Łukasz Szewczyk06.03.2018 (22:14)33 komentarze

Discovery nowym właścicielem TVN. "Będziemy bawić, edukować i inspirować"

Discovery Communications ogłosiło zakończenie akwizycji Scripps Networks Interactive, właściciela m.in. polskiej telewizji TVN. Nowa firma działać będzie pod nazwą Discovery.
Discovery
Discovery sfinalizowało przejęcie Scripps Networks Interactive. Dzięki tej transakcji koncern staje się globalnym liderem rozrywki telewizyjnej, która dociera do widzów w 220 krajach i terytoriach, mówiących w 50 językach. Jednocześnie Discovery zostaje właścicielem TVN, wiodącego nadawcy telewizyjnego w Polsce.
- Dzisiaj stajemy się jeszcze silniejszą i bardziej zdywersyfikowaną firmą medialną, do której należy portfolio marek telewizyjnych cieszących się uznaniem na całym świecie - powiedział David Zaslav, President i CEO w Discovery. - Jako wiodący koncern medialny, nowe Discovery będzie bawić, edukować i inspirować widzów na całym świecie poprzez wszystkie platformy. Co więcej, reklamodawcom i dystrybutorom zaoferujemy nowe możliwości dotarcia do najbardziej pożądanych grup docelowych, na niespotykaną dotąd skalę. Dzięki fuzji stworzymy też zupełnie nową wartość - dodaje.

Nowa firma działać będzie pod nazwą Discovery. Zmiana nazwy wspiera strategię firmy koncentrującą się na opowiadaniu prawdziwych historii poprzez popularne gatunki telewizyjne. Jest także wyrazem zobowiązania Discovery do dostarczania swoim odbiorcom programów wszędzie tam, gdzie chcą je oglądać - na wszystkich ekranach i platformach.

Akwizycja rozpoczyna także nowy rozdział w ponad 20-letniej obecności Discovery i TVN w Polsce. Koncern zapowiada jeszcze ciekawszą propozycję dla polskich widzów, obejmującą takie gatunki programowe, jak dokument, fabuła, rozrywka, sport i informacje, dostępne na kanałach otwartych, płatnych oraz w serwisach online.

- Od ponad 20 lat Discovery i TVN dostarczają polskim widzom najwyższej jakości rozrywki i pomagają im poznawać otaczający świat. Z podziwem obserwowałam rozwój TVN i bardzo się cieszę, że odtąd będziemy już wspólnie inspirować widzów w Polsce. W tej chwili otwiera się przed nami wiele możliwości. Będziemy mogli jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby odbiorców i partnerów, wykorzystując potencjał telewizji linearnej oraz innych platform - podkreśliła Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA.

- Zakończenie transakcji połączenia Scripps Networks Interactive z Discovery Communications to niezwykle ważny moment w historii TVN. Będąc częścią nowej globalnej organizacji, mamy szansę promować polskie osiągnięcia telewizyjne na całym świecie. Jestem przekonany, że z naszym doświadczeniem i potencjałem produkcyjnym, sprawdzonymi partnerami oraz charyzmatycznymi gwiazdami, TVN będzie odgrywał ważną rolę w strategii nowej firmy. Jesteśmy dumni, że możemy połączyć się ze znakomitym zespołem Discovery i zacząć razem tworzyć nową jakość w produkcji treści telewizyjnych - powiedział Jim Samples, prezes zarządu i dyrektor zarządzający TVN S.A.

Polska od wielu lat była ważnym rynkiem dla Discovery, a Warszawa strategiczną lokalizacją dla całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), który jest zarządzany przez Polkę, Katarzynę Kieli. Polska jest obecnie jednym z najważniejszych dla Discovery rynków na świecie oraz najważniejszym rynkiem w regionie EMEA.

Komentarze (1 - 10 z 33)

Discovery to było bardzo dawno temu. Obecnie to syf, kiła i 3 kilo mułu. Większość ramówki to gówno w postaci wojen magazynowych, walk o kontener ewentualnie srania w gacie.
Podana nazwa należy do zarejestrowanego konta. 6.03.2018 (22:23:25)
 59  
Sportowych prezenterów nc+ w TVN24 zastąpią ci z Eurosportu?
 18  
@BeeJay raczej w druga strone prezenterze nc+ przejda do Eurosport bo w CANAL+ co raz mniej sportu.
 21  
Może wreszcie JohnyB ustosunkuje się do rynku i będzie czuł się przaśnie a nie wybrakowane.
 3  
PiSdzielstwa to zapewne nie cieszy- teraz TVN (zwłaszcza 24) już będzie praktycznie nietykalny zresztą już pierwsze symptomy niemocy było widać jak Wolska Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła rekordową karę na TVN to kacze kupry sraczki dostawały gdy amerykański niedźwiedź tylko zamruczał- i tak mają szczęście że zdążyli to odkręcić zanim on ryknął.
Jakby nie patrzeć- plany unarodowienia TVNu poszły w PiSdu!
 3  
No i w tak prosty sposób ci wspaniali i najlepsi amerkańce namieszali kijem w dobrej zmianie. Zmiana może się zrobić niedobra po wymieszaniu, może nawet trująca?
 4  
No proszę w necie czytam teraz że dojna zmiana wymyśliła iż
Batmana, Godzillę i Harry’ego Pottera łączą Polskie korzenie! :lol

Ci ludzie ewidentnie mają jakiś światowy kompleks niższości i wszędzie muszą swoją swoją wyższość demonstrować. Szkoda że wyssaną z palca :)

 4  
Znowu korporacyjna gadka z której nic konkretnego nie wynika.
 19  
Amerykanie pogonią PISuarów :) Najwyższa pora :)
johnyB - najprawdziwszy 7.03.2018 (8:48:26)
 4