Łukasz Szewczyk13.02.2018 (12:46)7 komentarzy

Rusza Festiwal Trójka Górom 2018 w Szklarskiej Porębie

Koncerty, spotkania i rozmowy z gwiazdami sportu, literatury i ekranu, filmy, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki i kabarety, a wreszcie audycje na żywo - to wszystko czeka na słuchaczy Programu 3 Polskiego Radia, mieszkańców Szklarskiej Poręby i turystów podczas Festiwalu Trójka Górom od 15 do 17 lutego 2018 roku.
Mikorofny Trójki
Podczas tegorocznej odsłony Festiwalu Trójka i Szklarska Poręba świętują 20-lecie współpracy. Tej rocznicy poświęcony będzie specjalny panel dyskusyjny, w którym udział wezmą: Michał Olszański, Marek Niedźwiecki, Henryk Sytner i Elżbieta Walendzik z Programu 3 Polskiego Radia oraz Grażyna Biederman z Urzędu Miasta w Szklarskiej Porębie (czwartek 15 lutego, godz. 18.00).
W programie Festiwalu Trójka Górom znalazły się dyskusje z wybitnymi osobowościami kultury i sportu, a na antenie Programu 3 pojawią się relacje z najważniejszych wydarzeń festiwalu - m.in. w "Muzycznej Poczcie UKF" Tomasza Żądy (czwartek 15 lutego, godz. 13.30-14.00) oraz w prowadzonych przez Marka Niedźwieckiego audycjach: "W tonacji Trójki" (czwartek, godz. 14.00-15.00), "Liście przebojów Programu 3" (piątek 15 lutego, godz. 19.00-22.00) oraz "Markomanii" (sobota 17 lutego, godz. 11.00-13.00). Ponadto na piątek Program 3 zaplanował festiwalowe wydanie "Zapraszamy do Trójki" Kuby Strzyczkowskiego (godz. 16.00-19.00), a w sobotę słuchacze - mieszkańcy Szklarskiej Poręby i turyści - będą mogli wziąć udział w plenerowej odsłonie audycji "Myśliwiecka 3/5/7" Piotra Stelmacha (sobota, godz. 17.00-19.00).

W trakcie festiwalu dziennikarze z Myśliwieckiej będą również gospodarzami spotkań z ciekawymi osobami - Marek Niedźwiecki porozmawia z Magdą Umer (piątek, godz. 10.00-11.00), a Michał Olszański z byłą sportsmenką i posłanką Iwoną Guzowską, która będzie gościem jego "Godziny prawdy" (piątek, godz. 12.00-13.00). Z kolei Barbara Marcinik spotka się z aktorką i społeczniczką Anną Dymną (piątek, godz. 16.00-17.00), a Piotr Stelmach z muzykiem Tomaszem Organkiem (piątek, godz. 17.30-18.30). Warto również zajrzeć na spotkanie Kuby Strzyczkowskiego z językoznawczynią Katarzyną Kłosińską (sobota, godz. 14.30-15.30), oraz Ryszarda Jaźwińskiego z aktorką Katarzyną Zawadzką (sobota, godz. 17.30-18.30).

Odwiedzając Szklarską Porębę, czyli "Zimową stolicę Trójki", będzie można wziąć również udział w dyskusji Dyrektora Trójki Wiktora Świetlika z Przemysławem Wiaterem pt. "Tajemnice karkonoskich laborantów" (czwartek, godz. 16.00-17.00); oraz w spotkaniu Gabrieli Stefanowicz z Grażyną Dobroń z Trójki (sobota, godz. 16.00-17.00). A Tomasz Żąda wystąpi, już po raz kolejny, jako DJ podczas "Trójkowej dyskoteki na lodzie" (sobota, od godz. 17.30).

W dniach 15-17 lutego działał będzie w Szklarskiej Porębie również kultowy "Sklepik Walendzik" z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi. Ponadto gospodarze Festiwalu zapraszają słuchaczy, mieszkańców i turystów do wzięcia udziału w licznych warsztatach i spotkaniach. Imprezie towarzyszyć będą także Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. W olbrzymich pryzmach białego puchu artyści z ASP z Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Katowic, a także amatorzy rzeźbić będą do tematu "Miłość rządzi światem".

Komentarze (1 - 7 z 7)

A kiedy solidne „przewietrzenie” tej Trójki? Jak długo jeszcze konserwatywnych słuchaczy będą męczyć tacy redaktorzy jak Wojciech Mann, Marek Niedźwiecki czy Michał Olszański? Olszański niedawno w jakimś wywiadzie nieźle krytykował zmiany w mediach publicznych. Skoro jest tak źle, co jeszcze w Trójce robi? Marek Niedźwiecki robi ciekawe audycje muzyczne, ale niestety jemu też się nie podoba sytuacja na Myśliwieckiej, bo niedawno pisał na swoim blogu, że nigdy nie było tam tak źle i nie wie, co teraz grać i co mówić. Wojciech Mann to już w ogóle pojechał po bandzie i dwa lata temu w wywiadzie dla Natemat.pl wypowiedział takie słowa: „Ja chyba też jestem lewak. Kim innym mógłbym być?”. Komuś, kto tak otwarcie się przyznaje do bycia lewakiem, droga do radia publicznego powinna być zamknięta.

To tylko moje niektóre zarzuty wobec Trójki. Miałbym jeszcze sporo do napisania o jej warstwie muzycznej i potrzebnych zmianach, ale innym razem. Na początku ucieszyłoby mnie podziękowanie niektórym redaktorom.

Żeby nie było, że tylko narzekam na Trójkę, są tam też godne uwagi audycje, na przykład konserwatywne wywiady Pawła Lisickiego albo „Kluby Trójki” prowadzone przez wybitnych konserwatywnych redaktorów Piotra Semkę i Grzegorza Górnego. Nie zmienia to jednak faktu, że zmian (dobrych zmian) wciąż jest za mało i Trójka wciąż wymaga mocniejszego „przewietrzenia”.

PS. Gdyby ktoś chciał mi napisać, żebym wracał na Wirtualne Media i tam wygłaszał swoje konserwatywne poglądy, od razu odpowiadam: nie mogę, bo zostałem tam zabanowany i nie mogę już pisać komentarzy. Teraz spróbuję na Media2.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (13:06:36)
 5  
Uprzejmie proszę administrację tego portalu o ban tego trolla.
Wkleja te same wypociny pod każdym artykułem. Najpierw wklejał je na konkurencyjnym portalu i tam go już zbanowali. Czas najwyższy zapanować na tym portalem.
 0  
Uprzejmie proszę administrację tego portalu o ban tego trolla.
Wkleja te same wypociny pod każdym artykułem. Najpierw wklejał je na konkurencyjnym portalu i tam go już zbanowali. Czas najwyższy zapanować na tym portalem.
Hahahahaha!
Obleśny lewak chce, żebym został z tego portalu „wykurzony” przez administrację. Oczywiście, to jest największe marzenie lewaków - „wykurzyć” i wyciszyć wszystkich konserwatystów jako ludzi niepotrzebnych, żeby tylko lewacy mogli pisać komentarze. Ręce opadają.
Mam jednak nadzieję, że administracja tego portalu wykaże się większą wyrozumiałością i nie będzie mnie „wykurzać” i zwalczać konserwatywne wartości.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 14.02.2018 (15:55:18)
 0  
Konserwatywnych wartości nie będzie zwalczać, ale głupotę już tak :)
 0  
Znowu mnie bezpodstawnie pomawiasz, zarzucając mi coś, czego nie ma. W moich wpisach nie ma i nigdy nie było głupoty!
Na konkurencyjnym portalu starałem się zawsze merytorycznie przedstawiać swój punkt widzenia. Jeśli zamieszczałem jakieś niemerytoryczne wpisy, były to odpowiedzi na wpisy lewackiego podszywacza, który się pode mnie podszywał i prowokował niemerytoryczne wpisy z mojej strony (musiałem napisać sprostowanie, że ten wpis nie jest moim wpisem, a przy okazji powytykać lewackiemu podszywaczowi błędy w pisowni, żeby udowodnić, że to jest wpis podszywacza).
Tutaj też zamierzam pisać merytorycznie, chyba że jacyś lewacy będą się pode mnie podszywać - wtedy zamiast wyrażać swoje opinie na temat poruszony w artykule, będę musiał pisać sprostowanie, że ten wpis nie jest moim wpisem itd.

Mam nadzieję, że administracja tego portalu wykaże się większą tolerancją wobec moich słusznych, konserwatywnych poglądów i nie będzie mnie banowała.
Tyle w temacie.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 14.02.2018 (17:19:17)
 0  
Jeśli chcesz być merytoryczny, to należy sobie w łepetynie uświadomić iż nie ma podziału świata na prawak i lewak.
Jest podział świata na zwolennik PIS, który sądzi że wszyscy którzy inni to lewacy i inne różne grupy społeczne które różnią od takich jak Ty tylko tym że PISowi nie wierzą jak każdej władzy i mają do tego zdrowy dystans, ale ich poglądy mogą być równie dobrze chrześcijańskie, konserwatywne, jak i lewicowe ;)
Znam wielu ludzi religijnych, praktykujących, którzy PIS krytykują za to co robi.

Krytyka PIS nie równa się lewak. Tylko w takiej urojonej głowie jak Twoja może się wytworzyć taki psychiatryczny podział społeczeństwa.

Życzę ROZUMU !! :)
 1