Łukasz Szewczyk20.04.2018 (20:18)6 komentarzy

"Obcy: Przymierze", "Brazylijczycy", finał "Kruka" - filmowy weekend premium TV

Najbliższy weekend na antenach kanałów premium (Canal+, HBO, Cinemax) upłynie przy takich premierach, jak m.in.: "Tunel", "Obcy: Przymierze", "Brazylijczycy", "Howards End" oraz finał polskiego serialu "KRUK. Szepty słychać po zmroku".
"Obcy: Przymierze"
Canal+
Weekend premier filmowych w Canal+ rozpocznie film "Tunel" (20 kwietnia). Jeong-soo (Jung-woo Ha) jest dealerem samochodowym. Jadąc na urodziny swojej córki wjeżdża w tunel, który niespodziewanie się zawala. Zdesperowany mężczyzna próbuje znaleźć sposób, aby uwolnić się spod gruzów.
Sobotnią premierą jest "Obcy: Przymierze" (21 kwietnia). Statek osadniczy "Przymierze" dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy "Prometeusza". Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć próbę ucieczki.

W niedzielę finał serialu polskiej produkcji "KRUK. Szepty słychać po zmroku" (22 kwietnia).

W piątkowe wieczory HBO kontynuuje emisję serialu "Trust". Jest to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o niszczącej sile pieniędzy i jednej z najbogatszych i najbardziej nieszczęśliwych rodzin Ameryki - rodzie Gettych. Produkcja laureata Oscara, Danny'ego Boyle'a.

Niedzielną Megapremierą będzie "Howards End cz. 2" (15 kwietnia). Margaret (Hayley Atwell) oraz Helen (Philippa Coulthard) Schlegel są inteligentnymi i pełnymi idealizmu siostrami, które mieszkają razem ze swoim cierpiącym na hipochondrię bratem Tibbym (Alex Lawther) w Londynie. Od śmierci rodziców młode kobiety starają się wieść niezależne życie. Pewnego dnia Margaret poznaje majętną Ruth Wilcox (Julia Ormond), z którą szybko się zaprzyjaźnia. Niespodziewana śmierć nowej koleżanki przybliża pannę Schlegel do męża zmarłej, Henry'ego (Matthew Macfadyen). Pełna namiętności Helen poznaje natomiast Leonarda Basta (Joseph Quinn), który ledwo wiąże koniec z końcem. W dodatku mężczyzna obiecał ożenić się ze swoją kochanką Jacky (Rosalind Eleazar). Czteroodcinkowa adaptacja klasycznej powieści E.M. Forstera opowiadająca o życiu dwóch szukających szczęścia i miłości sióstr w pełnej podziałów społecznych Anglii początków XX wieku.


Cinemax
W piątek na antenie Cinemax "Stan niebłogosławiony" (20 kwietnia). Ruth (Alice Lowe) jest w bardzo zaawansowanej ciąży i stara się ze wszystkich sił pozbierać po niespodziewanej śmierci ukochanego męża. Kobieta wsłuchuje się w głos swojego nienarodzonego dziecka, które nakazuje jej zemścić się za przedwczesne odejście jego ojca. Ruth wchodzi na krwawą ścieżkę, z której może już nie być odwrotu. Kobieta zaczyna zabijać wszystkich, którzy staną na jej drodze. Reżyserski debiut popularnej angielskiej aktorki Alice Lowe (Turyści), która za swoje dokonania została wyróżniona Nagrodą imienia Douglasa Hickoxa. Horror z elementami czarnej komedii

Sobotnią premierą Cinemax2 jest film "Brazylijczycy" (21 kwietnia). Małe węgierskie miasteczko Acsa ogarnia chaos po decyzji burmistrza, który - za namową miejscowego księdza - po raz pierwszy w historii zaprasza do wzięcia udziału w turnieju piłkarskim drużynę złożoną z zawodników cygańskiego pochodzenia. Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Rio de Janeiro, którego sponsorem jest brazylijski milioner. Rozpoczynają się pełne emocji rozgrywki, których stawka jest bardzo wysoka. Przewrotna tragikomedia rodem z Węgier, która mówi w lekki i inteligentny sposób o uprzedzeniach społecznych, które w dalszym ciągu są żywe w Europie.

Niedzielną premierą w Cinemax 2 będzie film "Słońce o północy" (22 kwietnia). Mieszkająca w metropolii szesnastoletnia Lia (Devery Jacobs) po śmierci matki zostaje wysłana na wakacje do babci na głęboką prowincję. Dziewczyna jest zrozpaczona. Marzy o powrocie do miejskiego życia i swoich zwyczajów. Pewnego dnia decyduje się na desperacki krok i ucieczkę. Ma nadzieję, że szybko uda jej się dostać do najbliższego miasteczka. Kończy jednak w głuszy, gdzie znajduje ją doświadczony myśliwy o imieniu Alfred (Duane Howard). Kiedy jednak mężczyzna zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia, Lea musi znaleźć sposób, aby wydostać siebie i jego z opresji. Kameralna opowieść o zbuntowanej nastolatce z wielkiego miasta, która niespodziewanie musi poradzić sobie w dziczy.

Komentarze (1 - 6 z 6)

HBO to jest wstyd nie premium!
 9  
C+ wymiata na dnie oceanu...
 3  
obcy przymierze do tej pory nie widzialem,,,obejrzalem wczoraj i stwierdzilem ze to dno i metr mulu ,,pol godziny nudy potem coraz gorzej,,,ten obcy z pierwowzorem ma tyle wspolnego co kaczynski z sexem
 8  
przecie te premiery to porażka totalna.....dlatego zrezygnowałem z HBO.....
 4  
koledzy nie co miec pretensji do c+ czy hbo jak teraz takie guano produkuja.
 2  
Obcy jest faktycznie średni, ale od strony audiowizualnej film robi bardzo dobre wrażenie. Nie powownujmy go do pierwszych części Obcego, bo to jest poziom nie do przeszkodzenia. Dla mnie film był Ok.
 1