Łukasz Szewczyk26.04.2018 (17:07)13 komentarzy

TVP pozyskała od Eurosportu pakiet praw do skoków i biegów narciarskich

Eurosport i Telewizja Polska podpisały umowę sublicencyjną, na mocy której publiczny nadawca pozyskał prawa do transmisji wszystkich zagranicznych konkursów Pucharu Świata i Letniej Grand Prix w skokach narciarskich oraz wybranych zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn. W pakiecie są także dwie edycje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Sublicencja nie obejmuje serii kwalifikacyjnych do konkursów skoków.
Kamil Stoch
Według podpisanej umowy sublicencyjnej z Eurosportem, Telewizja Polska będzie mogła transmitować w antenach otwartych wszystkie sesje konkursowe zagranicznych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich przez trzy najbliższe sezony: 2018/19, 2019/20, 2020/2021. Zawody w Polsce (Wisła, Zakopane) już wcześniej zostały zakupione przez TVP od Polskiego Związku Narciarskiego, podobnie jak konkursy Letniej Grand Prix w Wiśle i Zakopanem. Ten ostatni cykl zagości w całości na antenach Telewizji Polskiej w latach 2019-2021.
Telewizja publiczna nabyła także prawa do Pucharu Świata w biegach narciarskich - zarówno kobiet, jak i mężczyzn w latach 2018-21. Widzowie TVP będą mogli zobaczyć po 20 wybranych zawodów kobiet i mężczyzn w każdym z trzech sezonów. W pakiecie znalazły się także wybrane konkurencje mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (skoki i biegi narciarskie), które w 2019 roku zostaną rozegrane w Seefeld, a w 2021 roku - w Oberstdorfie. Wszystkie te imprezy zostaną pokazane w antenach otwartych TVP.

Eurosport w dalszym ciągu jako jedyna stacja w Polsce ma pełne prawa do pokazania wszystkich konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich wraz z kwalifikacjami, a także wszystkich zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich kobiet i mężczyzn. Eurosport posiada również prawa do transmisji w internecie.

- Jesteśmy zadowoleni z osiągniętego porozumienia. Dzięki współpracy Eurosportu i TVP sukcesy polskich skoczków docierają do jeszcze większej liczby Polaków, dostarczając niezapominanych emocji fanom skoków - powiedział Adam Widomski, dyrektor Eurosportu.

Już od lipca na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Player kwalifikacje i zawody Letniej Grand Prix. Zimowy Puchar Świata wróci na anteny w drugiej połowie listopada. Jak zawsze - kwalifikacje i konkursy pokaże Eurosport. Najważniejsze momenty Pucharu Świata, materiały wideo, artykuły i analizy dostępne są także na stronie internetowej eurosport.interia.pl, w aplikacji Eurosportu oraz w mediach społecznościowych kanału.

Komentarze (1 - 10 z 13)

Super, profesjonalizm TVP jest bezdyskusyjny i świadczy o właściwym podejściu do widza.A jeśli dodamy jeszcze niespotykaną u konkurencji obiektywność przekazu którą powinni brać za przykład, to faktem niezaprzeczalnym jest że TVP wymiata konkurencję.Tak trzymać Panie Jacku.
 8  
Zgadzam się z powyższym. Oferta sportowa TVP stale się umacnia, a programy informacyjne są wiarygodne i doceniane przez elitarną inteligencję. W programach informacyjnych TVP - w odróżnieniu od konkurencyjnych programów dla lemingów - nie wciska się inteligentnym widzom bzdur, że PiS to samo zło, a lewactwo to jedyne zbawienie dla ludzkości. Mówi się prawdę o tym, co dobrego robi PiS dla Polski i jakie bagno robiła oPOzycja.
Tak trzymać!
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 26.04.2018 (18:15:14)
 13  
W pełni popieram i kocura (Prezesa?) o IQ44 i wyznawcę sekty. Uważam, że niezłożenie oferty w przetargu i wykupienie sublicencji od Discovery jest przejawem pełnego profesjonalizmu rządowej tv. To był majstersztyk biznesowy. Wprawdzie nie jest to news o programach informacyjnych ale skoro mantra wyznawców musi trwać, to chciałbym i ja "przylizać" o pisowskiej tv i dodać -za klasykiem- że "Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!" :D :D :D
 17  
obencny Eurosport to tak właściwie Discovery-Eurosport, eeech szkoda dawnego, starego Eurosportu - to se newrati jak mawiają Czesi :)
 2  
no i gdzie są ci jajogłowi co uparcie twierdzili że skoki będą w TVN i to pomimo przygniatającej liczby argumentów wskazujących że pozostaną one w TVP.
 4  
Taaa... TVN i sport :/
 2  
Wezyr- ten stary, Epsilon, tati, Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych, kocur 44 - łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes klubu.... (pochwałę dostaniecie)

Ja zawsze będę oglądał na Eurosporcie, bo dla mnie bardziej Polski od TVP.
 1  
Wezyr- ten stary, Epsilon, tati, Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych, kocur 44 - łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes klubu.... (pochwałę dostaniecie)

Ja zawsze będę oglądał na Eurosporcie, bo dla mnie bardziej Polski od TVP.
:D :D :D
 0  
Eurosporcie, bo dla mnie bardziej Polski od TVP.
Hahahahaha! Leżę pod stołem i turlam się ze śmiechu, bo nie pozostaje mi nic innego po tym, co napisałeś!

Jak to dobrze, że to jest tylko twoje zdanie i że NIE MASZ RACJI.
Eurosport nie jest polski. Ma polską wersję językową i polskich komentatorów, ale jest produkowany za granicą. Aczkolwiek oglądanie sportu w telewizji zagranicznej nie jest jeszcze takie straszne, w końcu to jest tylko sport - ideologicznie neutralne widowiska oglądane zarówno przez konserwatystów, jak i przez lewaków.
Maciej z Radomia popierający PiS i dobrą zmianę w mediach publicznych 27.04.2018 (10:19:28)
 1  
Lewaków powinno się przewietrzyć, bo jest im za gorąco.
 4