Łukasz Szewczyk14.02.2018 (9:19)22

Media boją się filmu o pedofilii w polskim kościele? Sekielski zbiera pieniądze w sieci

Media na swoich łamach chętnie informują o kolejnych przypadkach pedofilii, ale nie chcą zaangażować się w wyprodukowanie dokumentalnego filmu pełnometrażowego na ten temat. "Ten film należy się ofiarom zwyrodnialców w sutannach" - mówi Tomasz Sekielski, który rozpoczyna w sieci zbiórkę na film.

Przejdź do artykułu

Komentarze (11 - 20 z 22)

Tylko po co nam taki film? Oczywiście sytuacje niestety takie mają miejsce ale na szczęście jest ich coraz mniej. Kościół napiętnuje tą patologię. Taki film mógłby stawiać wielu uczciwych księży w złym świetle a więc po co nam to? Po co niszczyć autorytet kościoła który jest dla wielu ostatnią nadzieją i pomocą w codziennym życiu.
Najważnieje jest to aby do takich rzeczy nie dochodziło i kościół wraz z wiernymi szybko reagował na patologię. Nie wylewa się dziecka z kąpielą.
 1  
Tylko kościół?? To czemu słynny polski reżyser kryty jest do dziś przez swoich kolegów?? W dodatku nikt nie zamierza go ukarać! Chyba za dużo jadu przyjąłeś jak twierdzisz, że kościół coś tuszował! Pokaż mi polskiego księdza, który jest tak kryty przez swoich znajomych jak ten Pan reżyser?!
 1  
A kiedy Sekielski nakręci film o ofiarach homoseksualnej pary która adoptowała dziecko i wykorzystała ? Co politycznie nie można dojeb... to się nie robi szumu ? Niezależność dziennikarska to śmieszne określenie obecnie.
.....polskieradio.pl/5/3/Artykul/320000,Para-gejow-po-dwoch-latach-sprowadzila-adoptowane-dziecko
.....fakt.pl/wydarzenia/swiat/para-australijskich-gejow-adoptowala-chlopca-z-rosji-zeby-go-gwalcic/fz1e7p0
.....wpolityce.pl/polityka/161079-skrajna-deprawacja-pary-gejow-od-lat-gwalcili-adoptowanego-6-letniego-chlopca-i-pozwalali-na-to-swoim-kolegom
 0  
"Tylko po co nam taki film? Oczywiście sytuacje niestety takie mają miejsce ale na szczęście jest ich coraz mniej. Kościół napiętnuje tą patologię. Taki film mógłby stawiać wielu uczciwych księży w złym świetle"
Niby zrobią konferencję.przeproszą powiedzą kilka słów do kamery że to
marginalny przypadek [Czytaj powiedzą że to wina ofiary i że sama się prosiła]poklepią . I na tym się skończy.
 2  
A może Sakielski napisze o pedofilskim skandalu w poznańskim chórze Polskie Słowiki z udziałem dyrygenta Wojciecha K.
- To najgorszy pedofil Polski. On prawdopodobnie zgwałcił 400 chłopców, kiedy był dyrektorem chóru. I gwałcił ich również, kiedy miał AIDS –
 3  
Sakiel grzeje temat z czapki
 1  
"Zjawisko pedofilii jest pewną konsekwencją prób seksualizacji ludzi, a przede wszystkim środowisk dziecięcych. Jednym z najważniejszych postulatów rewolucji seksualnej '68 roku było obniżenie wieku inicjacji seksualnej dziecka


Kategorie
Wszystkie
Polska i Świat
Rodzina
Kościół
V Kolumna
Kogiel Magiel
wyświetl pełną wersję
Ks. Skrzypczak dla Fronda.pl: Kościół w Polsce, tak jak i liberalnej Europie, jest często jedyną instytucją, która mocno staje w obronie nienaruszalnych praw moralnych
"Zjawisko pedofilii jest pewną konsekwencją prób seksualizacji ludzi, a przede wszystkim środowisk dziecięcych. Jednym z najważniejszych postulatów rewolucji seksualnej '68 roku było obniżenie wieku inicjacji seksualnej dziecka"

Marta Brzezińska-Waleszczyk: Czy Księdza zdaniem każde informowanie o pedofilii wśród duchownych jest atakowaniem Kościoła?

Ks. Robert Skrzypczak: W tym pytaniu zawarta jest pewna pułapka. Ono zmierza do wykazania, że duchowni chcą coś ukrywać. To pytanie w ostatnich dniach jest powielane przez media także po to, aby wytrącić nam możliwość obrony. Skoro każdą informację o duchownych czy Kościele tylko dlatego, że jest negatywna traktujemy jako „atak” to znaczy, że jesteśmy paranoicznie nastawieni do rzeczywistości, czujemy się jak oblężona twierdza. To fałszywy obraz. Św. Paweł w 2. Liście do Koryntian pisał: „Nie ukrywamy spraw hańbiących, ani też nie fałszujemy Bożego Słowa”. Problem nie polega na tym, że media informują o negatywnych zjawiskach w Kościele.

Na czym więc polega?

Na skupianiu się tylko i wyłącznie na środowisku kościelnym w odniesieniu do zjawiska pedofilii, podczas gdy wiele opublikowanych w ostatnich latach źródeł pokazuje, że pedofilia niestety powszechnie występuje w tych wszystkich środowiskach, gdzie dochodzi do wytworzenia relacji pomiędzy dorosłym a dzieckiem. Ba, zjawisko pedofilii jest pewną konsekwencją prób seksualizacji ludzi, a przede wszystkim środowisk dziecięcych. Jednym z najważniejszych postulatów rewolucji seksualnej '68 roku było obniżenie wieku inicjacji seksualnej i odblokowanie seksualności dziecka. W środowiskach politycznych takie postulaty podnosili ludzie Cohn Bendita, podobne poglądy mieli także włoscy i francuscy artyści. Nie chodzi o to, że Kościół broni się przed jakąś prawdą, nie chce, by ona wyszła na jaw. Nie zgadzamy się jednak na jednostronne, tendencyjne przedstawianie zjawiska pedofilii, jakby była ona specjalnością katolicką. Jeden z polskich posłów mówi o Kościele, jako o „przeżartym pedofilią”...
 4  
Komentarze pod artykułem potwierdzają to, co mówi Pan Sekielski :)
 2  
Sakiel grzeje temat z czapki dla wymierajacych lemongow
 2  
Znam wiele przypadkow deprawacji ministrantow i klerykow przez ksiezy w Krakowie -Bronowice-Mariacki-Palac Biskupi wiele wspomnien, opowiesci od ludzi na stanowiskach to temat najwazniejszy nigdy dokladnie nie zbadany i opisany-tabu.Martwi mnie jednak fakt ze i ten film nie powstanie cos $ go zatrzyma ,ktos zrezygnuje ,a moze jak to sie zdarza w Watykanie umiera przed przesluchaniem na serce- wczesniej ukrywany przed wymiarem sprawiedliwosci. ,,Swiete" nietykalne srodowisko biznes-ksiezy to najwspanialsza mafia swiata aktualnie kierujaca Polska .Z calego serca zycze powodzenia przesle stowke i moi znajomi tez.
 1