Łukasz Szewczyk13.02.2018 (12:54)brak komentarzy

Gwiazdy kabaretu, stand-upu, YouTube'a podsumują dzień w radiowej Trójce

Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak, Krzysztof Ibisz, Piotr Gąsowski, Robert Korólczyk, Robert Motyka, Łukasz "Lotek" Lodkowski, Rafał Pacześ i Maciek Dąbrowski - gwiazdy kabaretu, stand-upu, telewizji i YouTube'a w nowym satyrycznym cyklu radiowej Trójki. Jego autorem i gospodarzem jest dziennikarz Mariusz Cieślik.
Cykl będzie się ukazywał w ramach popołudniowego wydania "Zapraszamy do Trójki". "Trzy po trzy", czyli trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia. Codziennie gościem Mariusza Cieślika będzie inna gwiazda - znani satyrycy będą współautorami kolejnych wydań programu.
- Zanim ludzie się zdołują, oglądając w telewizyjnych wiadomościach newsy o kolejnych tragediach i problemach kraju, postaramy się, żeby trochę się rozerwali. Dlatego nie chcemy, żeby w programie dominowała polityka. Ona i tak otacza nas zewsząd - mówi autor audycji Mariusz Cieślik. - Ale nie będzie tematów tabu. Jedyne ograniczenie wynika z przepisów. Młode pokolenie satyryków jest przyzwyczajone do używania wulgaryzmów jako środka wyrazu. W radiu to niemożliwe - dodaje dziennikarz.

Oprócz lubianych przez słuchaczy Trójki gwiazd kabaretu, takich jak m.in. Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet czy Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, na antenie pojawią się również popularni standuperzy i youtuberzy. Ten obszar satyry rozwija się dziś bardzo dynamicznie, ale jest mniej znany publiczności Programu 3 Polskiego Radia. Tymczasem Łukasz "Lotek" Lodkowski czy Rafał Pacześ to osobowości przyciągające na swoje występy tysiące ludzi i oglądane w internecie miliony razy. Podobnie jest z prowadzącym w sieci własny kanał satyryczny Maćkiem Dąbrowskim. W ekipie programu "Trzy po trzy" znajdą się również: jedna z najważniejszych postaci sceny improwizacji Maciej Buchwald z Klancyka oraz popularny aktor komediowy Piotr Gąsowski. Krótko mówiąc "Trzy po trzy" będzie miejscem, gdzie słuchacze znajdą wszystko, co najciekawsze na współczesnej scenie komediowej.

- Dla niezorientowanych niespodzianką może być fakt, że, wśród zawodowych satyryków, pojawi się telewizyjny prezenter Krzysztof Ibisz. Jako człowiek obdarzony dużym poczuciem humoru w tym programie będzie parodiował samego siebie, przygotowując co tydzień "Radio-turniej", czyli absurdalną zagadkę dla słuchaczy. Nie będzie to jedyna niespodzianka - w przyszłości w "3 po 3" pojawią się też poezja i proza. Będzie to zatem program satyryczno-artystyczny, który ucząc bawi i bawiąc uczy - dodaje Mariusz Cieślik.

Audycja "Trzy po trzy" na antenie Programu 3 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10.