Łukasz Szewczyk08.03.2018 (10:46)brak komentarzy

Onet Kobieta rozwija akcję "Jak Polka" Trzy nowe cykle dla kobiet

W marcu ruszają trzy cykle redakcyjne w ramach akcji #JakPolka: Dumna Jak Polka, Polka Codzienna oraz Polityczki.
Małgorzata Ohme
- Polki są silne, mądre, dumne i piękne. Wiedzą, jak korzystać z życia i kierują się w nim swoim wewnętrznym głosem. Są wspaniałymi matkami, kochającymi żonami, ale też przedsiębiorczymi bizneswomen, odważnymi podróżniczkami, inspirującymi artystkami, niepokornymi polityczkami - mówi Małgorzata Ohme, redaktor naczelna Onet Kobieta.
- Jednak, czy na pewno odpowiednio korzystamy z tej wolności? Czym dzisiaj jest kobiecość, skoro tak bardzo zmieniła się rola kobiet na przestrzeni ostatnich lat? Jakie są współczesne Polki i co je na co dzień trapi? Na te, i inne ciekawe pytania, postaramy się odpowiedzieć już w marcu. Specjalnie dla wszystkich naszych czytelników, zespół Onet Kobieta przygotował wielką, jedyną taką w naszym kraju, akcję "Jak Polka" - zapowiada Małgorzata Ohme.

#DumnaJakPolka pojawi się już w marcu. W ramach cyklu przygotowano rozmowy z bohaterkami, które swoją codzienną pracą udowadniają, że odwaga, siła i determinacja, to cechy, którymi obdarzeni są nie tylko mężczyźni.

Kolejny cykl to #Polityczki, w którym redakcja Onet Kobieta przyjrzy się najważniejszym kobietom w Polsce - liderkom partii rządzących. Sprawdzi jak i czy reprezentują one nasze interesy, czy może raczej oczekiwania partyjnych kolegów. W ogniu pytań stanęły już Barbara Nowacka, Katarzyna Lubnauer i Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.

W marcu zostaną zaprezentowane także artykuły pod hasłem #PolkaCodzienna, które poruszą problemy, z którymi zmagają się kobiety w Polsce. Nierówne płace, dyskryminacja w przestrzeni publicznej, stereotypy dotyczące "słabszej płci", walka o alimenty - to tylko przykłady tematów.