Łukasz Szewczyk13.02.2018 (12:48)brak komentarzy

Finał Festiwalu Opera Rara tylko w radiowej Dwójce

We wtorek (13 lutego 2018 roku) radiowa Trójka będzie transmitowała koncert zamknięcia Festiwalu Opera Rara w Krakowie. W programie "The Fairy Queen", czyli "Królowa wróżek" Henry'ego Purcella oraz "Venus i Adonis" Johna Blowa.
Opera Rara 2018
Powstała w 1683 roku "Venus i Adonis" Johna Blowa jest pierwszą angielską operą, natomiast o 9 lat młodsza "Królowa wróżek" Henry'ego Purcella to jedno z najbardziej znanych dzieł scenicznych epoki Baroku. Wykonawcą będzie uznany szkocki zespół Dunedin Consort prowadzony przez Johna Butta - światowej sławy dyrygenta i dyrektora-rezydenta tegorocznej odsłony Festiwalu Misteria Paschalia.
Program: John Blow - "Venus i Adonis"; Henry Purcell - "The Fairy Queen". Wykonanie: Mhairi Lawson (sopran), Edward Grint (bas) z akompaniamentem Dunedin Consort pod dyrekcją Johna Butta.

Transmisja w radiowej Dwójce w ramach audycji "Filharmonia Dwójki" (autor - Magdalena Łoś) we wtorek 13 lutego w godz. 19.00-21.30. W przerwie - przygotowane przez Hannę Szczęśniak rozmowy z Johnem Buttem, Mhairi Lawson i Edwardem Grintem.

Odbywający się w Krakowie w dniach 18 stycznia - 13 lutego Festiwal Opera Rara to cykl koncertów i spektakli oraz spotkań przedstawiających różnorodność opery na przestrzeni czterech stuleci i pokazujących tę dziedzinę sztuki w jej najpełniejszym kształcie. Wydarzenie prezentuje największe dzieła operowe rekonstruowane w zgodzie z duchem epoki przez najwybitniejszych przedstawicieli wykonawstwa historycznego.

Program 2 Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia.