Łukasz Szewczyk26.03.2018 (10:51)22 komentarze

HBO GO już dostępne bezpośrednio, bez operatorów. Jaka cena? Miesiąc "na próbę"

Dobra informacja dla fanów seriali oraz filmów, którzy nie mają dostępu do operator płatnej telewizji. Od poniedziałku (26 marca 2018 roku) HBO także w Polsce wprowadza bezpośrednią sprzedaż dostępu do serwisu HBO GO.
HBO GO
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, HBO coraz bardziej ułatwia dostęp do swoich treści, znanych m.in. z kanałów HBO i Cinemax, za pośrednictwem serwisu online HBO GO. Od dzisiaj także w Polsce. - Usługi HBO są już wielkim sukcesem w Europie. Dalszy rozwój ma ułatwić dostęp do oferty HBO wszystkim wielbicielom seriali i filmów. Będziemy kontynuowali nasze zaangażowanie w lokalne produkcje - zapowiada Hervé Payan, prezes HBO Europe.
Od teraz serwis www.hbogo.pl, z filmami i serialami w polskiej wersji językowej, dostępny jest dla każdego użytkownika sieci, jako samodzielna usługa, bez pośrednictwa operatorów. To oznacza, że dostęp do HBO GO będzie mógł kupić każdy, kto posiada dostęp do internetu na dowolnym urządzeniu oraz kartę płatniczą. Wystarczy zarejestrować się w serwisie.

Zasada płatności samodzielnego HBO GO jest podobna jak w przypadku Netflixa - pierwszy miesiąc bezpłatny, a za kolejne będzie pobierana opłata 29,90 zł miesięcznie. Opłata będzie pobierana co miesiąc z zarejestrowanej karty kredytowej, mniej więcej w tym samym dniu miesiąca, w której wykupiono abonament. Co ważne, usługa dostępna jest bez żadnych zobowiązań - subskrypcję można anulować w dowolnym momencie.

Serwis HBO GO w opcji bezpośredniego zakupu jest dostępny na komputerach, tabletach, smartfonach, Samsung Smart TV, konsolach Playstation (PS4, PS3), Xbox360 oraz przez Apple TV i Chromecast. Każdy użytkownik może podłączyć pięć urządzeń, na których będzie korzystał z HBO GO, mając do dyspozycji dwa jednoczesne strumienie.

Usługa HBO GO w dalszym ciągu będzie dostępna także za pośrednictwem współpracujących operatorów, z usługą telewizyjną, internetem lub abonamentem komórkowym.

HBO GO
HBO GO
Przypomnijmy, że HBO GO to internetowy serwis, który za pomocą komputera, smartfona, tabletu, telewizora lub dekodera z aplikacją HBO GO umożliwi nieograniczony dostęp do treści VOD z oferty stacji HBO i Cinemax oraz dodatkowych, w tym produkcji HBO, filmowych hitów, kultowych seriali, programów dokumentalnych, komediowych i innych. Pozycje bardzo często trafiają do HBO GO jeszcze przed ich emisją w telewizji.

W ramach j oferty HBO GO widzowie znajdą wszystkie sezony cenionych seriali HBO, takich jak "Gra o tron", "Westworld", "Wielkie kłamstewka" czy "Dolina Krzemowa", a także kultowych produkcji: "Seks w wielkim mieście", "Rodzina Soprano" czy "Prawo ulicy" (The Wire). Użytkownicy serwisu zyskają dostęp do lokalnych produkcji HBO Europe: polskich seriali "Wataha", "Bez tajemnic" i "Pak"t, rumuńskiego "W cieniu", czeskich produkcji "Pustkowie" i "Gorejący krzew" czy węgierskiego "Złote życie", jak również wielokrotnie nagradzanych dokumentów własnej produkcji.

Kinomani znajdą w serwisie HBO GO szeroki wybór filmów z najnowszymi hitami na czele, takimi jak "Spider-Man: Homecoming", "Auta 3", "Baby Driver" czy "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara". W HBO GO dynamicznie rośnie również kolekcja znanych i chętnie oglądanych seriali innych producentów - w serwisie można oglądać już m.in. nowe seriale "Trust", "Odpowiednik", "Brytania", "Babylon Berlin", jak również "Tabu" czy wszystkie sezony "Twin Peaks", "Billions" i "Dextera". Nowe propozycje w serwisie pojawiają się niemalże każdego dnia, przy czym wiele pozycji ma premierę dzień po światowej premierze. Widzowie mogą również korzystać z dodanej niedawno nowej, bardzo rozbudowanej sekcji KIDS, w której można znaleźć setki bajek, programów i seriali animowanych dla dzieci.


Szeroki dostęp do HBO GO uderzy w operatorów TV? Sprawdziliśmy ceny. Gdzie taniej?

Komentarze (1 - 10 z 22)

Pierwsze wrażenie po rejestracji: bardzo mało treści w porównaniu do Netflixa.. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa współdzielenia konta z członkiem rodziny na innym urządzeniu?
 14  
Słabiutka oferta filmowa
johnyB - najprawdziwszy 26.03.2018 (11:13:05)
 8  
Disney, Paramount, klasyka z lat 60 i 70, kolekcja Gutek - to mało? Do tego dokumenty i seriale własne, w tym kultowe jak "Rodzina Soprano", "6 stóp pod ziemią", "Kompania braci", "Gra o tron". Chyba nie umiecie szukać.
 17  
Bardzo mało treści? Jest 1319 tytułów. Odrzuć w Netflixie standupy, kino tureckie, zapewne wyjdzie podobna ilość. Cena 30 vs 43.
 10  
No wreszcie!
Cikawe co na to operatorzy kablowi, którzy za HBO GO tez koszą 30 zł, ale często z terminowymi umowami ;)

Słabiutka oferta filmowa
WIesz, w zależności kto co lubi. W HBO GO masz filmy z HBO i CInemax
 9  
Ja korzystam z HBO GO od roku i Netflix od pół. Powiem tak, seriali i bajek jest bardzo dużo tu i tutaj, ale w tej kategorii HBO na moje minimalnie wygrywa. Natomiast na płaszczyźnie filmów tutaj Netflix ma przewagę.

Co do ilości urządzeń, z HBO GO można na dwóch urządzeniach jednocześnie korzystać (patrz "Warunki korzystania" punkt 5.5 "...Użytkownik może korzystać z Usługi na dwóch spośród zarejestrowanych urządzeń jednocześnie, chyba że HBO poinformuje inaczej.")
 1  
Jakość wideo w porownaniu z Netflixem to dno.
 3  
Ciekawe, kiedy HBO wprowadzi możliwość pobierania filmów offline?
 1  
Jakość video zależna jest od materiału włączonego i prędkości łącza
 5  
Ja chcę zapłacić Pay-u na miesiąc!!!
- Nie ma takiej opcji?
- To ja dziękuję, nie oglądam
 5