Łukasz Szewczyk05.04.2018 (15:34)5 komentarzy

"Twój Vincent" na DVD z Gazetą Wyborczą

W piątek (6 kwietnia 2018 roku) razem z Gazetą Wyborczą będzie można kupić książkę z filmem na DVD "Twój Vincent" - pierwszą na świecie pełnometrażową animacją malarską, która była nominowana do Złotego Globu i Oscara.
Twój Vincent” z Gazetą Wyborczą
"Twój Vincent" to filmowa opowieść z wciągającą kryminalną intrygą. Widz wraz z głównym bohaterem filmu Armandem Roulinem (Douglas Booth) stara się dociec prawdziwej przyczyny śmierci Vincenta van Gogha (Robert Gulaczyk). Śledztwo Armanda rozgrywa się wśród "ożywających" na ekranie pejzaży z obrazów van Gogha i z udziałem bohaterów jego portretów (sam główny bohater, który ma pośmiertnie dostarczyć list malarza, jest także wzięty z obrazu van Gogha). Upływ czasu i dramaturgię podkreśla muzyka Clinta Mansella, która buduje nastrój i współtworzy świat wewnętrzny Armanda.
W filmie pojawiają się 94 obrazy Holendra w formie zbliżonej do oryginałów oraz 31 przekształconych płócien. Każda z 65 tysięcy klatek filmu jest obrazem olejnym, namalowanym na płótnie przy użyciu tej samej techniki, jaką stosował van Gogh. Przy tworzeniu filmu pracowało 125 malarzy.

"Twój Vincent" to polsko-angielska produkcja w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana. Obraz był dystrybuowany w Polsce przez NEXT FILM, spółkę z grupy Helios.

Dzieło zdobyło nominację do Złotego Globu, nagrody BAFTA, wygrało konkurs filmów animowanych na festiwalu w Szanghaju oraz zdobyło nagrodę publiczności na najważniejszym festiwalu animacji w Annecy. Film otrzymał też dwa Orły za najlepszą scenografię i montaż, a przede wszystkim - nominację do Oscara w kategorii "Animacja pełnometrażowa".

Cena Gazety Wyborczej i książki z płytą DVD to 34,99 zł.

Wydanie wspiera promocja w telewizji (TVN, stacje tematyczne) oraz w radiu (Radio TOK FM, RMF Classic), a także autopromocja. Kampanię przygotował zespół promocji "Gazety Wyborczej".

Komentarze (1 - 5 z 5)

Wręcz niebywałe że właściciele praw tak dobrego obrazu wchodzą w jakiś układ dystrybucyjny z takim ścierwem okraszonym fekaliami jak g --- o czerskie.Zdychają i żadne dodatki ( ten jest ostatnim ) nie uchronią gadziny przed unicestwieniem.
 6  
Ci zawodowi opluwacze Polski i Polaków mieli spolegliwe sądy i zwalczali w sobie tylko znany zakłamany sposób prawdę. Ale sądy już powoli wracają do Polaków. Nie będziecie zatruwać atmosfery , za kłamstwo winni płacić gigantyczne odszkodowania. Zniszczyć finansowo to siedlisko żmij.
 6  
Miał być hit! Czekałem na wielką premierę, a tymczasem biedny Vincent skończył jako dodatek do wyborczej........ ;\ Teraz biedny stoi na półeczce, obok maseczki antysmogowej i soku Tymbark..LOL!!!

________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 6  
czemu nie ma w TVP akcji wspierającej ?
 3  
hasło GW, ścierwa pisowskie na posterunku.
Tadeusz z Torunia popierający dobrą zmianę u bezdomnych co mają samochody 7.04.2018 (15:15:43)
 0