Łukasz Szewczyk13.04.2018 (20:53)6 komentarzy

"Mumia", "Mina", "Suka", "Howards End", "Małe kobietki" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Mumia", "Mina", "Suka", "Howards End" czy też "Małe kobietki".
"Mumia"
Canal+
Canal+
Weekend premier filmowych w Canal+ rozpocznie film "Mina" (13 kwietnia). Mike Stevens zawodowy żołnierz - snajper morski, od 3 miesięcy znajduję się na środku pustyni. Została mu powierzona misja. Ma zlokalizować i zabić przywódcę komórki terrorystycznej. W tych trudnych warunkach Mike nie może sobie pozwolić na moment niepewności, gdyż na całej pustyni są rozrzucone miny. Jeśli Stevens chce przetrwać pomiędzy upałami dnia i mroźną nocą, musi walczyć z naturą, ale także ze swoim największym przeciwnikiem samotnością.
Sobotnią premierą jest "Mumia" (14 kwietnia). Od wieków w grobowcu ukrytym w piaskach pustyni spoczywa starożytna księżniczka (Sofia Boutella), której przeznaczenie nie zdążyło się wypełnić. Kobieta budzi się w dzisiejszych czasach. Jest zła na niesprawiedliwość, która ją spotkała. Jej złe nastawienie rosnące przez tysiące lat, przybrało rozmiary wymykające się ludzkiej wyobraźni. Od gorących piachów pustyni, przez tajemnicze labirynty ukryte pod dzisiejszym Londynem, Mumia budzi nowy wszechświat bogów i potworów. Do walki z potworami staje komandos marynarki wojennej Nick Morton (Tom Cruise).

W niedzielę Canal+ rozpocznie kontynuuje emisję serialu polskiej produkcji "KRUK. Szepty słychać po zmroku" (15 kwietnia).

W piątkowe wieczory HBO kontynuuje emisję serialu Trust" (6 kwietni). Jest to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o niszczącej sile pieniędzy i jednej z najbogatszych i najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki - rodzie Gettych. Produkcja laureata Oscara, Danny'ego Boyle'a.

Sobotnią premierą będzie film "Podwójny profil" (14 kwietnia). Pierre (Pierre Richard) jest siedemdziesięciopięcioletnim wdowcem, który wiedzie samotne życie. Pewnego dnia jego córka daje mu w prezencie komputer w nadziei, że dzięki internetowi jej ojciec pozna nowych ludzi. Z pomocą speca do komputerów, Alexa (Yaniss Lespert), Pierre odkrywa serwis randkowy. Zakłada sobie konto i podszywając się pod młodszego znajomego poznaje tam młodziutką Florę (Fanny Valette). Para doskonale się dogaduje. W końcu kobieta proponuje spotkanie... Pełna pomyłek francuska komedia romantyczna, która bawi i wzrusza do łez.

Niedzielną Megapremierą będzie "Howards End cz. 1" (15 kwietnia). Margaret (Hayley Atwell) oraz Helen (Philippa Coulthard) Schlegel są inteligentnymi i pełnymi idealizmu siostrami, które mieszkają razem ze swoim cierpiącym na hipochondrię bratem Tibbym (Alex Lawther) w Londynie. Od śmierci rodziców młode kobiety starają się wieść niezależne życie. Pewnego dnia Margaret poznaje majętną Ruth Wilcox (Julia Ormond), z którą szybko się zaprzyjaźnia. Niespodziewana śmierć nowej koleżanki przybliża pannę Schlegel do męża zmarłej, Henry'ego (Matthew Macfadyen). Pełna namiętności Helen poznaje natomiast Leonarda Basta (Joseph Quinn), który ledwo wiąże koniec z końcem. W dodatku mężczyzna obiecał ożenić się ze swoją kochanką Jacky (Rosalind Eleazar). Czteroodcinkowa adaptacja klasycznej powieści E.M. Forstera opowiadająca o życiu dwóch szukających szczęścia i miłości sióstr w pełnej podziałów społecznych Anglii początków XX wieku.


Cinemax
Cinemax
W piątek na antenie Cinemax "Suka" (13 kwietnia). Jill Hart (Marianna Palka) jest matką i żoną, która coraz gorzej znosi swoją szarą codzienność. Kobieta ma dość przymykania oka na zdrady uzależnionego od pracy, egoistycznego męża (Jason Ritter). Ma też coraz gorszy kontakt z czwórką swoich niewdzięcznych dzieci. Pewnego dnia w kobiecie coś pęka... Jej ciało zostaje opanowane przez pełnego złości psa. Mąż musi odnaleźć się w nowych okolicznościach. Czy uda mu się wyciągnąć rodzinę z opresji? Prowokacyjna, pełna czarnego humoru opowieść o sfrustrowanej kobiecie, w której coś pękło.

Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Meda, czyli nieco ciemniejsza strona życia" (14 kwietnia). Doru (Serban Pavlu) jest drwalem, któremu niedawno zmarła żona. Na domiar złego mężczyzna zmuszony jest wysłać małą Medę (Ana Radu) - dziewczynkę, której prawnym opiekunem przez ostatnie osiem lat była jego ukochana - do sierocińca. Aby adoptować małą, Doru musiałby załatwić wiele formalności. Cała procedura jest jednak bardzo czasochłonna i kosztowna. Zdesperowany wdowiec szybko pojmuje, że aby zatrzymać Medę, będzie musiał działać na granicy prawa. Przejmująca do szpiku kości opowieść o żałobie, godzeniu się ze stratą oraz desperackiej walce o rodzinę. Dramat w reżyserii Emanuela Pârvu (Everything is far away) pokazuje psychikę człowieka, który zostaje wystawiony na poważną próbę.

Od 14 kwietnia premiera "Gomorra III" - trzeciego sezonu serialu, który opowiada o tajemnicach neapolitańskiej mafii. Także od 14 kwietnia trzeci sezon serialu "Ash kontra martwe zło", który jest dalszym ciągiem losów bohatera klasycznego horroru Martwe zło. Z kolei od 15 kwietnia premiera mini-serialu "Małe kobietki" - osadzony w XIX wieku i opowiadający o losach czterech sióstr, które szukają sposobu na szczęście i dobre życie.

Z kolei w Cinemax 2 premierą będzie film "Południca" (15 kwietnia). Eliška (Anna Geislerová) marzy o tym, żeby zacząć wszystko od nowa. Razem ze swoją ośmioletnią córką Anetką (Karolína Lipowská) wraca do rodzinnej wioski swojego męża. Dziewczynka szybko sobie uświadamia, że matka skrywa przed nią prawdę na temat ojca. Burzy to bardzo relacje między kobietami. Wydarzenia zbiegają się w czasie z pojawieniem się w okolicy pewnej mitycznej istoty...

Komentarze (1 - 6 z 6)

HBO dziękujemy za te premium.
 6  
Bawo Canal +
 5  
Brzozowski moze tylko marzyć, bo mu szkoda 25 zł :)
 2  
PiS to jest wielka, potężna partia i jestem pod wrażeniem jej potęgi. Jestem dumny z siebie, że wielbię tę partię i potrafię docenić to dobro, które ta partia codziennie czyni dla prawdziwych Polaków-patriotów wierzących w Boga i moc Kościoła. Ta partia jest niezłomna, nikt jej nie podskoczy! Tacy podszywacze lewaccy, którzy się tu pojawiają są bezradni i strasznie was boli ta bezradność!!!!!

Buuuuuuuuuuuuuhahahahahaha!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 14.04.2018 (19:59:45)
 7  
A najnowszy sondaz to totalna klapa :) A będzie tylko gorzej!
 1  
Jeszcze większa klapa będzie jak peło i n dorwią się do władzy dzięki pułapce na lemingi zastawionej przez kłamliwe tefałeny,onety,itp.:wtedy dopiero będzie rozpierducha Polski, jak ich wybiorą.
 1