widowisko teatralne.


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 6  
johnyB wystarczy nie oglądać
 6  
johnyB spieprzaj dziadu
 6  
Pożar burdelu?A co TVN spłonie?;)
 13  
@johnyB tak jak każda Twoja wypowiedź jest przewidywalna i już dawno się przeżarła.

Na marginesie kto i kiedy z autorów Ucha Prezesa powiedział że to zniszczy rząd?

Zawsze tego typu kabaret jest wyostrzonym przekazem prawdziwego spojrzenia człowieka krytycznie patrzącego na każdą władzę. Ty tego daru nie masz co widać, słychać i czuć.
 12  
@je.ać tvn!: raczej ul. Nowogrodzka. :)
johnyB - ten prawdziwy 12.02.2018 (20:47:28)
 7  


Na marginesie kto i kiedy z autorów Ucha Prezesa powiedział że to zniszczy rząd?

Znowu widzisz coś czego nie ma ;D Miałem na myśli "expertów" z M2 -tych prawdziwych ;D

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 6  
niedługo bedą zaorane TV.N, TVP i Trwam !!!
mariusz maxx golonko 12.02.2018 (22:46:31)
 6  
Czyli zapowiada się następny PO"uchu" lewacki humor tylko dla lemingów...nuuuuda:D
 8