Łukasz Szewczyk03.03.2018 (19:48)1 komentarz

11 sezon serialu "Komisarz Alex" w TVP1. Co czeka widzów?

Telewizyjna Jedynka rozpoczyna emisję nowego, 11 sezonu serialu "Komisarz Alex". Co w pierwszym odcinkach?
"Komisarz Alex" / Fot. TVP
"Komisarz Alex" / Fot. TVP
W 11. sezonie Lucyna (Magdalena Walach) wciąż będzie rywalizować z Niną (Karolina Nolbrzak) o względy Piotra (Krystian Wieczorek). Marta (Beata Fido) adoptuje suczkę Pati, która będzie odwiedzała łódzką komendę razem ze swoją panią. Z kolei patolog Leon (Janusz Chabior) będzie miał problemy małżeńskie, przez co wpadnie w depresję.
Ekipę łódzkich policjantów wzmocni sympatyczny młodszy aspirant Gustaw Bielski, którego zagra Piotr Bondyra. Zostanie on narzucony zespołowi komisarza Górskiego z góry, dlatego koledzy nie powitają go zbyt entuzjastycznie. Młody policjant błyskawicznie zdoła ich sobie zjednać dzięki swojej inteligencji i zaangażowaniu. Jako rdzenny łodzianin doskonale zna Łódź. Zaraz po ukończeniu Szkoły Policyjnej w Szczytnie dostał pracę w Komendzie Wojewódzkiej w Wydziale do spraw walki z cyberprzestępczością, a teraz zostanie przeniesiony do Wydziału zabójstw.

W nowym sezonie - podobnie jak we wszystkich wcześniejszych - w gościnnych epizodach wystąpi plejada gwiazd, m.in.: Anna Cieślak, Marta Dobecka, Magdalena Kumorek, Redbad Klijnstra Komarnicki, Dariusz Jakubowski, Mirosław Zbrojewicz, Kamil Szeptycki, Paweł Okraska, Tomasz Sobczak.

Premierowe odcinki 11 sezonu serialu "Komisarz Alex" w soboty godz. 20.20 (od 3 marca 2018 roku) na antenie TVP1.

Odcinek 1 "Braterstwo krwi"
We własnym domu zostaje zamordowany Bogdan Zięba. Prowadząc śledztwo ekipa Górskiego poznaje motyw zbrodni. Zięba wpadł na trop organizatora nielegalnych walk psów, Rudego i próbował go szantażować. W nielegalny proceder zamieszana jest też dyrektorka schroniska dla zwierząt. Górski i Lucyna obserwują schronisko. Górski daje Aleksowi komórkę z uruchomionym GPS-em. Ma ją zostawić w ciężarówce. Policjanci chcą w ten sposób dotrzeć do miejsca, gdzie szkolone są psy do walk.

Odcinek 2 "Maestro"
Komisarz Górski z przyjaciółmi, Lucyną i Leonem, wybiera się na koncert fortepianowy do filharmonii. Po koncercie, kiedy policjanci idą do garderoby maestro Krzysztofa Kuryłły, odkrywają, że wielki pianista został zamordowany. Rozpoczyna się intensywne śledztwo. Do zespołu Górskiego dołącza młody, zdolny i, początkowo dość irytujący, aspirant Gustaw Bielski, który dwoi się i troi, żeby się wykazać przed komisarzem i resztą zespołu. Niestety, Alex reaguje na aspiranta alergicznie wyczuwając jego paniczny lęk przed psami, którego Gutek nie potrafi opanować. Policja wpada na trop prowadzący do żony ofiary, pięknej Beaty Kuryłło. Szybko okazuje się, że w małżeństwie Kuryłłów nie działo się dobrze. Czy okaże się też, że żona zabiła męża?

Komentarze (1 - 1 z 1)

Kicha
 2