Łukasz Szewczyk14.03.2018 (12:19)3 komentarze

Nowy Firefox na komputery stacjonarne i urządzenia Fire TV

Mozilla przedstawia trzy nowe wersje internetowej przeglądarki Firefox, która teraz dostępna jest dla szerszego grona użytkowników.
Firefox Quantum
Użytkownicy komputerów osobistych zyskują dostęp do najnowszej wersji przeglądarki Firefox Quantum. Mozilla usprawniła tryb przeglądania prywatnego. Wprowadzono również zmiany pod maską, które użytkownicy powinni odczuć dzięki krótszym czasom ładowania się stron. Najnowsza wersja Firefox Quantum jest dostępna na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.
Umożliwia dostęp do sieci bez względu na to, czy relaksujemy się z laptopem w domowym zaciszu, siedzimy przed telewizorem podłączonym do Amazon Fire TV, czy też pracujemy w biurze. Ponadto Mozilla zorganizowała konkurs dla użytkowników chcących pomóc w przygotowaniu najnowszej wersji Firefox Quantum, która zostanie udostępniona w maju.

Użytkownicy komputerów osobistych zyskują dostęp do najnowszej wersji przeglądarki Firefox Quantum. Mozilla usprawniła tryb przeglądania prywatnego. Więcej informacji na temat technicznych aspektów tej zmiany można znaleźć na blogu. Wprowadzono również zmiany pod maską, które użytkownicy powinni odczuć dzięki krótszym czasom ładowania się stron. Najnowsza wersja Firefox Quantum jest dostępna na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android.

Aktualizacja obejmuje także nową wersja Firefox na urządzenia Amazon Fire TV. Najnowsza wersja produktu przynosi odnowioną szatę graficzną, która powinna ułatwić użytkownikom surfowanie w Internecie za pomocą urządzeń Amazon Fire TV. Ulubione strony można teraz zapisywać, przypinając je do ekranu domowego Firefox i w dowolnym momencie usuwać przy pomocy przycisku w menu.

Z kolei Firefox Quantum dla firm wchodzi w etap beta testów. Jest to ostatni krok przed udostępnieniem ostatecznej wersji użytkownikom korporacyjnym. Pozwoli to przejść na Firefox Quantum milionom użytkowników.

Użytkownicy przeglądarki również mogą pomóc w przygotowaniu nowej wersji. W roku 2008 Pocket wygrało organizowany przez Mozillę konkurs Extend Firefox 3. Obecnie tradycja konkursów na najlepsze rozszerzenia do przeglądarki Firefox powraca wraz z wyzwaniem Firefox Quantum Extensions Challenge. Bez względu na to, czy jesteś programistą czy po prostu kimś, kto lubi tworzyć fajne, ciekawe rzeczy, jak MaDonna, jednoosobowa "fabryka" motywów do Firefoxa, Mozilla szuka nowej generacji rozszerzeń, aby uczynić przeglądanie stron jeszcze bardziej produktywnym, szybszym i przyjemniejszym dzięki obsłudze nowych interfejsów WebExtension API. Zwycięzców konkursu poznamy przed wydaniem nowej wersji Firefox Quantum w maju.

Komentarze (1 - 3 z 3)

Kopiuj wklej zadziałało dwa razy... :)
 4  
Łukasz "ctrl+c ctrl+v" Szewczyk
 3  
o ile tym razem spadnie szybkość FF?
 0