Łukasz Szewczyk17.04.2018 (12:51)7 komentarzy

Radiowa Trójka nadaje z Tokio

Dziennikarze radiowej Trójki kontynuują reporterskie podróże po świecie w ramach cyklu "Trójka - jesteśmy połączeni".
Radiowa Trójka nadaje z Tokio / Fot. Polskie Radio
Wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom historię i teraźniejszość - zarówno tych znanych (czasem tylko pozornie), jak i bardziej "egzotycznych" miast. Kolejnym miejscem, które odwiedzi Program 3 Polskiego Radia będzie Tokio.
- Tokio to największa metropolia na świecie. To tu parasolki mają swoje własne szatnie, zamykane na kluczyk, a ulice rozświetlają kolorowe neony z postaciami z komiksów. To tu, żeby przyjąć od kogoś prezent najpierw trzeba odmówić, a potem trzy razy podziękować. W powietrzu unosi się zapach curry, na ulicach słychać brzęczenie cykad, a w niektórych kawiarniach jedzenie podają roboty - mówi Agnieszka Szwajgier, której relacji ze stolicy Japonii będzie można posłuchać w Trójce, niemal przez cały dzień, już w najbliższą w środę 18 kwietnia.

- Co Japończycy sądzą o abdykacji cesarza Akihito? Jak nie zgubić się w mieście, w którym nie ma adresów a także, dlaczego przy poznawaniu nowej osoby koniecznie trzeba mieć ze sobą firmową wizytówkę? O tym wszystkim opowiem na antenie Trójki - dodaje Agnieszka Szwajgier.

Reporterka Programu 3 Polskiego Radia przedstawi również najważniejsze atrakcje turystyczne miasta, opowie o lokalnej kuchni (ale nie tylko o sushi) i poszuka polskich tropów w stolicy Japonii.

Relacji tych będzie można posłuchać w środę 18 kwietnia w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" oraz audycji "Do Południa" - o godz. 6.40, 7.40, 10.30, 16.20 i 17.20.

Akcja "Trójka - jesteśmy połączeni" realizowana jest od 2016 roku - przy współpracy z LOT-em. W jej ramach dziennikarze Programu 3 odwiedzili do tej pory: Seul, Tbilisi, Wenecję, Tel Awiw i Jerozolimę, Los Angeles, Pulę, Podgoricę, Odessę, Kluż-Napokę, Kaliningrad, Nowy Jork, Berlin oraz Chicago.

Komentarze (1 - 7 z 7)

Takie akcje są trochę niepatriotyczne. Powinni robić w Trójce reporterskie podróże po naszej kochanej Polsce i opowiadać, co dobrego robi PiS dla Polski. Szkoda czasu antenowego na bajdurzenie o świecie. Co mnie obchodzi słuchanie o Tokio? Przecież się tam nie wybieram. Mieszkam w Polsce i tu mi jest dobrze. Trójka jest na pewno jeszcze polskim radiem, czy może już japońskim???
POgromca totalnie POpapranej oPOzycji 17.04.2018 (13:06:13)
 1  
POpieram zdanie przedmówcy w całości. Nie powinno się robić polskich programów, jeśli nie są o Polsce. POwinny być zakazane programy o innych krajach. Tym bardziej, że Trójka (chociaż mało "przewietrzona") jest już niemal w całości odzyskana przez POlaków, to powinna nadawać wyłącznie z POlski i PO POlsku.
A śmiecący podszywacz lewacki może sobie słuchać z Japonii ! I on zamieszcza tutaj wpisy nie na temat artykułów i naiwnie myśli, że mnie "wykurzy".Powtórzę po raz pięćset któryś, że to ja triumfuję i trwam, a lewacki podszywacz tylko podryguje od bolesnej bezradności.
Hahahahahaha!!!
Tyle w temacie.
Kończę pisanie komentarzy pod tym artykułem.
Wszystko, co miałem merytorycznego do napisania jest powyżej i nie mam nic więcej do dodania.
Tyle w temacie i BEZ ODBIORU, bo więcej do tego artykułu i tak nie zajrzę!
Hahahahaha.
I to ja tu wygrywam, bo więcej już tu nie zajrzę.
Hahahahaha.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 17.04.2018 (16:10:40)
 0  
Wpis o 16:10:40 nie jest moim wpisem. To napisał lewacki podszywacz, który jest beznadziejny, bezwartościowy i pusty w środku. Na tyle pusty, że po raz nie wiem już który musiał się zbłaźnić i skompromitować nieumiejętnością bezbłędnego pisania.


A śmiecący podszywacz lewacki może sobie słuchać z Japonii !
Każdy uważny czytelnik widzi, że na końcu tego zdania znalazła się zbędna spacja przed wykrzyknikiem.

I on zamieszcza tutaj wpisy nie na temat artykułów i naiwnie myśli, że mnie "wykurzy".Powtórzę po raz pięćset któryś, że to ja triumfuję i trwam, a lewacki podszywacz tylko podryguje od bolesnej bezradności.
A w tym zacytowanym fragmencie każdy widzi brak spacji po kropce kończącej pierwsze zdanie.

Sami widzicie, jaki ten podszywacz jest bezwartościowy. Popełnia błędy, które może i są drobiazgiem, ale które doskonale demaskują podszywacza, bo ja tego typu błędów nie popełniam. Jak na konserwatystę i wielkiego patriotę przystało, mam szacunek do swojego języka ojczystego i staram się jak mogę, żeby pisać poprawnie. Dla mnie jest to bardzo poważna sprawa.

A teraz wypowiem się na temat artykułu. Nie mam nic przeciwko informowaniu o świecie na antenie Polskiego Radia, ale pod warunkiem, że przekazywane informacje są zgodne z prawdą. Co nie zmienia faktu, że Trójka jest ogólnie słabo "przewietrzona" przez dobrą zmianę i przydałoby się mocniejsze "przewietrzenie" tej "zatęchłej" rozgłośni.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 17.04.2018 (17:59:20)
 5  
A mnie się wydaje, że autorem wszystkich powyższych wpisów jest ta sama osoba, która polemizuje sama ze sobą. Żenada.
 0  
Tobie się wydaje. I niech tak pozostanie.
Bo nie masz żadnych dowodów na to, że to na pewno są wpisy tej samej osoby.
Tyle w temacie.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 17.04.2018 (20:36:02)
 1  
A mnie się wydaje, że autorem wszystkich powyższych wpisów jest ta sama osoba, która polemizuje sama ze sobą. Żenada.
a ja wiem,że to POdszywające się wielonickowe trolle:dojna zmiana vel rozsądny i tati vel konti:)
 1  
@lemur biały czyli niczego nie wiesz. Zabawne że troll pisze iż to inni trollują. Typowe dla trolla, aby zrobić z siebie ofiarę i odwrócić uwagę.
 0