Łukasz Szewczyk05.03.2018 (16:27)brak komentarzy

"Walka o piersi" wraca do Polsat Cafe. Co w drugim sezonie?

Telewizja Polsat Cafe rozpoczyna emisję nowego sezonu serii "Walka o piersi". Program ma uświadamiać kobietom, że nie są same ze swoimi problemami zdrowotnymi związanymi z piersiami i że mogą otrzymać pomoc.
Walka o piersi
W drugim sezonie programu "Walki o piersi" po raz kolejny Polki z pomocą sztabu wykwalifikowanych specjalistów, zawalczą o zdrowy biust. Jedenaście kobiet znów będzie pod opieką dr n. med. Elżbiety Radzikowskiej, Ordynator Oddziału Chirurgii Plastycznej w warszawskim szpitalu MSWiA. W pierwszym odcinku poznamy Elżbietę, która otwarcie mówi o nienawiści do swoich piersi. Za namową męża postanowiła zrobić operację swoich niekształtnych piersi. Niestety, efekt zabiegu nie był zadowalający, a przebyta później ciąża pogorszyła sytuację. Dziś ma kompleksy i wstydzi się ich, a mąż ostatecznie postanowił odejść. Na konsultację do Warszawy przyjechała aż z Niemiec z siostrą Joanną - kobieta również stanie się pacjentką dr Radzikowskiej. Siostry mają nadzieję, że najtrudniejsze chwile ich życia niebawem dobiegną końca.
Dr Radzikowska postara się również pomóc Anecie - kobieta boryka się z problemem asymetrii, a jej historia pełna jest cierpienia. Kiedy była mała zmarli jej rodzicie, a najstarsza, 19-letnia wówczas siostra przejęła opiekę nad trójką młodszego rodzeństwa, niestety dyscyplinę starała się utrzymać biciem. Decyzja o wizycie u dr Radzikowskiej stanowi przełomowy moment w jej życiu.

W odcinku poznamy także Annę - kobietę, która mimo dużych piersi zdecydowała się na implanty, a teraz żałuje tej decyzji. Swoją pierwszą operację w programie przejdzie także Anna J., która od urodzenia cierpi na zespół Polanda czyli deformację klatki piersiowej, w jej przypadku to nienaturalnie uformowane żebra i mostek oraz zanik mięśnia piersiowego - lewa pierś nigdy się nie rozwinęła. Kobieta od lat boryka się z kompleksami, przejechała tysiące kilometrów i odwiedziła kilkudziesięciu lekarzy w poszukiwaniu pomocy. Dr Radzikowska i jej zespół zrobi wszystko co w ich mocy aby jej pomóc, choć wszyscy zgodnie przyznają, że mają do czynienia z niezwykle trudnym przypadkiem medycznym.


Drugi sezon serii "Walka o Piero" w poniedziałki o godz. 21.00 (od 5 marca 2018 roku) na antenie Polsat Cafe.