Łukasz Szewczyk13.02.2018 (9:20)19

Polskie Radio świętuje Światowy Dzień Radia

13 lutego, w siódmy Światowy Dzień Radia, publiczny nadawca zaprasza na specjalne audycje i programy podkreślające szczególną rolę radia jako środka komunikacji na całym świecie. Na antenach w tym dniu zabrzmi również wyjątkowa muzyka z radiem w tytule, a słuchacze będą mogli wziąć udział w konkursie.

Przejdź do artykułu

Komentarze (1 - 10 z 19)

Polskie Radio jest w porządku, ale Trójka moim zdaniem jest jeszcze za mało „przewietrzona”. Nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie podziękowano Michałowi Olszańskiemu, który niedawno w jakimś wywiadzie odważył się krytykować zmiany w mediach publicznych. Nie rozumiem, dlaczego jeszcze nie podziękowano Markowi Niedźwieckiemu, który na swoim blogu pisał, że nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej i nie wie, co teraz grać i co mówić. Jak to jest możliwe, że redaktorzy radiowi wyjeżdżają z krytyką swojego miejsca pracy w jakichś wywiadach dla innych mediów lub na blogach i nadal w tym radiu pracują? Nonsens jakiś. Jeszcze podziękowałbym Wojciechowi Mannowi, który jakiś czas temu w wywiadzie dla portalu Natemat.pl powiedział następujące słowa: „Ja chyba też jestem lewak. Kim innym mógłbym być”? Po co w konserwatywnym Polskim Radiu ma pracować ktoś, kto otwarcie mówi o sobie, że jest lewakiem?!

Drugim problemem Trójki jest warstwa muzyczna. Wciąż za dużo jest audycji z muzyką rockową, która jest szatańska i lewacka sama w sobie. Ograniczyłbym takie audycje do minimum (jeśli koniecznie muszą być), a wprowadziłbym jakieś audycje z pieśniami patriotycznymi i muzyką religijną prowadzone przez wybitych fachowców w tym temacie. Jedna auycja z muzyką religijną nawet jest, leci w niedzielny poranek między 06:00 a 08:00 (chodzi o audycję „Muzyczne rozmowy”), ale pora nadawania jest kiepska, wielu ludzi wtedy woli jeszcze pospać, bo jest niedziela, weekend, nie trzeba iść do pracy i w ogóle. Przenieść tę audycję na jakieś ludzkie godziny i dodać jeszcze kilka podobnych audycji. No i publicystyka konserwatywna - jest jej za mało, w dodatku audycje publicystyczne z godziny 15:00, które wprowadził Adam Hlebowicz, zostały przez Wiktora Świetlika przeniesione na 23:00, o co mam trochę żalu.

Ogólnie rzecz biorąc, trzeba dalej „przewietrzać” Trójkę. Na pozór może się wydawać, że już nieźle jest „przewietrzona”, ale jeśli dogłębniej przeanalizować wszystkie zmiany z ostatnich dwóch lat, to widać, że to jeszcze nie jest to, jest jeszcze sporo do „przewietrzenia” w tej Trójce. Oczywiście słuchalość musiałaby spadnąć, może nawet do 4%, ale pamiętać należy, że wysokie słupki słuchalności nie muszą świadczyć o wysokim poziomie merytorycznym (patrz RMF FM). Lepiej mieć 4% słuchalności, ale trafiać do bardzo wymagających odbiorców.

Niektórzy lewacy zapewnie mi zaraz napiszą coś w stylu: „Przełącz se na Radio Maryja i zostaw naszą kochaną Trójeczkę w spokoju”. Odpowiadam: istnienie Radia Maryja nie usprawiedliwia przejawów lewactwa w Trójce, a poza tym NIE JESTEM ZAINTERESOWANY Radiem Maryja, które jest przesadnie fanatyczne w swoim przekazie. Wolę umiarkowane, normalne Polskie Radio i tak pozostanie, tylko chciałbym większego „przewietrzenia” Trójki, bo zaznała za mało dobrych zmian (do PR1, PR2 czy PR24 nie mam większych zastrzeżeń, tylko Trójka wzbudza poważne zastrzeżenia z powodów wyżej już wymienionych).
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (10:16:54)
 22  
Maciej nie przesadzaj z tymi pieśniami patriotycznymi i religijnymi:D
 26  
Myślę, że nie przesadzam. Pieśni patriotyczne, a zwłaszca religijne, są ważnym elementem misji publicznej i powinny być obecne na antenie Trójki w pokaźnych ilościach. A teraz nie ma ich prawie wcale, poza tą nieszczęsną audycją we wczesny niedzielny poranek.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (10:42:26)
 23  
Maciej, ty tak na powaznie czy sobie jaja robisz
 25  
To publicznych propisuarowych do bólu stacji ktoś jeszcze słucha?
johnyB - najprawdziwszy 13.02.2018 (11:49:29)
 1  
Maciej, ty tak na powaznie czy sobie jaja robisz
Na poważnie.

To publicznych propisuarowych do bólu stacji ktoś jeszcze słucha?
Ja słucham i wielu konserwatywnych intelektualistów słucha.
Polskie Radio to nie jest radio dla masówki. Masówka ma swoje RMF FM. Polskie Radio jest dla intelektualnej elity.
Tyle w temacie.

A wszystkim, którzy minusują moje komentarze, powiem tylko jedno: ale dziecinada!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (12:12:37)
 4  
Powiedz to Kurskiemu i szefowi PR którzy tworzą sobie własne panele badawcze, by wykazać że słupki oglądalności i słuchalności są najwyższe ze wszystkich stacji :)))))

A poza tym kolejny nawiedzony który przyszedł z portalu WirtualneMedia? Tam wygłasza te same tezy.
Jesteś przewidywalny jak mało kto. Dziękujemy za wykład. Wracaj na WM :)
 2  
W święto radia można ze smutkiem stwierdzić, że stało się ono tylko bezwolnym narzędziem propagandy piSSowskiej. Tępa, powtarzająca bezbłędnie komunistyczne wzorce propaganda, namolna manipulacja połączona z pustymi hasłami.
Po oderwaniu tych narodowych bolszewików od koryta trzeba będzie rozpoczynać budowę publicznego radia niemal od podstaw.
A jako kwiatek do kożucha w tym dniu rozmowa z działaczem PZPR towarzyszem Czabańskim.
Ot i bolszewia XXI wieczna :(
 2  
Powiedz to Kurskiemu i szefowi PR którzy tworzą sobie własne panele badawcze, by wykazać że słupki oglądalności i słuchalności są najwyższe ze wszystkich stacji :)))))[/quote]
Bzdura! Nigdy nie stwierdziłem, że słupki słuchalności PR są najwyższe! Cały czas twierdzę tylko, że niskie słupki słuchalności nie świadczą o niskim poziomie programu (jest wręcz przeciwnie), a media publiczne powinny się kierować właśnie poziomem, a nie słupkami.

A poza tym kolejny nawiedzony który przyszedł z portalu WirtualneMedia? Tam wygłasza te same tezy.
Jesteś przewidywalny jak mało kto. Dziękujemy za wykład. Wracaj na WM :)
Zostałem tam zabanowany i nie mogę już pisać komentarzy.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (12:56:50)
 2  

Zostałem tam zabanowany i nie mogę już pisać komentarzy.
Dziękujemy za szczerość. Szkoda że redaktor naczelny tego portalu nie czyni tego samego z trollami Twojego pokroju i [quote|940231=johnyB]
 2