Łukasz Szewczyk25.04.2018 (14:48)2 komentarze

Majowy weekend z polskim kinem w Canal+

Telewizja Canal+ przygotowała cykl "Polski weekend", a w nim "Człowiek z magicznym pudełkiem" z Olgą Bołądź i Piotrem Polakiem w rolach głównych oraz dwie koprodukcje Canal+: "Dzikie róże" i "Pewnego razu w listopadzie...".
"Człowiek z magicznym pudełkiem" / Ftot. Bartosz Mrozowski
Cykl rozpocznie komedia z elementami science fiction w reżyserii Bodo Koxa - "Człowiek z magicznym pudełkiem" (11 maja). Film w 2018 roku nominowany był do Polskich Nagród Filmowych "Orły" w kategoriach najlepsza muzyka oraz najlepsza scenografia, a w 2017 zdobył Złotego Lwa za najlepszą muzykę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Warszawa, rok 2030. Adam (Piotr Polak) przeprowadza się do stolicy i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Glorię (Olga Bołądź) i szybko zadurza się w kobiecie. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, jednak z czasem romans nabiera rumieńców, aż pewnego dnia chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. i ku swojemu zdziwieniu dowiaduje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację...

"Dzikie róże" / Fot. materiały prasowe
Kolejnym polskim filmem jest koprodukcja Canal+ "Dzikie róże" (12 maja) w reżyserii Anny Jadowskiej. Produkcja w wyjątkowy sposób opowiada o ciągłym poczuciu samotności, nieprzemyślanych decyzjach i wielkiej życiowej tragedii.

Życie Ewy (Marta Nieradkiewicz) koncentruje się na dzieciach i obowiązkach domowych. Niestety nie może liczyć na wsparcie męża (Michał Żurawski), który na co dzień pracuje w Norwegii. Kobieta pragnie na nowo poczuć się pełnowartościowa i doceniona, więc wplątuje się w niebezpieczny w skutkach romans z nastolatkiem. Nagle do Polski wraca mąż Ewy i zaczyna zauważać zmianę w życiu żony. Gdy wydaje się, że nie może stać się już nic gorszego, na plantacji dzikich róż ginie Jasio - ich dwuletni synek. Czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki?

"Pewnego razu w listopadzie..." / Fot. materiały prasowe
Finał cyklu z polskim filmem uwieńczy "Pewnego razu w listopadzie..." (13 maja) w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. To portret przerażającego oblicza współczesnej Polski. Brak solidarności i współczucia jest szczególnie dotkliwy, gdy nagle traci się wszystko.

Matka (Agata Kulesza) wraz z synem Mareczkiem (Grzegorz Palkowski) mieszkają w przedwojennej warszawskiej kamienicy. Młody mężczyzna zaczyna właśnie studiować prawo na Uniwersytecie Warszawskim, matka nie pracuje, ponieważ po nagłym zwolnieniu, była nauczycielka pogrążyła się w głębokiej depresji. Gdy w wyniku eksmisji tracą mieszkanie, ich życie wywraca się do góry nogami. Ich codziennością staje się tułanie od przytułku do noclegowni, od ogródków działkowych do squatu w centrum miasta.

Ponadto, na antenie Canal+ Film w maju cykl "Festiwal Filmowy w Cannes", a w nim "Ja, Godard" (14 maja), "Rodin" (15 maja), "Łagodna" (16 maja), "Niemiłość" (17 maja), "Podwójny kochanek" (18 maja). W sobotę 19 maja o 19:15 transmitowana będzie Gala wręczenia nagród na Festiwalu Filmowym w Cannes, a o godz. 20:30 film "Na pokuszenie" - nagroda za najlepszą reżyserię dla Sofii Coppoli w 2017 roku.

Komentarze (1 - 2 z 2)

Informacja dla pewnego płaczka, że C+ takie drogie.
W player masz promocję za 180 złotych masz dostęp do pełnego pakietu C+ wraz z 12 innymi kanałami na 120 dni.
 4  
https: //sklep.player.pl/playerplus/oferta/promocje
 0