Łukasz Szewczyk14.02.2018 (18:29)1 komentarz

Seria "James Cameron: historia science fiction" w maju na AMC

Na maj 2018 roku zaplanowano polską premierę sześcioodcinkowej serii "James Cameron: historia science fiction", która odkryje przed widzami wszystkie tajemnice gatunku. O swoich doświadczeniach opowiedzą m.in. Steven Spielberg, George Lucas, Ridley Scott, Christopher Nolan, Arnold Schwarzenegger, Will Smith.
"James Cameron: historia science fiction" / Fot. AMC
Każdy z sześciu odcinków dokumentalnej serii "James Cameron: historia science fiction" to godzinna autorska opowieść o gatunku, którego niekwestionowanym mistrzem jest zdobywca wielu nominacji i nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, scenarzysta, reżyser i producent, James Cameron.
Science fiction to jeden z najpopularniejszych gatunków w kulturze popularnej. W każdym z odcinków nowej serii odkryjemy jego korzenie, przyjrzymy się futurystycznym wizjom twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George'em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver. "James Cameron: historia science fiction" to niezwykła podróż w głąb gatunku, która przybliży jego przyszłość oraz pozwoli lepiej zrozumieć skąd biorą się pomysły na kolejne produkcje science fiction.

Pierwszy odcinek "James Cameron: historia science fiction" zostanie wyemitowany 7 maja o godz. 21:00. Na kolejne będą emitowany w każdy poniedziałek o tej samej porze.

Producentami wykonawczymi serii "James Cameron: historia science fiction" są James Cameron, Maria Wilhelm, Ken Druckerman oraz Banks Tarver z ramienia Left/Right TV. Współtwórcami serii są showrunner Jeff Cooperman oraz Mike Mezaros.

Komentarze (1 - 1 z 1)

A w UPC oczywiście nie pooglądamu bo dalej brak AMC :-/
 2