Łukasz Szewczyk14.02.2018 (9:19)22 komentarze

Media boją się filmu o pedofilii w polskim kościele? Sekielski zbiera pieniądze w sieci

Media na swoich łamach chętnie informują o kolejnych przypadkach pedofilii, ale nie chcą zaangażować się w wyprodukowanie dokumentalnego filmu pełnometrażowego na ten temat. "Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach" - mówi Tomasz Sekielski, który rozpoczyna w sieci zbiórkę na film.
Tomasz Sekielski
Tomasz Sekielski, znany dziennikarz a obecnie niezależny producentem filmowym, w internecie rozpoczął zbiórkę na pełnometrażowy film dokumentalny o księżach pedofiliach w Polsce. Jak zapowiada autor, bez cenzury i bez znieczulenia". Zdjęcia do filmu siw już rozpoczęły, ale nie ma chętnych na sfinansowanie produkcji.
- Kościół katolicki w Polsce to instytucja mająca olbrzymie wpływy i władzę. Osoby próbujące ujawniać tajemnice kościoła katolickiego narażane są na ostracyzm. Nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby film dokumentalny o pedofilii w polskim kościele. Mam namyśli duże, mainstreamowe media. Wokół tego tematu panuje swoista zmowa milczenia - mówi Tomasz Sekielski w filmie opublikowanym na YouTube.


- Spotkałem wiele osób, które jako dzieci były molestowane, a czasem gwałcone, przez księży. Uważam, że trzeba pokazać prawdę o tym co działo i dzieje się w polskim koście. Hierarchia kościelna robi wszystko, aby tuszować sprawy i przypadki pedofilii. Chronieni są księża, Nikt nie myśli o ofiarach. Pokażę mechanizmy jakie funkcjonują i które pozwalają na to, aby księża, a przynajmniej ich większość, pozostała bezkarna.Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach - dodaje Sekielski.

Okazuje się jednak, że nie ma chętnych, którzy sfinansowaliby produkcję pełnometrażowego filmu dokumentalnego o pedofilii w polskim kościele. Dlatego znany producent na platformie Patronite.pl rozpoczął publiczną zbiórkę pieniędzy na produkcję. Pierwszy cel to 100 tys. zł - tyle twórcy potrzebują na rozbudowanie redakcji, która przez cały czas trwania produkcji (12 miesięcy) będzie zajmowała się weryfikacją zebranych materiałów oraz zeznań świadków. Z kolei zebranie 200 tys. zł pozwoli na zabezpieczenie opłacenia profesjonalny ekip zdjęciowych.

"Tylko niezależność finansowa pozwoli nam zrealizować film, w którym obnażymy hipokryzje części kościelnych hierarchów i zmowę milczenia służącą ochronie zboczeńców a nie ich ofiar. Za nami są pierwsze dni zdjęciowe, pracę nad dokumentem potrwają około roku. Nie będziemy wstanie sami sfinansować całej produkcji, której koszt szacujemy na 450 tysięcy złotych. Wiemy, że kwota jaką staramy się zebrać nie jest mała, ale są to pieniądze bez których nie uda nam się dokończyć prowadzonych śledztw i zrealizować na odpowiednio wysokim poziomie technicznym filmu, na który czekają ofiary księży pedofilów" - czytamy w opisie zbiórki.

Premiera filmu planowana jest na początek 2019 roku.

Komentarze (1 - 10 z 22)

Akurat o księżach pedofilach mówi się najwięcej. Zarówno w mediach, jak i samym kościele. Można powiedzieć,ze to grupa pod wyjątkowym społecznym nadzorem. To dobrze, ale są też inni.. Na pewno nie mówi i nie tropi się z takim zaangażowaniem pedofili nauczycieli, czy też lekarzy. Ostatnio mieliśmy przypadek w USA gdzie lekarz przez długie lata molestował swoje podopieczne. Dostał w sumie 175lat.

Jestem zdziwiony, że pan Sekielski ma takie problemy z zebraniem funduszy na swój film. Przecież środowiska około-tefałenowskie, tok-efemowskie i wyborcze z całą pewnością popierają tropienie pedofilii - w kościele. A pan Sekielski jest z nimi związany, może pomogą, powinni.


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 4  
PiSowskie media narodowo-socjalistyczne najbardziej się takiego filmu boją, bo to jest w końcu uderzenie w ich kolegów...
johnyB - ten prawdziwy 14.02.2018 (14:39:24)
 3  
A czym różnią się ofiary pedofilii księży od ofiar dziennikarzy? Trzeba o tym mówić, ale w kontekście wszystkich grup społecznych. Księża to akurat na czarnej liście są najmniej liczną grupą wśród przestępców seksualnych, a robi się z nich chłopaczków do bicia.
 7  
Jak nie pokazuje się księży pedofilii w polskich filmach? A Zbigniew Zamachowski w "Stacja Warszawa"? A nowy film Smarzowskiego?
 6  
450 tys zł? A co niby tyle kosztuje? Ukryta kamera i scenariusz? No właśnie! Dlatego nikt nie chce dawać kasy. Niby misja, niby w słusznej sprawie ale stawki komercyjne, wszyscy chcą zarobić. Poza tym co to za teza o pedofilii w kościele? Równie dobrze można zrobić film o trenerach, wychowawcach, kierowcach ciężarówek, samotnych dziwakach, osobach publicznych itp itd. Statystycznie rzecz biorąc można wstawić tam dowolną grupę ludzi i dowód będzie ten sam.
 5  
Tylko 0,5% pedofilii to księża lub duchowni. Ten film to będzie porażka i utopienie kasy darczyńców.
 0  
Chłopaku co ci jest?
 0  
Tylko że jedynie kościół katolicki tuszowal to w sposób zorganizowany
 6  
Tylko 0,5% pedofilii to księża lub duchowni. Ten film to będzie porażka i utopienie kasy darczyńców.
Kłamiesz świadomie za kasę czy tylko pitolisz głupoty? Wystarczy sięgnąć do twardych danych statystycznych. Chętnie powiadomię Ekke Overbeeka autora książki „Lękajcie się. Ofiary pedofilii w Kościele mówią.” jak kłamiesz. Dezawuujesz autorytet papieża Franciszka, który osobiście w 2014 r. oświadczył, że w Polsce zjawisko pedofilii w kościele dotyczy 2% duchownych (" Mocny wywiad papieża o pedofilii w Kościele. Sprostowanie Watykanu., 13.07.2014, Polskie Radio). Podważasz dane Kurii Watykańskiej? ( Papież Franciszek: Użyję kija przeciwko księżom-pedofilom., 13.07.2014, Newsweek) I to wszystko mimo gigantycznych nacisków do tuszowania, utajniania ( wniosek Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Troski o Media „Świadectwo” z Rzeszowa do Prokuratora Generalnego z 6.05.2010), ugód sądowych i pozasądowych. To wierzchołek góry lodowej. I to tylko w PL.
Jeszcze raz pytam nie oceniając szkód wyrządzonych dzieciom przez tych zboczeńców: kłamiesz boś głupi czy głupi jesteś bo kłamiesz?
Informuję też, że zgłaszam twój wpis do urzędowego rozpatrzenia. W oczekiwaniu na twoją identyfikację poczytaj o irlandzkim Raporcie Ryana z 20 maja 2009 czy choćby parlamentarnego raportu premiera Irlandii Enda Kenny.
Skandaliczny jest twój wpis jeśli wziąć pod uwagę krzywdy wyrządzone dzieciom.
pełen podziwu dla szujni pisowskiej 14.02.2018 (19:54:49)
 0  
Grubas Sekielski sam wygląda jak pedofil
 2