Łukasz Szewczyk23.04.2018 (12:54)4 komentarze

Wręczenie Fryderyków 2018 na żywo w radiowej Trójce

We wtorek (24 kwietnia 2018 roku) w Teatrze Polskim w Warszawie rozdane zostaną Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyki 2018 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. W trakcie uroczystości wystąpi plejada gwiazd rodzimej estrady oraz - jako gość specjalny - Basia Trzetrzelewska. Pełnej transmisji z wydarzenia będzie można posłuchać w radiowej Trójce.
Wręczenie Fryderyków 2018 na żywo w radiowej Trójce
W trakcie gali Akademia Fonograficzna przyzna 9 statuetek w kategorii "rozrywkowej" i 3 jazzowe Fryderyki. Wśród nominowanych w kategorii Fonograficzny Debiut Roku znalazł się m.in. Tomasz Chyła, którego płyta "Eternal Entropy" (nagrana pod szyldem Tomasz Chyła Quintet) wydana została przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.
Ponadto Złotym Fryderykiem za całokształt działalności artystycznej uhonorowani zostaną: Andrzej Dąbrowski - polski perkusista, wokalista, kompozytor, dziennikarz, fotografik i kierowca rajdowy oraz (pośmiertnie) Zbigniew Wodecki - legendarny wokalista, instrumentalista, kompozytor i aranżer.

Uroczystość uświetnią występy takich artystów jak: Daria Zawiałow, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Grzegorz Hyży, Lemon, Anita Lipnicka & The Hats, Paulina Przybysz, Grubson, Miuosh, Natalia Nykiel, Tulia, Pianohooligan - Piotr Orzechowski, Marek Napiórkowski, Kuba Więcek, Dominik Wania, Michał Miśkiewicz, Sławomir Kurkiewicz, zespół Laboratorium i kobieca część formacji Mitch&Mitch: Joanna Sokołowska i Aleksandra Bilińska (w projekcie Tribute To Zbigniew Wodecki) oraz gość specjalny - Basia Trzetrzelewska (artystka będzie gościem Marka Niedźwieckiego w audycji "Do południa" w poniedziałek 23 kwietnia o godz. 11.00).

Galę w Teatrze Polskim w Warszawie poprowadzą: dziennikarka Trójki Agnieszka Szydłowska i Piotr Metz - kierownik muzyczny tej stacji.

Początek transmisji w Programie 3 Polskiego Radia we wtorek 24 kwietnia o godz. 20.00.

Radiowa Dwójka i Trójka są patronami medialnymi Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018.

Komentarze (1 - 4 z 4)

Wręczenie Fryderyków 2018 na żywo w NIEPRZEWIETRZONEJ radiowej Trójce...
sprzedawca dmuchaw LEWAK WON 1>27 23.04.2018 (13:27:05)
 0  
Wiem, że jesteś żartownisiem (świadczy o tym sprzedaż dmuchaw w nicku), ale odpowiem poważnie. Mam nadzieję, że Trójka jeszcze zostanie "przewietrzona" jak należy. W końcu PiS jeszcze długo będzie u władzy (zwycięstwo w kolejnych wyborach i jeszcze co najmniej jedną kadencję ma przed sobą zagwarantowaną), więc jeszcze jest szansa na to, że Trójka doczeka się odważnego dyrektora, który solidnie w tej rozgłośni "przewietrzy".

Wiktor Świetlik się nie sprawdził. Przestraszył się nawet protestujących przeciwko usunięciu "Trzeciej Strony Księżyca" i po kilku miesiącach przywrócił tę audycję na antenę... Trudno więc wymagać od niego solidnego "przewietrzenia" Trójki. Tu trzeba kogoś bardziej odważnego, żeby nie bał się protestów ze strony dotychczasowego targetu Trójki i zmienił Trójkę o 180 stopni.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 23.04.2018 (15:30:55)
 0  
... a w tym czasie na TVP2 co poleci ? Kolory nieszczęścia i M jak mroczki ...
 0  
Transmisja jest też w TVP Kultura.
 2