Łukasz Szewczyk09.05.2018 (13:01)8 komentarzy

Nawoływał do nienawiści w internecie, został zatrzymany. Policja: "Zero tolerancji dla hejtu w sieci"

Były już internetowe wpisy o "drugim Majdanie" i "koktajlach". Teraz pojawiły się kolejne wymierzone w parlamentarzystów. Policja zatrzymała 35-letniego autora pełnych nienawiści postów. Wkrótce usłyszy zarzuty.
social media policja
Policjanci z województwa lubuskiego zatrzymali we wtorkowy wieczór (8 maja) zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który na jednym z portali społecznościowych po raz kolejny publicznie nawoływał do popełnienia przestępstw wobec parlamentarzystów. Okazało się, że osoba publikująca wpisy to ta sama, która w grudniu 2017 roku została już zatrzymana przez lubuskich policjantów za zamieszanie postów nawołujących do zrobienia "drugiego Majdanu" oraz "kilku koktajli": Obecnie z zatrzymanym 35-latkiem prowadzone są czynności procesowe z udziałem prokuratora. Najprawdopodobniej mężczyzna ponownie odpowie za przestępstwo z art. 255 Kodeksu Karnego. Policja wnioskowała o zastosowanie środka zapobiegawczego.
Art. 255 Kodeksu Karnego:

§ 1. Kto publicznie nawołuje do popełnienia występku lub przestępstwa skarbowego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 3. Kto publicznie pochwala popełnienie przestępstwa, podlega grzywnie do 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
W opublikowanym komunikacie prasowym polska Policja, która ostatnio nie ma dobrego wizerunku w walce z nienawiścią nie tylko w sieci, ale i na ulicach, przekuje że skutecznie walczy z hajtem. Jednocześnie polska Policja ostrzega internautów, że nie będzie akceptacji takich zachowań, a osoby decydujące się na tak nieodpowiedzialny krok muszą liczyć się z konsekwencjami. Wulgarne, przepełnione nienawiścią wpisy katalizują tylko skrajne emocje, które ostatecznie mogą doprowadzić do tragedii.

Policjanci zwracają uwagę, że we współczesnym świecie debata społeczna często ma miejsce w internecie. Osoby z niego korzystające mają błędne przekonanie, że są anonimowe i bezkarne, a w wielu momentach przekraczają już nie tylko granice dobrego smaku ale i prawa. Należy pamiętać, ze słowo pisane przed monitorem komputera ma identyczne znaczenie, jak te wypowiadane w świecie rzeczywistym. I warto pamiętać o tym, że zawsze zostawia swój ślad w sieci. Trzeba na takie sytuacje reagować stanowczo, aby osoby pochłonięte mową nienawiści, nie doprowadziły do tragedii.
Policja/wł.

Komentarze (1 - 8 z 8)

raczej, kanalizują niż katalizują. jak gostek sobie popisze, wtedy mu ulży. a emocje rosną politykom, którzy widzą, ze nie są w żaden sposób akceptowani.
 3  
Jeśli chcesz sobie ulżyć to może idź pobiegaj, pograj w piłkę z kumplami, wyjdź na spacer, dla lewniwych masturbacja też pomaga w rozładowaniu napięcia ;)

Nie wiem co głupota i chamstwo ludzi (nie tylko w sieci) ma wspólnego z "mu ulży". :)
Jarosław Polskę zbaw 9.05.2018 (13:18:55)
 9  
Mówiłem ci, PiSowski bezmózgowcu,
że będę się pod ciebie podszywał dopóki nie wykurzę cię z tego portalu! :D :D :D
Nie odpuszczę!
Będę się pod ciebie podszywał i pisał różne bzdury! :D :D :D
Będę się pod ciebie podszywał,
ty niepotrzebna PiSdzielska istoto, dopóki nie znikniesz
z tego portalu :D :D :D

A ja z przyjemnością będę się pod ciebie podszywał i cię WKURZAŁ, bo wkurzać
śmiecia to jest bezcenne :D :D :D
a czy jest jakiś paragraf dla zakompleksionych mścicieli spod znaku słońca Peru?
;D

buuuuuuuuuuuuuuuuuuuahahahhahahahahahahahaha!!!


________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 6  
A czy jest paragraf na publiczne kierowanie w tym do mnie słów zdradzieckie mordy, kanalie, mordercy, ubeki, komuniści i złodzieje?
 10  
A czy jest paragraf na publiczne kierowanie w tym do mnie słów zdradzieckie mordy, kanalie, mordercy, ubeki, komuniści i złodzieje?
Paragraf by się znalazł - jak mówią tow. Stalin i tow. Krynicka - ale miałby zastosowanie wyłącznie do opozycji.
 5  
A czy jest paragraf na publiczne kierowanie w tym do mnie słów zdradzieckie mordy, kanalie, mordercy, ubeki, komuniści i złodzieje?
tylko ludzie zakompleksieni biorą wszystko do siebie :-)
________________________________________________________________________

Spójrz na moich psychofanów!!! Właśnie tak wygląda przewlekły ból d. =)

 8  
tylko ludzie zakompleksieni biorą wszystko do siebie :-)
Przypomnisz mi tak z grubsza kto dokładnie takich słów użył?
tylko przechodziłem 11.05.2018 (23:54:39)
 1  
Gdy władzuchna zaostrza cenzurę to znak, że się bardzo boi o swoje przyspawane do stołków d... Czyżby się szykował jakiś dzień sznura?
nie zemną te numery 15.05.2018 (19:39:10)
 0