Łukasz Szewczyk05.04.2018 (20:18)1 komentarz

Mobilne studio i audycja w Polskim Radiu Katowice bez polityki. Studenci śląskiego UE radiowcami

Ruszył wspólny projekt Radia Katowice i studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Na uczelni powstało już mobilne studio radiowe, a radiową twórczość studentów będzie można słuchać na falach eteru.
"AS Radio" w Polski Radiu Katowice
Polskie Radio Katowice rozpoczyna emisję programów adresowanych do studentów śląskich uczelni. Zespół redakcyjny tworzą studenci kierunku o profilu praktycznym Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna na Wydziale Informatyki i Komunikacji Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Opiekę merytoryczną nad tym projektem sprawują dr Anna Musialik-Chmiel - redaktor Polskiego Radia Katowice i Andrzej Prugar - zastępca dyrektora ds. technicznych Polskiego Radia Katowice, ceniony realizator nagrań.
- Studenci w ten sposób realizują praktyczny wymiar studiów. W ramach obowiązkowych zajęć mają przedmioty praktyczne, czyli warsztaty dziennikarskie, w tym dziennikarstwo radiowe - mówi redaktor Anna Musialik-Chmiel. - Podczas ćwiczeń uczą się redagowania informacji radiowych, realizują krótkie reporterskie materiały, m.in. sondy uliczne, mini wywiady, zaznajamiają z pracą studia zarówno post produkcyjnego, jak i emisyjnego. Poznają także podstawy montażu i realizacji dźwięku. Te doświadczenia zamierzają wykorzystać w studenckim programie radiowym AS - dodaje.

W audycjach, które proponują pod wspólnym tytułem Akademickie Studio Radia Katowice, czyli AS Radio, podejmowane będą tematy związane z życiem studenckim, zarówno w sensie akademickim, jak i społeczno-kulturalnym. Jednym z filarów programu ma stać się prezentacja niezależnej alternatywnej kultury studenckiej i muzyki.

- W formie wywiadów, sond ulicznych, krótkich reportaży, felietonów i recenzji chcemy mówić o wszystkim, co nas interesuje, słuchać muzyki, którą lubimy. To będzie program informacyjno-muzyczny o kulturze, sztuce, sporcie, kuchni, motoryzacji, modzie, muzyce, podróżach, ekologii i psychologii, o karierze i osobistym rozwoju - przekonują autorzy. - Ze szczególną uwagą mówimy o nauce... ekonomii i... "unikamy polityki" - dodają.

AS Radio, czyli Akademickie Studio Radia Katowice będzie nadawana w każdą trzecią środę miesiąca na falach Radia Katowice - 101,2 FM na Śląsku oraz w internecie. Audycje dostępne będą do odsłuchania także na internetowych stronach Radia Katowice.

Komentarze (1 - 1 z 1)

Bez polityki i religii, i będzie dobrze
 0