Łukasz Szewczyk13.04.2018 (17:13)9 komentarzy

"Czym chata bogata", "Wojna o planetę małp", "Zaginiony bez śladu" - filmowy maj w Canal+

Canal+ na maj 2018 roku przygotował solidną dawkę filmowych emocji. Wśród telewizyjnych premier m.in. "Droga mistrza", "Głowa rodziny", historyczny "Przyrzeczenie", mrożący krew w żyłach thriller opowiadający o małym geniuszu "Powieść Henry'ego" czy też nominowana do Oscara za najlepsze efekty specjalne "Wojna o planetę małp".
"Wojna o planetę małp"
Już podczas pierwszych dni maja widzowie będą mieli okazje zapoznać się z opartą na prawdziwych wydarzeniach historią pierwowzoru Rocky'ego "Droga mistrza" (4 maja). Kariera Chucka Wepnera (Liev Schreiber) - celebryty konsumującego swoje przysłowiowe piętnaście minut sławy zaczęła się od wielu wzlotów i upadków. Fortuna uśmiechnęła się do niego z początkiem 1975 roku, gdy słynny bokserski promotor Don King zaproponował mu 100 tys. dolarów za pojedynek z Muhammadem Alim. Bukmacherzy nie dawali mężczyźnie żadnych szans, ale ku ogromnemu zdziwieniu ta walka całkowicie odmieniła jego życie.
Fani kina pełnego emocji powinni zwrócić szczególną uwagę na premierę "Głowa rodziny" (4 maja). Dan Jensenem (Gerard Butler) ma szansę dostać awans, o którym od dawna marzył. Dowiaduje się, że jego szef (Willem Dafoe) planuje przejść na emeryturę. O posadę musi konkurować z błyskotliwą i piękną Lynn Vogel (Alison Brie), co dodatkowo motywuje go do walki. Wszystko się zmienia, gdy dowiaduje się, że u jego 10-letniego syna Ryana (Max Jenkins) zdiagnozowano śmiertelną chorobę.

Dla widzów zainteresowanych losem ostatnich dni Imperium Osmańskiego Canal+ przygotował film "Przymierze" (6 maja). Michael (Oscar Isaac) przybywa do Konstantynopola, by zrealizować swoje marzenia o studiach medycznych. Poznaje Ane (Charlotte Le Bon) i za plecami jej narzeczonego - amerykańskiego słynnego fotoreportera Chrisa (Christian Bale) - rozpoczyna romans z kobietą. Tymczasem, Imperium zaczyna drżeć, a na ulicach miasta robi się coraz bardziej niebezpieczne.

Kolejna majowa premiera to najnowszy obraz Colina Trevorrowa "Powieść Henry'ego" (18 maja). Susan (Naomi Watts) samotnie wychowuje dwóch synów: Henry'ego (Jaeden Lieberher) i Petera (Jacob Tremblay). Starszy chłopiec, nadzwyczaj rozwinięty o bogatej wyobraźni, zakochuje się w córce komisarza policji (Maddie Ziegler) mieszkającej po sąsiedzku. Po pewnym czasie Henry zauważa, że ojciec dziewczynki ją krzywdzi i zaczyna zapisywać w książce plan uratowania ukochanej. Matka chłopaka przypadkowo znajduje zapiski syna i planuje wdrożyć jego schemat działania.

Dla fanów serii filmów przygodowych "Planeta małp" (19 maja) z pewnością zachwyci nominowana do Oscara ostatnia część trylogii "Wojna o planetę małp". Cezar i jego małpy zostają uwikłane w zbrojny konflikt z armią ludzi, na czele której stoi bezwzględny Pułkownik. Po ciężkich walkach, małpy ponoszą coraz większe straty, aż wreszcie dochodzi do spotkania Cezara z Pułkownikiem twarzą w twarz. Dochodzi do bitwy, w której stawką jest przyszłość obu gatunków.

Z kolei d widzów o mocnych nerwach Canal+ przygotował film "Zaginiony bez śladu" (20 maja) z Bryanem Cranstonem w roli głównej. Prawnik w cenionej kancelarii na Manhattanie Howard Wakefield (Bryan Cranston) wydaje się uosobieniem sukcesu. Codziennie po pracy wraca do czekających na niego w domu córek oraz kochającej żony (Jennifer Garner). Jednak pewnego dnia coś w nim pęka i opuszcza dom, ukrywając się w opuszczonym budynku naprzeciwko swojej rodziny, by podglądać ich przez lornetkę z poddasza. Zaniepokojona żona rozpoczyna poszukiwania męża, jednak obserwujący pogrążonych w rozpaczy bliskich Howard postanawia na dłużej pozostać w ukryciu.

Ostatnim majowym hitem filmowym, który rozbawi do łez jest francuska komedia "Czym chata bogata!" (27 maja). Bogaty pisarz - Jean-Etienne Fouerole (Christian Clavier) - podczas telewizyjnego programu nieopatrznie zaprasza pod swój dach romską rodzinę. Gdy do jego idealnego domu wprowadzają się nowi lokatorzy, cały świat staje na głowie. Czy uda się połączyć ze sobą dwie rodziny, dwa różne obyczaje oraz wzajemne uprzedzenia?

Ponadto, w maju w Canal+ cykl "Polski weekend", a w nim: "Człowiek z magicznym pudełkiem" (11 maja) oraz dwie koprodukcje Canal+ "Dzikie róże" (12 maja) i "Pewnego razu w listopadzie..." (13 maja).

Komentarze (1 - 9 z 9)

A Brzozowskiemu 25 zł szkoda :) I zamiast ulubionej Legii musi ogladac Leganes :)
johnyB - najprawdziwszy 13.04.2018 (18:30:00)
 5  
Znowu przybiegłem. Pamiętajcie o tym, że jestem najprawdziwszym pajacem.
johnyB - najprawdziwszy 13.04.2018 (19:00:10)
 3  
Jestem, 60 zł :)
 8  
25 zł ostatnio miałem propozycje
 2  
Planetę małp oglądnę
 2  
PiS to jest wielka, potężna partia i jestem pod wrażeniem jej potęgi. Jestem dumny z siebie, że wielbię tę partię i potrafię docenić to dobro, które ta partia codziennie czyni dla prawdziwych Polaków-patriotów wierzących w Boga i moc Kościoła. Ta partia jest niezłomna, nikt jej nie podskoczy! Tacy podszywacze lewaccy, którzy się tu pojawiają są bezradni i strasznie was boli ta bezradność!!!!!

Buuuuuuuuuuuuuhahahahahaha!!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 14.04.2018 (20:01:26)
 5  
A w ostatnim sondazu drugie miejsce :)
Buhahahah!
 3  
Nie obchodzi nas ostatni sondaż, który był sondażem sponsorowanym przez lewaków.
Maciej ma rację, PiS rządzi i rządzić będzie. Lewaków wcześniej czy później "przewietrzymy" (przypominam, że Maciej ma hurtownię z wentylatorami i dmuchawami, w tym najnowszy model "LEWAK WON 1>27", gdzie pokrętło ustawione na 1 to więcej niż 27).
Hahahahaha!
My tutaj trwamy i triumfujemy, nikt nas nie "wykurzy" i w poprawnych sondażach osiągnięmy 147% poparcia!
Tyle w temacie, lewaczki!
 2  
GORĄCO POPIERAM PO I NOWOCZESNĄ i będę na nich, jeśli będą startować w wyborach do sejmu R.P. z jednej listy wyborczej, GŁOSOWAŁ, a jeśli nie będą z jednej listy wyborczej startować, to będę głosował na PO, a jeśli się zdecyduje wystartować PAN DONALD TUSK na Prezydenta R.P. to na NIEGO będę GŁOSOWAŁ, bo ani na dudę, obecnego Prezydenta R.P. ani ewentualnie, jeśli Sydło pis(uar) ją wystawi do głosowania na Prezydenta R.P. to nie bedę głosował i możesz mi po prostu TYLKO SKOCZYĆ
 6