Łukasz Szewczyk16.05.2018 (18:18)brak komentarzy

Magazyn "Mundial. Opowieści niesamowite". Specjalne wydanie Ale Historii Extra

Przed nami piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Z tej okazji Gazeta Wyborcza przygotowała magazyn poświęcony wyjątkowym mundialowym historiom. Jest to specjalne wydanie Ale Historii Extra pod tytułem "Mundial. Opowieści niesamowite"
Ale Historia Extra - "Mundial. Opowieści niesamowite" (od 17 czerwca 2018)
- Przez futbolowe igrzyska można opowiedzieć o całym świecie. Dzięki magazynowi "Ale Historii Extra" poznacie Ernesta Wilimowskiego, fenomenalnego goleadora, który reprezentował Polskę, ale również III Rzeszę - i po wojnie usiłowano wymazać go z historii. Przeczytacie o węgierskiej "złotej jedenastce", która zachwycała całą Europę, choć jej istnienie zawdzięczamy najmroczniejszym czasom stalinizmu - inaczej prawdopodobnie nigdy nie miałaby prawa powstać. "Obejrzycie" portret genialnego Maradony, który wywoływał tak potężne uczucia, iż zrodził autentyczny Kościół - wyznawcy na cześć idola nazywają się diegorianami. Dowiecie się, dlaczego najcieplej wspominaną drużyną w Brazylii jest akurat ta, która niewiele wygrała. I tego, że rzut karny, teoretycznie najbanalniejszy element gry w piłkę, miewa tajemnice niemal metafizyczne - podkreśla Rafał Stec, dziennikarz sportowy Gazety Wyborczej

Wydanie specjalne magazynu "Ale Historia Extra" w objętości 124 stron będzie dostępne w punktach sprzedaży prasy od 17 maja br. w cenie 11,99 zł.
Wesprze je autopromocja; kreacje przygotował zespół promocji Gazety Wyborczej.