Łukasz Szewczyk10.05.2018 (15:28)brak komentarzy

Kamil Stoch gościem radiowej Trójki. "Każdy sportowiec musi w sobie znaleźć radość dziecka"

"Jak byłem dzieckiem, to skakałem ze wszystkiego, z czego się dało. Z dachu, płotu, fotela, wersalki. Ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wysokość" - mówi wybitny skoczek narciarski Kamil Stoch, który w najbliższą sobotę (12 maja 2018 roku) będzie gościem Katarzyny Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7" w radiowej Trójce.
Kamil Stoch gościem Katarzyny Stoparczyk w radiowej Trójce
W trakcie długiej i szczerej rozmowy z dziennikarką Programu 3 Polskiego Radia trzykrotny indywidualny złoty medalista olimpijski wrócił m.in. do czasów dzieciństwa: - Ile we mnie jest dzisiaj z dziecka? Sporo. Każdy sportowiec, który chce osiągnąć wysoki poziom, a potem jeszcze go utrzymać, musi w sobie znaleźć radość dziecka. Bo tylko dzięki temu można się rozwijać i dzięki temu można przetrwać - mówił Kamil Stoch w studiu przy Myśliwieckiej.
Jak dodaje Katarzyna Stoparczyk, autorka nie tylko cyklu "Myślidziecka 3/5/7", w trakcie nagrania wybitny skoczek był niezwykle skromny, szczery i - jak stwierdził - na niektóre pytania odpowiadał pierwszy raz w życiu. - Kiedy jest za dużo napięcia wtedy zamykam oczy i przenoszę się w przeszłość. Do swojego rodzinnego domu, w którym tata puszcza nam płyty na winylu. Wtedy przychodzi spokój i uśmiech - mówił w trakcie nagrania Kamil Stoch.

Nie zabrakło również wątków związanych z życiem prywatnym. - Co jest moim największym sukcesem? (...) Małżeństwo! Dało mi poczucie stabilizacji, własnej wartości, bezpieczeństwa i męskości - opowiada mistrz świata i mistrz olimpijski.

Cała audycja "Myślidziecka 3/5/7" z udziałem Kamila Stocha na antenie Programu 3 Polskiego Radia w sobotę 12 maja w godz. 8.05-9.00.