Łukasz Szewczyk13.02.2018 (13:36)31 komentarzy

Radio: Liderem RMF FM z największym wzrostem, duże spadki Trójki, Jedynki i Zetki

RMF FM umacnia pozycję lidera i notuje największy wzrost słuchalności i utrzymuje pozycję lidera wśród ogólnopolskich stacji radiowych - wynika z najnowszego raportu Radio Track. Z kolei największe spadki słuchalności notują Trójka, Jedynka i Radio Zet.
Radio: Liderem RMF FM z największym wzrostem, duże spadki Trójki, Jedynki i Zetki
Największy udział w czasie słuchania stacji radiowych, w okresie od listopada 2017 do stycznia 2018 roku, notuje RMF FM - 26,5 proc. (wzrost o 1,9 pkt. proc.). Drugie miejsce utrzymuje Radio Zet z wynikiem 12,2 proc. (spadek o 1,1 pkt. proc.). Trzecią pozycję w rankingu utrzymuje radiowa Jedynka z wynikiem 7,3 proc. (spadek o 1,8 pkt. proc.), a czwartą pozycję radiowa Trójka - 5,9 proc. (spadek 2,2 pkt. proc.). Pierwszą piątkę zamyka radio VOX FM - 3,7 proc. (spadek o 0,5 pkt. proc.)

Kolejne miejsca rankingu słuchalności stacji ogólnopolskich zajmują: TOK FM - 2,2 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc.), Radio Maryja - 2,2 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc., Antyradio - 1,9 pkt. proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), RMF Classic - 1,4 proc. (wzrost o 0,2 pkt. proc.), Polskie Radio 24 - 0,5 proc. (wzrost o 0,3 pkt. proc.), Radiowa Dwójka - 0,5 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.), oraz Muzo.FM - 0,3 proc. (spadek o 0,1 pkt. proc.).
 Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych
Lp.Radiolistopad 2017 : styczeń 2018listopad 2016 : styczeń 2017
1.Radio RMF FM 26,5% 24,6%
2.Radio ZET 12,2% 13,3%
3.Program 1 Polskiego Radia 7,3% 9,1%
4.Program 3 Polskiego Radia 5,9% 8,1%
5.VOX 3,7% 4,2%
6.Radio TOK FM 2,2% 2,3%
7.Radio Maryja 2,2% 2,1%
8.Antyradio 1,9% 1,6%
9.RMF Classic 1,4% 1,2%
10.Polskie Radio 24 0,6% 0,3%
11.Program 2 Polskiego Radia 0,5% 0,4%
12.Radio Muzo.fm 0,3%0,4%

Udział w czasie słuchania ogólnopolskich i ponadregionalnych stacji radiowych (źródło Radio Track, Millward Brown SMG/KRC)

Dane dotyczące badania:
- listopad 2017 : styczeń 2018 (wielkość: 20 909)
- listopad 2016 : styczeń 2017 (wielkość: 20 967)
- Grupy celowe: wszystkie przypadki
- Wskaźniki słuchalności: Udział w czasie słuchania (%)

Komentarze (1 - 10 z 31)

Oj oj. Ludzie nie chcą a sluchać propagandowej papki pisuarowej?
 6  
To, że RMF-u słuchają miliony Polaków i RMF potrafi trafić w oczekiwania masowej publiczki, oczywiście nie podlega dyskusji, ale faktem bezdyskusyjnym jest również to, że ci masowi słuchacze RMF FM nie mają zbyt wygórowanych oczekiwań od radia. Przykro mi, że kogoś urażam tym stwierdzeniem, ale taka jest prawda i nie da się od niej uciec!

RMF FM to jest granie od lat w kółko tych samych tandetnych kawałków przerywanych co chwilę reklamami, sztucznie podekscytowani prezenterzy chrzaniący o jakichś konkursach czy innych bzdetach i czytane na jednym wydechu serwisy pseudoinformacyjne, które trwają chyba krócej niż bloki reklamowe, obowiązkowo zagłuszane podkładem muzycznym w myśl zasady, że przeciętny słuchacz tego radia i tak nie zrozumie treści serwisu, ale nie może zostać nawet na chwilę bez plumkania muzyki, bo się zanudzi na śmierć i zmieni stację. Taka jest prawda o RMF FM i nie da się tego podważyć! Prawdą jest też to, że jeśli kogoś zadowala słuchanie czegoś tak bezwartościowego i płytkiego (w samochodzie, w biurze czy gdziekolwiek), to ma TRAGICZNY gust...

Ja dostaję drgawek, jeśli czasami zdarzy mi się usłyszeć RMF FM w jakimś sklepie, kawiarni, autobusie itd. Słyszenie tego radia nawet przez 5-10 minut to dla mnie zawsze ból i cierpienie! Gdybym został skazany na słyszenie takiego czegoś przez dłuższy czas, chyba bym oszalał i rozwalił odbiornik radiowy, z którego donoszą się dźwięki RMF FM.

Prawdziwe radio powinno być dla intelektualnej elity! Prowadzący powinni się odzywać na dłużej niż 10 sekund, mieć do powiedzenia coś mądrzejszego niż zapowiedź kolejnego konkursu dla ludzi z IQ przedszkolaka, serwisy informacyjne powinny być traktowane poważnie, a nie jako zło koniecznie, muzyka powinna być bardziej wyszukana i podejście do muzyki powinno być poważne, a nie mielenie od 15 lat w kółko tych samych 100-200 kawałków, itd. itp. RMF FM nie spełnia żadnej definicji radia intelektualnego! Wolę słuchać Polskiego Radia, które propaguje właściwe, konserwatywne wartości.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (13:52:00)
 8  
jak widać w kolejnym już badaniu zamiana Czwórki na PR24 w FM okazuje się nieocenionym sukcesem! - słuchalność szybuje...w dół
 5  
jak widać w kolejnym już badaniu zamiana Czwórki na PR24 w FM okazuje się nieocenionym sukcesem! - słuchalność szybuje...w dół
Ale poziom merytoryczny i intelektualny tej rozgłośni nie szybuje w dół, a w radiu publicznym, w odróżnieniu od komercyjnej tandety, powinien bardziej liczyć się poziom, a nie procenty słuchalności. Lepiej mieć mniej słuchaczy, ale tych bardziej wymagających!
Tyle w temacie.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (14:03:05)
 0  
Czwórka nie jest komercyjną tandetą (szczególnie po opuszczeniu Radia przez Panią Kostkę), ma merytoryczne audycje, niekomercyjną muzykę.

Lepiej mieć mniej słuchaczy, ale tych bardziej wymagających
Tak właśnie zawsze (z przerwami na Pana Sobalę i Kostkę) działa Czwórka a dawniej Radio BIS
 1  
Wyrzucony z konkurencyjnego portalu hurtownik dmuchaw i zapluwacz laptopa tu się pojawił :( Radom to jednak stan umysłu :(
Razem ze starym piSSowcem jankiemB będą snuć sny po potędze w smoleńskiej postrzeczywistości.
Obaj bez wiedzy, obaj zaślepieni, obaj chamscy, obaj pożyteczni idioci.
 3  
i obaj będą kontestować zdanie każdego, z każdym polemizować i każdemu udowadniać, że kto ośmiela myśleć inaczej niż naczelnik państwa i jego zwolennicy, jest lewakiem, gorszym sortem, bezrozumnym, nie jest patriotą itd. itd. :)))

Co za bełkot trolli :)
 1  
Wyrzucony z konkurencyjnego portalu hurtownik dmuchaw i zapluwacz laptopa tu się pojawił :(
Zaprzeczam pomówieniom - nie jestem hurtownikiem dmuchaw!
Zapluwaczem laptopa - owszem, ale tylko czasami, rzekłbym wręcz sporadycznie. Kiedy lewacy mnie już tak bardzo czymś rozbawią, że nie mogę się powstrzymać, mogę opluć ekran ze śmiechu. Nie widzę w tym jednak nic strasznego - przecieram szmatką i jest dobrze.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (14:40:49)
 5  
Nie zapomnij oblizać tej szmatki potem prawaku patrioto jedynie słuszny :lol

Kolejny który się onanizuje siedząc w necie i wyładowuje swoje frustracje życiowe :)
 1  
i obaj będą kontestować zdanie każdego, z każdym polemizować i każdemu udowadniać, że kto ośmiela myśleć inaczej niż naczelnik państwa i jego zwolennicy, jest lewakiem, gorszym sortem, bezrozumnym, nie jest patriotą itd. itd. :)))
No, bo taka jest prawda i trudno zamykać na nią oczy.

Nie wiem jeszcze, kto to jest ten JanekB, bo dopiero od dzisiaj tutaj piszę komentarze, ale jeśli faktycznie będę miał tutaj sojusznika, będzie mi bardzo miło!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 13.02.2018 (14:45:58)
 2