Łukasz Szewczyk09.03.2018 (13:10)brak komentarzy

"Święta Wojna" na żywo w nSport+. PGE Vive Kielce kontra Orlen Wisła Płock

W najbliższą niedzielę(11 marca 2018 roku) na antenie nSport+ najbardziej oczekiwane starcie w PGNiG Superlidze. W "Świętej Wojnie" PGE Vive Kielce podejmie Orlen Wisłę Płock.
Święta Wojna w Superlidze
Mecze PGE Vive Kielce z Orlen Wisłą Płock od lat są szczególnymi wydarzeniami w PGNiG Superlidze. Oba kluby nadają ton rozgrywkom, a ich bezpośrednie starcia cechują się niezwykłymi emocjami i zaciętością. W tym sezonie po raz pierwszy drużyny spotkały się ze sobą w październiku w Płocku. Wówczas górą był zespół z Kielc, który wygrał jedną bramką. W niedzielnym spotkaniu to właśnie PGE Vive wystąpi w roli faworyta. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa grają w tym sezonie fenomenalnie, w lidze nie przegrali żadnego meczu i wyraźnie prowadzą w grupie granatowej. Orlen Wisła z jedną porażką na koncie zajmuje pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej. Płocczanom, którzy odpadli z EHF Ligi Mistrzów, bardzo zależy na prestiżowym zwycięstwie w PGNiG Superlidze.
- PGE Vive Kielce gra w tym sezonie fantastycznie. Widać w zespole luz i pewność siebie. Orlen Wisła Płock nie awansuje w EHF Lidze Mistrzów, w Superlidze wygrywa, ale nie zachwyca. Czy w takim momencie można myśleć o wygranej na terenie największego rywala? Trzeba! "Nafciarze" nie mają wyjścia, tylko tak mogą sobie poprawić humory. W niedzielę oba zespoły na pewno zagrają na sto procent. Chciałbym, aby mecz był wyrównany i by do ostatniej sekundy nikt nie odpuszczał. By był to mecz, o którym będzie się mówić z rumieńcami na twarzy. Bo "Święta Wojna" na to zasługuje. To mecz inny niż wszystkie - mówi dziennikarz nc+ Piotr Karpiński, który będzie komentował niedzielne spotkanie wspólnie z Michałem Matysikiem.

Początek transmisji 11 marca 2018 roku (niedziela) od godziny 12.30 w nSport+. Studio poprowadzi Krzysztof Bandych, a gośćmi będą Michał Kubisztal i Tomasz Rosiński. Reporterem będzie Bartosz Ignacik, a analizę taktyczną przeprowadzi Iwona Niedźwiedź.