Łukasz Szewczyk21.03.2018 (9:16)31 komentarzy

Widzowie chcą płacić za pojedyncze kanały TV. HBO i Canal+ najbardziej pożądane

Ciężkie czasu nadchodzą dla operatorów płatnej telewizji. Młodzi widzowie telewizji chcą sami decydować za jakie kanały TV chcą płacić. Najbardziej pożądanymi stacjami są HBO i Canal+.
pilot i telewizor
41 proc. polskich telewidzów z dostępem do sieci chciałoby kupować dostęp do wybranych pojedynczych kanałów TV, a nie pakietów ułożonych przez operatorów - informuje Gazeta Wyborcza powołując się na badanie agencji mediowej Wavemaker,

Modelem "a la carte" najbardziej zainteresowani są użytkownicy satelitarnych platform cyfrowych (45 proc.) oraz ludzie młodzi - w grupie 25-34 latków co drugi wolałby kupić tylko wybrane kanały telewizyjne. Wśród użytkowników telewizji naziemnej modelem "a la carte" zainteresowanych jest 41 proc. badanych, a wśród użytkowników sieci kablowych 38 proc.
Do jakich stacji najchętniej wykupilibyśmy dostęp? Z badania wynika, że liderem pożądania jest HBO, do którego dostęp wykupiłoby 44 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znajdują się: Canal+ (34 proc.), Discovery (29 proc.), National Geographic (24 proc.), Canal+ Sport (20 proc.), TVN24 (19 proc.) oraz Eurosport (18 proc.).

Ile chcemy płacić za pojedynczy kanał? Według badania Wavemakera, 29 proc. badanych jest skłonna wydać maksymalnie 5 zł za jeden kanał TV. Co ciekawe, aż 8 proc. badanych zadeklarowało kwotę 50 zł za jeden kanał.
Wyborcza.pl

Komentarze (1 - 10 z 31)

W UPC mam pakiet TV MAX.

Ale nie oglądam w ogóle programów z pakietów:
- z bajkami
- ze sportem
- z kanałami informacyjnymi.

Chętnie opłatę za te pakiety bym przeznaczył na pakiety filmowe (HBO, Canal+, Filmobox, Cinemax) a tak płacę za coś czego w ogóle nie używam/oglądam. I takie traktowanie klientów to czysty wyzysk. Nie każdy ma dzieci, nie każdy lubi sport i nie każdy lubi katować się polityką. Lubię za to muzykę, kanały naukowe i filmowe.
 27  
Te badania są śmieszne albo Polacy to idioci.
Policzmy. Przy stawce 5 zl. Sam potrzebowałbym około 25 kanałów. Cena 125 zł !!!
Drugiej opcji za 50 zł nie będę liczył :-)
Sam obecnie za net tel tv (120 kanalow) płacę 95 zł.
Gdzie tu sens ???

Nic tylko zakładac firmę i trzepac kasę na tych idiotach
 21  
To wiadomo nie od dziś że ogląda się tylko co najwyżej połowę kanałów z pakietu który się ma. A takiego płacenia za konkretne kanały nie wdrożą. A poza tym co z tego że ludzie chcą c+ czy hbo jak np. w jednej czy drugiej tv cyfrowej za pakiet c+ chcą aby płacić tyle co za abonament.
 13  
A jeśli się płaci abonament RTV (bo tak wymaga prawo) i nie ogląda TVP wcale, to sprawiedliwe jest? Nie piszcie o opłacie za posiadanie sprzętu, bo gdyby tak było, to każdy nadawca powinien dostawać udział z abonamentu, a dostaje tylko TVP i PR. Czy trzeba wyrejestrować odbiornik i olewać jak większość narodu.
 0  
Nie tylko wybrane pojedyncze kanały, ale też na dowolną liczbę dni. Np. chcę CANAL+ na 3 dni, to płacę 10 zł i mam.
Serwisy internetowe takie, jak weebTV i wizjaTV takie coś oferują i dlatego są najlepsze, choć chyba nielegalne.
 11  
Mlodzi ludzie nie znaja zycia tacy brali udzial w ankiecie
 2  
@ W8inG4DeatH 8 tys ludzi dostanie na święta zaproszenia z komend za kupno wizja tv i glodvod a Ty się publicznie chwalisz ,że to oglądasz brawo Ty

Skończcie już płakać ,mamy w kraju najtańsze opłaty za tv,nie stać Cię to do roboty rodacy.
 7  
Wojtek882 chidzilo o to jak bys czytal ze zrozumieniem to bys wiedzial, ze sprawa tyczy sie tego iz kupujesz jakis pakiet za okolo40 zlotych i dokupujesz trzy kanaly powiedzmy canal plus, canal plus sport i tvn24 kazdy za 5 zl. Czyli caly zestaw tv kosztuje cie 55 zl. I nie masz wszystivh kanalow z oferty canal plus tylko dwa.
 0  
Sorki to nie do wojtka tylko do drogi jan
 1  
A Brzozofskiemu nawet 1 zł by szkoda było...
johnyB - najprawdziwszy 21.03.2018 (12:19:06)
 9