Łukasz Szewczyk28.02.2018 (14:53)brak komentarzy

Oscary 2018 w Onecie. Specjalne wydania "Rezerwacji" i "Onet Rano"

Już w ten weekend odbędzie się 90. ceremonia wręczenia Oscarów, prestiżowych Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Z tej okazji Onet przygotował specjalne wydana swoich programów.
Oscary
W poniedziałek 5 marca "Onet Rano" zaprasza na specjalne wydanie poświęcone gali wręczenia Oscarów. W programie, który wyjątkowo rozpocznie się o godz. 7.30, wezmą udział twórcy nominowanego do Oscara filmu "Twój Vincent": Dorota Kobiela i Hugh Welchman. Gośćmi Onet Rano będą także: Gosia Baczyńska, Karolina Sulej, Jan AP Kaczmarek, Alicja Bachleda-Curuś oraz Agnieszka Suchora. W mobilnym studiu Onet Rano, które tego dnia poprowadzi Iwona Kutyna, spotkają się również Katarzyna Janowska oraz Bartosz Węglarczyk. Zaproszeni do programu goście skomentują tegoroczną galę oscarową, jej największych zwycięzców oraz przegranych, opowiedzą o swoich zaskoczeniach oraz pierwszych komentarzach w USA.
Temat Oscarów będzie poruszany także w piątkowym (2 marca 2018 roku) wydaniu programu Katarzyny Janowskiej - "Rezerwacja". - Nawet Ci, którzy twierdzą, że werdykty Akademii Filmowej często pomijają wartościowe filmy, a impreza w Los Angeles to targowisko próżności, są ciekawi kto zdobył Oskara- najsłynniejszą nagrodę filmową na świecie. Nominacje, ceremonia, wystąpienia laureatów to także komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Te Oscary będą szczególnie. Gala odbywa się po raz 90. i zarazem po raz pierwszy od akcji #Metoo, która zmieni branżę filmową nie tylko w USA - mówi Katarzyna Janowska, redaktor naczelna Onet Kultura.

Gośćmi piątkowego wydania "Rezerwacji" będą: Dorota Warakomska i Bartosz Węglarczyk oraz krytycy: Janusz Wróblewski, Tadeusz Sobolewski i Joanna Ostrowska

- W programie "Rezerwacja" i "Onet Rano" będziemy rozmawiać o nominowanych filmach, aktorach i reżyserach. W Onet Kultura znajdą Państwo mnóstwo ciekawych tekstów, analiz, ciekawostek o samych wydarzeniu i filmach. Bo to przede wszystkim święto filmu i jego twórców. W tym roku jest co najmniej kilka tytułów, które zawładnęły moimi myślami. Przede wszystkim czytamy kciuki polską za animację "Twój Vincent". Dorota Kobiela i Hugh Welchman mają szansę wrócić do Polski ze złotą statuetką. Będą naszymi gośćmi w Onet Rano tuż po oscarowej gali - mówi Katarzyna Janowska.