Łukasz Szewczyk05.03.2018 (16:45)7 komentarzy

Udostępniał nielegalny streaming płatnych kanałów TV za darmo, zarabiał na reklamach

Policjanci zatrzymali 30-latka z powiatu biłgorajskiego. Okazało się, że mężczyzna nielegalnie udostępniał sygnał płatnych kodowanych telewizji cyfrowych tzw. streamingu.
sport tv telewizja
W minionym tygodniu policjanci z wydziału do wali z cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Biłgoraja realizując ustalenia własne przeszukali pomieszczenia mieszkalne 30-latka z powiatu biłgorajskiego.
Mężczyzna za pośrednictwem dwóch stron internetowych udostępniał sygnały płatnych platform telewizyjnych. Dla użytkowników internetu streaming kanałów TV był nieodpłatny, lecz sprawca otrzymywał korzyści finansowe z zamieszanych reklam na swoich stronach. Wielkość uzyskiwanych dochodów z procederu przestępczego uzależniona była od ilości osób odtwarzających kanały telewizyjne. Jednak z uwagi na popularność serwisu do 30-latka zgłaszało się coraz więcej reklamodawców. Policjanci dokonali zabezpieczenia majątkowego od sprawcy o wartości 15 tys. zł. Zabezpieczyli również dwa komputery oraz dysk twardy.

Działalność mieszkańca powiatu biłgorajskiego naruszała przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

30-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał się dobrowolnie karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz zobowiązano go do naprawienia szkody podmiotom pokrzywdzonym.
KWP Lublin

Komentarze (1 - 7 z 7)

Ponad 150 kanałów z C+ i Elevenami można dostać za niecałą stówkę miesięcznie, więc ciekawe, po co bawić się w piratowanie...
johnyB - najprawdziwszy 5.03.2018 (17:40:30)
 13  
chyba nie zrozumiałeś artykułu
 10  
Co tu nie rozumiec, daję stówkę i nie bawię się w szukanie po internetach... Może dziś będzie, może nie będzie... Zamkną stronę a może nie zamkną... Poza tym mam jakość HD albo 4K, nagrywanie itd itp...
johnyB - najprawdziwszy 5.03.2018 (19:29:25)
 4  
czyli jednak nie zrozumiałes artykułu
 11  
Niech się biorą za tych piratów jeszcze niech zrobią porządek z tymi pseudo kontami netflixa na Allegro za 5 złoty kiedyś pisałem do Allegro czy to legalne oni się w to nie wtrącają i nie odpowiadają, pasi im to bo prowizje i tak maja od sprzedaży i nie obchodzi ich czy z piractwa czy z legalu . Taka ta polska bezkarna
 3  
gdzies pisali ze z wysp owczych czy dziewczecych tez streamuja polska tv ale kto
ich tam znajdzie
 0  
znajomy znajomego z chicago ma polska tv nawet HD150 kanlaow
ale ta znowu streamuja z Monako
 3